Eesti uudised

Taavi Rõivas riigikogu ees: raske on leida Eesti ajaloost valitsust, kes oleks pooleteise aastaga suutnud enamat

Toimetas Piret Pappel, 9. november 2016 14:20

60 KOMMENTAARI

h
Häbiväärne nüridus/ 9. november 2016 23:54
Tõesti Taavike. Raske on leida valitsust, milline oleks selle ajaga Eesti Riigil nii alla asknud kia kui Sinu valitsus. Lausa häbi on olla Eesti Kodanik ja häbi on et me kõik oleme Sinu pareil lasknud seda teha. Sa oled liiga noor ja Sa ei adu selle koorma raskust ega vastutust mida Sa oleks pidanud kandma. Tule kord ometi mõistusele. Kas ühe riigi peaminister, olgugi, et me oleme väga väike riik, saab olla nii nüri nagu Sina Taavike oled.
v
Vahur/ 9. november 2016 23:27
Mis luul? Stagnatsioon ja seisak! Võta peale...
1
123x/ 9. november 2016 23:09
Ma loodan ,et omad reformierakond võtab taavi rõiva oma erakonna juhi kohalt maha,kuna ei suutnud reformierakonda valitsuses hoida.Reformierakonnale on valitsuses olemine elu ja surma küsimus.
n
NB! Töövõimereformile tuleb juba homme hädapidurit tõmmata ! / 9. november 2016 22:47
ÜRO andis nimelt üleeile üsna hävitava hinnagu Ühendkuningriigis tõimuva töövõimereformi käigus toimuva puuetega inimeste õiguste räigete rikkumiste kohta.
Eesti töövõimereform on ju ometigi brittide tövõimereformi täielik koopia.
Kui tõmbame hädapidurit juba homme, siis ei pea Eesti ESF-st saadavat kuni 170 miljonit eurot hakkama mõne aasta pärast selle mittesihtotstarbelise kasutamise pärast tagasi maksma.
Muuseas, Cämeron ei olegi sellepärast enam peaminister ja nende räiget töövõimereformi reformi tõuganud härra I.D.S. sai "kinga" juba pool aastat tagasi. Veel, brittide töövõimereformi käigus on hukka saanud sadu kordi rohkem inimesi kui terroristide käe läbi kogu Inglismaal.
p
Põrguvürst/ 9. november 2016 22:47
pätibande päälik agoonias--
t
teatrisse, ei ole enam mõtet minna/ 9. november 2016 22:24
See kõne tekitas silme ette pildi, mida tegelaskujud Nikolai Nossovi raamatutes
Totu Päikeselinnas,Totu Kuul ,pidid nägema.
Üheksateist kuu jooksul küpsesid hiigalslikud viljad (palju suuremad ,kui varem)
ehitati hiiglaslikke rakette planeetide koloniseerimisteks(see elektrivärk)
arendati välja Eesti lennundus , partsist saadi ka lõpuks lahti jne
tõhus riik ja lollid maksavad
o
9. november 2016 21:51
oli üks mees, ta oli küll naljaks ja palus taevast appi ning soovitas kanda fooliumist mütsi, aga teda saate ka võrrelda Taavi enese upitamisega, irw
e
eedu/ 9. november 2016 22:17
on üks mees, ta pole veel nalja teinud, aga ta lubas, et rahvas hakkab rohkem lapsi tegema. Ta veel ei tea kuidas, irww
m
michman/ 9. november 2016 21:44
pole vaja ``liitlasvägede seninägematut kohalolu``: õpetage eesti poisid metsas hakkama saama!
Lõpetage see Rail Baltica jama, soomlased teevad juba Rootslastega uut kiirtrassi. Mitte majanduskasv polnud ennaktempos vaid aktsiisimaksud!

a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 9. november 2016 20:52
mõttetu eneseimetlejast tatikas! seda on näha kui head tööd ta tegi, riik on omadega praktiliselt pankrotis, inimesed saavad teedel surma, sest raha ei jagu teede hooldusele, vaesus ja raha napus paistab iga nurga peal....sellise jama peale, mida ta suust välja ajas oskas tal soovitada vaid arsti poole pöörduda, kui veel on kuhu üldse pöörduda!
t
Tean aga valitsust, kes/ 9. november 2016 20:34
lülitas välja sellised asutused, nagu riigikontroll ja KAPO. Muidu ei jalutaks Toobali sarnased olenemata erakonnast vabalt ringi. Soovite näidet? Toobal oli Suure-Jaani koolikompleksi enampakkumise ainuke ostja. Renoveeritud kompleks ja üle 5 hektari maad läks võileivahinnaga , ehk alghinnaga 50 000 €. Ja selliseid tegelasi on veel. Ja ka sarnaseid tehinguid on veel, kus riik täiesti pimedana ja kurdina käitub. Selle koolimaja hoonete kompleksi renoveerimine maksis rohkem!!
l
Lisaksin siia/ 9. november 2016 20:45
Mitte ükski KAPO, ega riigikontrolli töötaja ei tohiks kuuluda ühtegi erakonda ja alluvus peaks olema otse presidendile. Siis äkki saaks haisema läinud ladviku ka puuri.
k
koer/ 9. november 2016 20:28
Ma usun et uutel läbirääkimistel minnakse üksteise kallal purema, kes mis koha ja mitu ministrikohta saavad. See on nagu mäss laeval kus jüngrid üritavad võimu võtta aga laeva juhtida ei oska keegi.
m
mine/ 9. november 2016 20:22
n
naine/ 9. november 2016 20:31
Tema võib ravile minna, aga sult kooritakse astmelise tulumaksuga rohkem raha kui enne.
Ä
@naine/ 9. november 2016 20:57
Ära tegele meeste mängudega. Selleks on rohkem ajumahtu, mitte juukseid tarvis.
Astmeline tulumaks on kõigis juhtivates Euroopa tugeva majandusega riikides. Vahest võiks seda viga tunnistada ja aru saada, et riiki ei saa üleval pidada aktsiisi lõputu tõstmise ja töörahva maksustamisega. Sinu juuksepikkus muidugi leiab, et Saksamaal, Prantsusmaal, Suurbritannias jne. jne. on täiesti vale maksusüsteem.
t
tibi (blond)/ 9. november 2016 22:03
Sa oma ajumahuga võiksid aru saada, et mees kes teenib 500 maksab maksu näiteks 130 euri. (reaalselt vähemgi kui arvestada tulumasumiinimumi ka). Naine kes teenib 2500 maksab 650 euri. Ehk 5 korda rohkem. Aga mees kes kaanis kooli aeg õlli ja pani poppi ja oli muidu naiste ees kõvamees ja tegi tite taha, ning ei jõua alimentigi maksta soovib, astmelist tulumaksu teiste arvelt elamiseks. Ja see mees teenib üldse mustalt, et hoida alimentidest kõrvale. Kindlasti soovid alkoholiaktsiisi vähenemist, et ei peaks Valgas või Iklas alokholi jäerel käima.
O
@tibi (blond/ 9. november 2016 22:30
Oled omale täiesti tabava nime võtnud. Maksude varjamise ja parasiitlusega peaks tegelema organid, mis on suure reformimiste teel pea olematuks muudetud. Olen ise suitsetaja ja viskan vahest ka napsu.. Olen abielus. Peres on 3 kooliealist last. Alimente ei pea maksma. Kooli ajal õppisin ja ei kõvatanud. Samas ei ohka ma mitte sugugi nende kahe asja, nii suitsu, kui alkoaktsiisi üle. Kütuseaktsiis lööb aga igat maainimest ja väljapool linna elavat inimest, kes lapsed kooli viib, ise tööle läheb ja õhtul kõik vastupidi toimetab. Sinna juurde poes käimised, mis paraku linnast väljas elades ainult autoga ette saab võtta. Maakondades on paljudes kohtades ühistransport pea olematu ja muidugi mõjutab kütuseaktsiis ka selle hinda. Loomulikult mõjutab see ka poes igat kaupa. Ükski transpordifirma ei maksa neid aktsiisitõuse omast taskust.
Muide. Kui lasid lõdvalt suvamehel õlle järelt omale sisse lasta, siis ajupuudulikkuse all lõdvakummiga naiste suhtes pole ravi veel leiutatud.
b
blond (lokkis)/ 9. november 2016 22:57
Ma vaatasin, et su jutt muutub asjalikuks. Aga see lõpp näitas su olemuse välja. Kuidas sa julgesid nii madalale laskuda ja rääkida ajumahuta, lõdva kummiga naisega, kes laseb endale sisse lasta?
Kindlasti ostad salasuitsu ja salaviina ja kui raha üle jääb, siis põed kütuseaktsiisi pärast, et kuidagi linna poodi saada.
e
eedu/ 9. november 2016 20:13
Arvate, et praegusel opositsioonil on lahendusi viimaks majandus õitsengule?
Kes keegi on kuulnud lahendusi. Enne kui raha saada, tuleb see kellegilt ära võtta. Kas sina tahad olla see kellelt see raha ära võetakse?
Ootame näeme. Igatahes tahaks näha kuidas kesk oma lubadused ellu viib. Kui äheb hasti on hea, kui halvasti ,siis ei valita neid kunagi enam tagasi.
Milline lahendus paneb rohkem lapsi tegema?
l
Lumememm/ 9. november 2016 20:04
Lisasin siia Eesti vanasõna kõrkuse ja suurustamise kohta. Selles pole ebatsensuurseid sõnu.
Mu kommentaar ei vasta reeglistikule ja seda peab muutma :)
e
eedu/ 9. november 2016 20:00
Olen kindel, et ka uus valitsus ei too õnne meie õuele. Ükskõik milline valitsus on võimul ikka ei olda rahul. Saate uue valitsuse ära proovida ja järgmistel valitsuse valimisel olete nende vastu.
n
njahh/ 9. november 2016 19:26
mitte eriti lugupeetav kaltsu-deivid unetas mainimata, et mitte ükski valitsus pole siia tassinud ca 500 mugavuspagulat, kes ei kavatsegi tööle hakata ning jäävad koos siia kutsutavate "sugulastega" eesti maksumaksjale ülal pidada.
1
19:26/ 9. november 2016 20:03
SINA, sibul, ära siin mölise!

t
Taavi töötas--kuid vales suunas!/ 9. november 2016 18:46
Meie seljataga on veel ainult Rumeenia--- nii,et saavutused suured ,sest kukkuda pole enam pea kuhugi!
1
18:46/ 9. november 2016 20:04
Küll sa alles kukkud Ratase ajal...!
u
unustas vist lisada,/ 9. november 2016 17:49
kuidas arstiabi on praktiliselt likvideeritud ja eakad ikka pole näljapajukil ära surnud.
1
17:49/ 9. november 2016 20:06
SUUR TÄNU, Taavi! Olid VÄGA TUBLI! Las reeturid kiunuvad kadedusest!
l
Lätlane/ 9. november 2016 17:48
Äitähh Taavi,et meid oma aktsiisi töusuga siiani nuumad.Sellist asja pole toesti näinud ykski valitsus!!
p
parlament/ 9. november 2016 17:25
võiks võtta vastu seaduse ,et kellele on umbusaldust avaldatud see inimene enam sellele ametikohale ei saa kunagi.Umbes sama kui oled kinni istunud siis teatud ametikohtadele ei saa enam elu jooksul
ä
9. november 2016 17:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Teeline/ 9. november 2016 17:56
Ära nii kõvasti naera. Rõivasel ju tegelikult õigus Vaevalt, et ükski Eesti valitsus on nii lühikese ajaga suutnus eesti elu nii peesse keerata.
k
kommijatele/ 9. november 2016 20:05
HODKE OMA SÕIMAMISED JA LAIMAMISED RATASE JAOKS KA....!
r
9. november 2016 17:12
Raske on leida suuremat kiidukukke, kui Taavi.Mina ja maailm, kui Brüsseli majandus prognoos kevadese 1,9% -i asemel langes nüüd 1;1-le. Millega siin küll uhkustada on?Häbi üldse inimesel pole, see on puhas ülbus.
t
Täiesti tavaline eestlane , siiralt :/ 9. november 2016 17:10
Noor Eesti mees Taavi Ròivas andis Eesti Vabariigi peaministri ametis päris kindlasti oma parima ja tegutses Eesti huvides ning nii hasti kui oskas ja suutis. Ja rohkemat ei saa ùheltki inimeselt oodata ega nòuda . Kuigi ka mina ei olnud rahul kòigega tema tegevuses ùtlen talle siiralt äitäh tema panuse eest kodumaa arengusse . Ja soovin et ta ei kibestuks usalduse "kaotuse" pärast ega viskaks pùssi pòòsasse - Eesti ja eestlastel on teda kindlasti ka edaspidi vaja , puhugu "ajakirjandus " oma lòbuks selliseid mulle kui iganes tahab.
l
Loomulikult/ 9. november 2016 18:43
Töökäsi on hädasti vaja--- aga ettevõte ei saa lubada mingit möla ajamist ja praak toodangut!
i
Indrek2/ 9. november 2016 17:07
Miks nii tagasihoidlikult - kas rõivas siis polnud hoopis maale laskunud Jeesus Kristus ise kes meid päästma tõttas?!?
e
9. november 2016 19:13
ega siis jeesus isiklikult oma käekesi ometi poliitikaga määrima ei hakka.

n
no nii/ 9. november 2016 17:05
ilma võitluseta alla ei anna ja võitluses kaotas täiga.Võinuks ise tagasi astuda,oleks natukenegi aumehe moodi olnud aga nüüd sai suud ja silmad häbi täis.Isegi irve on näolt kadunud,rohkem nagu nutune nägu aga hea seegi.
r
refi/ 9. november 2016 16:52
Võidukäik, mida unustati mainida, Utah ja Jordaania, Auvere ( lõppes EE varade mahakandmisega) Estonian Air (pankrot,meeletud miljonid), Tallinna sadam (altkäemaksud ja parvlaevade hilinemine) ja see kõik reformi peaministri juhtimisel. Langenud on ainult tulumaks aga muude kaudsete maksude kiire igaaastane tõus on selle juba 100 kordeselt nullinud, ehk siis võitsid 10 euri ja aktsiiside, käibemaksuga võeti 100 tagasi.
s
sarnane/ 9. november 2016 16:51
Sarnane lugu ehk enesekiitmine oli pidevalt päevakorras ka nõuka ajal, samuti ühe partei ja ilmeksimatuse kontseptsioon. Midagi ongi Ref teinud, aga liiga vähe ja liiga aeglaselt.
t
tahman/ 9. november 2016 16:49
ennast kiitmast ma ei väsi. tüüp on ikka uskumatult tollvan
n
no,no/ 9. november 2016 16:48
riigikogu tegi 1 tunniga puhta töö.Mis sa Taavi sellepeale kostad?
o
Oss/ 9. november 2016 16:44
v
veteran/ 9. november 2016 16:44
j
Juku/ 9. november 2016 16:37
Ei mäletagi teist Eesti Vabariigi valitsust, kes aitas Läti majanduse tõusule (kütuse- ja alkoholiaktsiisi tõstmisega) - minu lätlastest sõbrad tänavad teid ja joovad teie terviseks

a
Aga/ 9. november 2016 16:35
Unzip jättis 2,5 aastat pensionid tõstmata mille mõju kestab tänaseni !
k
?/ 9. november 2016 16:33
kes oleks pooleteise aastaga suutnud enamat? Taskuid endil täita?
n
nojah/ 9. november 2016 15:36
seesama Riigikogu on need otsused kinnitanud, passige edasi rõnassabad!
v
Väimela pommimees/ 9. november 2016 15:29
Just just.. pealkirjas on iva, kalts sai väga ruttu eesti kõige vihatumaks inimeseks ja see ongi tema kõige parem saavutus!
k
küsimus/ 9. november 2016 14:58
Minul on tunne,et Eesti on saanud ka väga lahja presidendi, kui jälgida tema viimase nädala väljaütlemisi ja tegemisi. See on see nõnda kiidetud haridus,kuid näha on ikkagi ka tema baas...
n
no mida/ 9. november 2016 14:53
käivitanud riigireformi - mitu isikut 101 on kaotatud, kuipalju ministreid ja nende nõunike on koondatud, Kuipalju rohkem raha on eraldatud meditsiinile, et ei peaks kerjama, miks pensionärid elavad peost suhu ja ikka ei suuda kommunaalteenuste eest maksta, miks noortel pole kusagil elada, miks kutsutakse elama maale kui seal pole elementaarseidki elamistingimusi, kuna viimati vaatasite kodutunnet jne.
m
minni/ 9. november 2016 14:27
Millegipärast ei tunne elatustaseme tõusu .pole tõusnud palk ega pension .need sendid mis aprillis lisatakse on infalatsioon ammu ära söönud.Tuleks rääkida sellest mis on tavainimese jaoks riik teinud .Arstile ei saa
t
TT/ 9. november 2016 14:36
Et kui on Tsahkna, Ossinovski, Simson, Ratas jne... siis tuleb rahasadu ja igal nurg peal arstionu vastuvõtupunkt?
n
No uutega hullemaks/ 9. november 2016 14:55
küll ei lähe,sest hullemaks pole enam kusagile minna.Üksiku pensionäri toetus?Seda saab ju alles aasta pärast, loodab siin ka,et selleks ajaks on paljud surnud.Aga kuidas pensionerid üldse 300eurise pensiga praegu hakkama saavad,see ei huvita kedagi.Ahnitseti endale riigikogulase palgale lisaks igasugustesse nöukogudesse kuulumise eest tasu ja see ei olnud väike,tuhat ninale.Röivase töö on olnud suur null. 10a on riik olnud seisakus ja Röivase tulek 1,5a tagasi ei ole midagi muutnud. Pörutagu Brüsselisse,et teda siin näha ei oleks.Vöi ennast nüüd veel kiitma. Eesti köige parem riik jah parim lausa 5riigi hulgas.irv.
h
Hullemaks saab alati minna/ 9. november 2016 15:07
Ja lähebki. Võib-olla saad paar aastat paremat elu, mida siis sinu lapsed ja lapselapsed palehigis kinni maksavad. Võlgu võtta oskab igaüks, aga sotsidest ja keskerakonnast küll majanduse kasvatajat ei ole.
r
Reformatitest pole seda ammugi/ 9. november 2016 16:53
mitte. muidu oelks nad erasektoris ilma tegemas, mitte maksumaksja raha peal vegeteerimas.
m
9. november 2016 14:42
Mina küll tunnen. Kõige parem lakmus on noored, kes on siiski rahul selle Eestiga, mis meil on. Ka Eestist välja saab liikuda vaid tänu sellele, et oleme ELis ja meil on lihtne ja odav riigist riiki liikuda. Kui piirid jälle kinni pannakse ja viisasid nõutama peab, on jama lahti.
n
narr // 9. november 2016 14:52
kui piirid kinni pole ka sellist üüratut raha vaja riigikaitsele eraldada. Piiri valvab kaasajal juba korralik elektroonika. Sisutu enesekiitus Rõivaselt. Kuna ta ise arvab,et on tubli, siis just sellega ta ongi umbusalduse esile kutsunud. No ei ole kohe mitte ta tubli.
s
sass/ 9. november 2016 16:06
Riigist riiki odavalt ja hästi küll, aga oma riigis puudus korralik liikumisvõimalus üle 20 päeva. Mida võttis valitsus ette?
j
jah/ 10. november 2016 08:38
aga mis on meil sellest kasu, et noored mööda maailma rändavad, Eestis ei taha keegi neist tööd teha, õpitakse riigi kulul ja siis aidaa, ikka et vaatan maailmas ringi, eks siis näeb, mis edasi.Miks üks haritud noor peaks Austraalias kusagil põllul rabama, miks ta ei võiks riigi poolt saadud haridusega siin midagi teha.Ei ole siis vaja õppida lõputult ärijuhtideks, psühholoogideks, iti-meesteks, kui sellel alal tööd ei ole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee