9. november 2016: Jääpurikad võtavad juba ohtlikku mõõtu.Foto: Alar Truu
Eesti uudised
9. november 2016 12:33

Katustel kosuvad juba ohtlikud jääpurikad. Mupo: väljakutsete arv on meeletult kasvanud (3)

Majade katused on kaetud päris koheva lumekihiga ning katuseräästast hakkavad hiilimisi kosuma jääpurikad, millest mõned on omandanud juba ohtlikud mõõtmed. Ehkki nobedamad majavaldajad on asunud jääpurikatega võitlusse ning puhastavad lumest katuseid, tasub tänaval rutates igaks juhuks aeg-ajalt silmad taeva poole tõsta, et õnnetust vältida. 

Õhtulehe toimetuse akendestki paistavad vastasmaja katuseräästast ohtliku suurusega purikad. Tallinna Munitsipaalpolitsei (mupo) avalike suhete juht Meeli Hunt ütles Õhtuleht.ee-le, et seoses talviste oludega on väljakutsete arv paaril viimasel päeval kasvanud sedavõrd, et nendega korraga tegeleda ei jõuta. Ikka järjekorras, kohe, kui mupo patrullteenistus jõuab koha peale asja kontrollima minna.

"Peaasi polegi praegu inimesi karistada, vaid et ohtlikud olukorrad saaksid likvideeritud,“ rääkis Hunt ja lisas, et ka katusepuhastajate kohaletellimisega läheb aega. Samas toob Meeli Hunt mitu positiivset näidet mupo peakorteri ümbrusest Mooni tänav 1 ja Sinika 8, kus katusepuhastus parasjagu käis.

Lume paksuseks mõõdeti Tallinna Harku ilmajaamas täna hommikul 17 sentimeetrit. Tallinna Kommunaalameti andmetel on Tallinna tänavatel täna töötamas 41 puisturit, 39 traktorit, 4 kallurit ja 33 brigaadi labidamehi, edastas Raepress.

Tallinna linnaametnike hinnangul on sõiduteede sõidetavus olnud hea hoolimata pidevast lumesajust. Kõrgendatud tähelepanu on pööratud libedustõrjele kõnniteedel, kergliiklusteedel, ühistranspordi peatustes ja ülekäikudel.

Abilinnapea Kalle Klandorf ei ole rahul kinnistuomanikega, kes ei ole täitnud kohustust korraldada lume- ja libedustõrjet kinnistuga külgneval territooriumil. "Koostöös munitsipaalpolitsei ja linnaosavalitsustega on kavas korraldada senisest tihedamini kontrollreide hooldamata kõnniteede olukorra parandamiseks.“