Maailm

Salateenistuse legend soovitab Euroopal piirid sulgeda ja põgenikud tagasi saata (60)

Aadu Hiietamm, 9. november 2016 04:00
EUROOPASSE: Tänavu on aasta algusest üle Vahemere Euroopasse tulnud 339 783 põgenikku.Foto: AFP / Scanpix
Austria Vabaduspartei kutsel Viini külastanud Iisraeli salateenistuse legend Rafi Eitan (89) esines selge soovitusega: "Peatage immigratsioon!"

Rafi Eitani sõnul eristub moslemimaailm oluliselt lääne kultuurist. "Moslemid asuvad nüüd igas Euroopa riigis ja meil tuleb arvestada vägivalla ja terroriga.

Paraku leidub hulgaliselt äärmuslasi, kes otsivad võimalusi muuta Saksamaa või Austria moslemiriigiks," hoiatas väikest kasvu Rafi Eitan, keda maailm tunneb eduka Mossadi agendina.

EUROOPASSE: Tänavu on aasta algusest üle Vahemere Euroopasse tulnud 339 783 põgenikku. Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Just tema juhtis Iisraeli salateenistuse operatsiooni, mille tulemusena tabati 1960. aastal Argentinas natslik sõjakurjategija Adolf Eichmann. Hiljem sai Eitanist peaminister Menachem Begini nõunik terrorismivastases võitluses.

Küsimusele, kuidas peaksid Kesk-Euroopa ja laiemalt Euroopa Liidu liikmesriikide juhid rändekriisi tingimustes käituma, vastas Rafi Eitan: "Annan kolm nõuannet.

Esiteks: pange piirid kinni ja peatage kohe immigratsioon. Teiseks: andke juba saabunud põgenikele stiimuliks piisavalt palju raha, et nad tagasi Süüriasse või Iraaki pöörduks. Ja kolmandaks: leidke saabunud põgenikele tegevus, ärge jätke neile vaba aega."

Mis puutub aga tõeliselt tulemuslikku võitlusesse terrorismiga, siis selleks oleks Eitani arvates vaja omamoodi maailmapolitseid. "Ei tohi lihtsalt olla ühtki riiki, kus terroristid saaks rajada väljaõppelaagreid," selgitab ta.

Rafi Eitani Austrias saatev Likudi poliitik Michael Kleiner andis oma soovituse. "Ärge otsige võimalusi tuhandete moskiitode mahalöömiseks. Hoopis õigem on soode kuivendamine," ütles ta retooriliselt.

Euroopa julgeolekuolukord on Kleineri sõnul tasakaaluküsimus. "Kui tuleb liiga palju põgenikke, siis saavad võimalikuks ka niisugused sündmused, nagu uusaastaööl Kölnis," selgitas ta.

Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon IOM teatas eile, et alates aasta algusest on 6. novembri seisuga üle Vahemere Euroopasse jõudnud 339 783 põgenikku. Mullu oli neid samas ajavahemikus üle kahe korra rohkem.

Samal teemal

07.01.2017
Euroopat ähvardab uus suur põgenikelaine
07.01.2017
Kehtestada tuleb põgenike ülempiir
10.12.2016
Põgenikevool Vahemerel jätkub
03.11.2016
Sõda pagulastega Pariisi tänavatel