Maailm

Kas joogitopsid panevad ka neljas kord USA presidendiga täppi? 

Toimetas Karolin Kaivoja, 8. november 2016 13:42
Presidendikandidaat Hillary Clinton.Foto: AFP / Scanpix
Poeomanik Valerie Smith ennustab USA järgmist presidenti oma poes müügil olevate topside müüginumbri järgi. Topsidele on kantud tänavuste presidendikandidaatide nimed, vahendab New York Times.

East Hamptoni väikelinnas asuva Monogram Shopi omanik ennustas kolmel viimasel presidendivalimisel (aastal 2004, 2008 ja 2012) sel viisil ette USA tulevast presidenti ja seda edukalt. Mõte kandidaatide nimedega topse müüa tekkis naisel 2004. aastal. Siis maksis üks tops kolm dollarit. Hind on siiani jäänud samaks.

Samal teemal

Igal õhtul pärast poe sulgemist loeb naine hääled kokku, kirjutab tulemused käsitsi paberile ja kleebib selle poeaknale. Ainus mure on naise sõnul see, kas joogitopse ikka jätkub. Vaata joogitopse siit!

Clintoni ja Trumpi nimedega topsid on müügil alates märtsis toimunud eelvalimistest ehk superteisipäevast (Super Tuesday). Enne tänast oli Hillary Clintonil 4946 ja tema vabariiklasest vastasel 3388 topsihäält. Smith lisab, et suudab oma klientide hulgas eristada Clintoni pooldajaid Trumpi omadest, kuid mitte alati.

Seekordsetel valimistel puudub poeomaniku arvates tavapärane valimiselevus, mil inimesed isamaalikult lippe lehvitavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee