Eesti uudised

Kuidas võiksid keskerakondlased jagada ministritoolid? (73)

Karoliina Vasli, 8. november 2016 04:00
KULDNE KOLMIK: Jüri Ratas, Kadri Simson (keskel) ja Mailis Reps on nüüd Keskerakonna eesotsas. Kui Keskerakond valitsusse pääseks, jaguks ministriportfelle ilmselt neile kõigile. Ent küsimärgiks on, kes mis ametikohale. Foto: Alar Truu

Kui Keskerakond valitsusse pääseks, tuleks neile jagada ka ministrikohti. Kes võiks ministritoolile istuda? Keskerakonna pingil on võimalikke pretendente palju. Sealhulgas oleks see näiteks Jüri Ratasele ja Kadri Simsonile esimene kord ministrivõimu kanda, aga Mailis Reps on aastate eest olnud haridus- ja teadusminister.

Teema on praeguses olukorras tundlik – enne võitu ju trofeesid ei jagata. Fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas eile Õhtulehele, et olukorras, kus peaminister on veel umbusaldamata, keegi uue valitsuse koosseisu üle ei spekuleeri.

Samas on selge, et Ratase liitlasena oleks ilmselt just Simson üks neist, kes valitsuses ministriks saaks. Mullu septembris Keskerakonna juhiks pürgides sõnas Simson "Radarile", et on ammu sisimas valmis peaministriks saama: "Ma olen mitu aastat selleks valmis olnud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.11.2016
Ajaloolane Jaak Valge: näen valitsuse vahetuses pigem toolide vahetamist
08.11.2016
MÜSTEERIUM: mis seisis SMS-is, millega lõppes Ossinovski ja Rõivase koostöö?
08.11.2016
Valitsuskriis tüürib Taavi Rõivase kukutamise suunas
07.11.2016
Juhtkiri | Rõivase päevad ongi loetud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee