Maailm

Lätis puresid koerad lapse surnuks (30)

LISA KOMMENTAAR

Indrek2 8. november 2016 20:03
Koerte varjupaika? Magama tuleb panna mitte varjupaika.
Pontus 8. november 2016 16:38
Moderaator,mind ei huvita minu kirjavahetuse teiega väljapanek,vaid selle pika kommentaari,mis koerakäitumisest kirjutan avaldamine.Kui te olete erapoolik,siis ei saa moderaatori tööd teha.
Kui ma võtsin vaevaks nii pikalt kirjutada,siis palun niigi palju lugupidamist oma isiku vastu ,et see avaldatakse.Ega ma seda naljapärast ei kirjutanud.Kui ma oleksin koer,siis oleks teil nüüd sarnase käitumise pärast auk pükstesse hammustatud.
Kommentaari,mida soovin,et avaldate, saatja oli Pontus ja on praegu ka.Ilmselt kommentaar 25.
8. november 2016 16:30
Moderaator,miks jätsite mu koerakäitumist selgitava kommentaari avaldamata.Kas oli liiga pikk lugeda???Viimasel ajal selline praktika üldse tavaks saanud.
Pontus 8. november 2016 16:17
LOLLIL ei saa looma olla.Tavaliselt on nii,et LOLL kasvatab ka LAPSED LOLLIKS.
Dogi pärineb kunagistest võitluskoertest,nagu ka rotweiler,buldog,mastiff jt Iseenesest see peaks inimesele midagi kõrva sosistama - tähelepanelikkuse ja IGAKS JUHUKS järelevalve tagamise.
Vanavanaema ja lapsed ei ole parim variant. koeraga üksi jätta.Mitte et loom oleks pahatahtlik või murdmishimuline - LAPSED ON HARJUNUD TEATUD KÕIKELUBATAVUSE JA MÕTLEMATUSEGA ,VASTUTUSTUNDETUSEGA LOOMADE KOHTLEMISEL.LAPS EI MÕTLE VAID TEEB ENNE,JA KUI TEDA POLE HARJUTATUD VASTUTAMA,MÕTLEMA,TÄHELE PANEMA JA LUGU PIDAMA NING ARVESTAMA ELUSOLENDIGA,OLGU VÕI LOOMAGA,VÕIBKI JUHTUDA ÕNNETUS.
Kui laps suhtub südamlikkuse,austuse,lugupidamise ja tagasihoidlikkusega oma soovide maksmapanekusse loomaga suhtlemisel=JÄLGIB OMA KÄITUMIST ja ARVESTAB MÕTLEB,KAS TEMA TEGEVUS LOOMALE MEELDIB VÕI MITTE,ON VÕIMALUSED ÕNNETUSE JUHTUMISEKS BLOKEERITUD.Vanavanaema aga ei taipa nagu ilmselt ka laste vanemad.
Kui lapsed mürasid koertega(koerad olid pealegi koos,mis moodustab juba väikese karja ja annab bravuuri ja ülemuslikkust juurde,sest karjal oli ju juba juht),mürasid piiramatult,ilmselt loopisid lumepallidega koera näkkugi,tekkis koeral vajadus näidata,kes on siin juht.Et laps ei saanud ennast juhina tõestada,samas käitus aga koera arusaama järgi lugupidamatult ja alandavalt koerte suhtes,hakkas automaatselt kehtima loodusseadus(koerte ja huntide juures kehtib seadus,et kes nõrgem,annab alla ja annab sellest märku alistumisega ja teda ei murta maha,sest vastasel juhul lakkaks hundisugu olemast)ä ÄRA LAAMENDA KUI NÕRGEM OLED.Laste käitumine tundus loomadele laamendamisena,mida see ilmselt oligi,sest teame kui pidurdamatud on kasvatamatud lapsed võivad olla=lapsed kelle tähelepanu pole juhitud loomadest lugupidamisele,nendest hoolimisele,tasakaalukale,loomi arvestavale käitumisele.(ka lapsed proovivad elu piire)
Koer läks asja selgeks tegema.Laps karjus,vehkles,usutavasti lõi looma veelgi ja pidurdus kadus-või miks looduse seisukohalt pidigi loomal pidurdus tekkimqa kui oli rikutud loodusseadust,mis tal geenides??? Seepärast,vanbemad,ÕPETAGE LAPSI JA ISEENNAST SUHTUMA LOODUSESSE JA LOOMADESSE TÄHELEPANUGA,AUSTUSEGA,HOOLIVUSEGA JA KÄITUGE NENDEGA LUGUPIDAVALT.JÄLGIGE JA ÕPETAGE KA LASTELE LOOMI JA NENDE KEHAKEELT JÄLGIMA,MÕELGE ISE JA SELGITAGE LASTELE,MIS JA MIKS VÕIB LOOMALE MEELDIDA VÕI MITTE VÕI KUIDAS LOOM SEDA TAJUB.
.. 8. november 2016 19:58
hak 8. november 2016 13:11
Kui koer käitub sobimatult, tuleks ikka peremehe otsa vaadata mitte kukkuda koeri nuhtlema ja maha kõmmutama...Kõik inimesed ei sobi tõepoolest koera pidama. Laste tegemistel tuleks hoolega silma peal hoida ka siis, kui nad oma pere koerte seltsis on, sest loom jääb loomaks.
arvamus 8. november 2016 10:34
Inimene peab ikka päris haige olema, kui 4 sellist kiskjat koju võtab.
martin 8. november 2016 10:04
Koerad on nii lollid. See peni kirjutas alla oma surmaotsusele.
Peab 8. november 2016 09:53
ikka mõistus lapsevanematel olema? Viia laps 4 kiskja juurde? Sama, mis panna Lõvi voi tiigritega kokku.Ega minu koer ei hammusta!

mamma 8. november 2016 09:42
panna saksa dogi illustreerima bordoo dogidest rääkivat lugu on sama hea, kui kaunistada tortidest rääkiv lugu kaadriga kaunist kausitäiest leivasupist - magustoidud on küll mõlemad, seejuures mööndustega ka küpsetised, kuid ... asjakohasem oleks illustreerida tordist kõnelev lugu siiski mõne pildiga tordist.
mugav ajakirjanik ehk ka lehe küljendaja võiksid siinkohal süütute sakslaste vastu hüsteeria üleskütmise asemel veebiavarustest siiski asjakohasema illustratsiooni hankida. minu poolest või chihuahua ...
http://www.mastifid.ee/toud/bordoo-dogi/
mamma 8. november 2016 09:51
lugeja tänab ja kiidab kiiret korrektsiooni illustratsiooni osas!
Kuuuurija 8. november 2016 09:57
Tort ja leivasupp erinevad ikka märksa rohkem, kui kaks erinevat dogitõugu. Kui juba jahutoodete analoogiaks läks, siis pigem on nende kahe dogi vahe samalaadne, nagu Pealinna peenleival ja Tallinna peenleival.
8. november 2016 10:34
kui jutt on leivasupiga mūrgitusest, siis vōib seal vabalt tort olla. Kui jutt kōhulahtisusest, sobib tort veel paremini.
Jaanus 8. november 2016 08:54
Kallis ōpetus kōigile, kes ei oska koeralojusteta elada.
to Kiti 8. november 2016 08:04
Mul täitsa suva, kas bildil sagsa või pordoo togi.
8. november 2016 08:24
Minul küll savi ei ole. Artikel koos pildiga annab valet infot
8. november 2016 07:50
Hoiatav uudis: koerad jäävad ettearvamatuks.
Lea 8. november 2016 07:48
Kahju, kahju!
Ikka löövad võitluskoera omadused ka aastasadade pärast välja. Ei talu lärmi, mida lapsed lumes ilmselt tegid. Puudub omadus alistuda käsklustele.
Imelik 8. november 2016 09:00
Tuleks hoopis keelata suurte koerte pidamine. Isegi linnades on peresid, kus igal pereliikmel oma koer- suur, hirmuäratav. Käiakse, kolm koera kolme inimesega...Kuidas seda õigustada, kommenteerida: vajadus, tahe, parem- või prestiižsem näida?
eeee 8. november 2016 15:46
Imelik oled sa tõesti. Võta endale koer ja saad aru, miks inimesed neid peavad. Sealjuures muidugi oleks õige teada oma võimete ja oskuste piire, on tõuge, mis ei sobi igaühele. Aga see, kui suur on minu koer või mitu mul neid on, ei peaks küll olema kellegi suvalise asi.
Kuuuurija 8. november 2016 09:01
Koerte ühised omadused on, et nendel on lõuad ja hambad, millega hammustada ja saaki puruks rebida. Need omadused on püsivad, mitte ei löö välja vaid hooti.
ei 8. november 2016 07:45
mõista selliseid inimesi ,kes peavad kodudes karja koeri kes veel loomult ei ole mingid sõbralikud loomad vaid akresiivsed ja veel kui on neid selline kari koos.Mõtlematu tegu .Kui laps ja tahate et laps harjuks mingi loomaga ,siis võtke väike sõbralik krants ,kes hoiab oma peret ja annab märku kui keegi võõras liigub.
... 8. november 2016 13:20
Ma ei mõista selliseid inimesi, kes kirjutada absoluutselt ei oska, aga ikka kirjutavad. "akresiivsed"?
Kiti 8. november 2016 07:11
Teksdis küll kirjutatud bordoo dogi aga miks pandud pilt saksa dogidest? Paluks toimetajal vahetada pilt. Samas võiks ju ka labradori pildi panna. Saksa dogi ja bordoo dogi on täiesti erinevad tõud
8. november 2016 08:53
pildid alati illustreeritud. mida sa tahad et mōtsukad oleks veel kroonika esikaanel.
to: Kiti 8. november 2016 08:56
Paluks ka vead parandada!
8. november 2016 09:14
Kiti on koerahaige, ārme tee talle veel rohkem haiget.
MGM 8. november 2016 06:51
Võtame veel varjupaigast koeri.
naine 8. november 2016 10:26
Sünnitame veel neid pudrulõugu.
miona 8. november 2016 12:43
Ega koer pole süüdi, kui peremees loll on. Ja ka varjupaika sattunud koeral on õigul elule ja kodule.