Eesti uudised

Sotsid ja IRL ei osale koalitsiooni eestseisuse istungil (37)

Toimetas Maria Rozbaum, 7. november 2016 12:54
Foto: Teet Malsroos
Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul ei ole täna vajalik koalitsiooni eestseisusel koguneda ning arutada riigikogu nädala päevakorda. Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Andres Anvelti kinnitusel ei osale ka sotside esindajad tänasel koalitsiooni eestseisuse istungil. „Olukorras, kus Reformierakond on viimastel päevadel teinud juba konkreetse koalitsiooni pakkumise Keskerakonnale, on usaldus koalitsioonis saanud tugeva löögi. Seepärast oleme kokku kutsunud oma erakonna eestseisuse, et tekkinud poliitilist olukorda arutada ning ei pea vajalikuks koalitsiooni eestseisusel koguneda“, ütles IRLi fraktsiooni esimees Priit Sibul.  Reformierakonna esimehe süüdistused oma koalitsioonipartnerite suunas, et ei soovita sisuliselt arutleda ja toimub populistlik meediarünnik, ei ole Sibula sõnul tõsiseltvõetavad. „Kui vaatame ajalugu, siis on Reformierakonna pikk valitsemisaeg põhinenud koalitsioonipartnerite vahet

Andres Anvelt: sotsid ei osale tänasel koalitsiooni eestseisuse istungil

“Viimastel päevadel on Reformierakond teinud laial rindel Keskerakonnale ettepanekuid uue valitsuse moodustamiseks. Ajendiks on olnud riigiettevõtete nõukogude küsimus, ent mõistagi on see kõigest ettekääne.

Eestseisus on töökoosolek, kus fraktsioonide vahel arutatakse riigikogu hääletusi ja valitsuse päevakorda. Arvestades kujunenud olukorda, oleks tehnilise arutelu pidamine täiesti kohatu,” selgitas Andres Anvelt ja lisas, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus koguneb täna kell 17 tekkinud poliitilist olukorda arutama.

Samal teemal

07.11.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Simson: Rõivas on takistuseks! Loodan, et tänane koalitsioon kestma ei jää