Eesti uudised

Reformierakond ootab koalitsioonipartneritelt selgitusi (72)

Toimetas Maria Rozbaum, 7. november 2016 10:49
Foto: Stanislav Moškov
Täna hommikul kogunenud Reformierakonna fraktsioon ja valitsuse liikmed ootavad koalitsioonipartneritelt IRLilt ja SDElt selgitusi valitsuskriisi tekitamise kohta. 

"Koalitsioonipartnerite väljaütlemised, et nemad ei soovi valitsuskriisi tekitamist, on õõnsad. Kui ühtpidi kinnitatakse, et soovitakse koos edasi minna, siis sisulise arutelu asemel käib populistlik meediarünnak," ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

Samal teemal

"Sotsiaaldemokraatide aseesimees Helmen Kütt kinnitas alles möödunud nädalavahetusel Keskerakonna kongressil, et nemad on koostööks valmis ja sotsiaaldemokraatide ning Keskerakonna koostöö saab olema väga viljakas. Selle asemel, et pakkuda sisulisi lahendusi, esindab ja võimendab ka IRL usaldamatuse õhkkonda," lausus Rõivas.

"Keskerakonna aseesimees Kadri Simson on täna tunnistanud, et koalitsiooni osapooltega, kes valitsuskriisi õhutavad, on kohtutud küll ja küll. Koalitsioonipartnerite poolt on silmakirjalik seejuures süüdistada Reformierakonda. Olen korduvalt kinnitanud ja kinnitan veel, et Reformierakonna eesmärgiks ei ole valitsust lõhkuda ning ootan selgeid sõnumeid ka valitsuspartneritelt," sõnas Rõivas.

"Valitsuskriis ei ole mäng, valimistel on saadud mandaat riigi juhtimiseks, mitte pidevaks kombineerimiseks. Valitsuse püsimine või lagunemine sõltub IRList ja sotsiaaldemokraatidest," märkis peaminister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee