Pilt on illustreeriv (Alar Truu)

Briti kirjanik ja suur raamatusõber Ann Morgan avastas ühel päeval, et tema isiklik raamatukogu koosneb peamiselt inglise ja ameerika päritolu kirjanike teostest. See inspireeris teda käsile võtma mahukat kirjanduslikku teekonda – lugeda aastaga läbi raamat igast maailma riigist, kirjutab portaal Weforum.

Väljakutse, mida Morgan ise nimetas "intensiivkursuseks ülemaailmses lugemisvaras", polnud lihtsate killast: töö kõrvalt pidi Morgan nädalas läbi lugema keskmiselt neli ja pool raamatut. Lisaks sellele avastas ta, et pole sugugi lihtne leida tõlgitud teoseid kõigist maailma nurkadest. Selleks, et lugeda läbi mõni teos väikesest São Tomé ja Príncipe saareriigist, pidi Morgan paluma abi Internetist. Õnneks leidusid kohe vabatahtlikud portugali keele oskajad, kes tõlkisid tema jaoks valmis kuus lühijuttu.

Tänaseks on Ann Morgan kirjutanud oma väljakutsest raamatu, esinenud TED-loengusarjas ja koostanud interaktiivse kaardi, millel saab näha, millised raamatud ta aasta jooksul läbi luges. Lugemissõber on ise oma saavutusega rahul. "Kokkuvõtvalt võib öelda, et kõik teosed, mida ma tol aastal lugesin, on minu jaoks veelgi elavamalt selgeks teinud selle, kui rikkalik, mitmekesine ja keerukas meie imeline planeet on," sõnas Morgan.

Eestist luges Ann Morgan läbi Viivi Luige teose "Ajaloo ilu".

 

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Krahv Monte-Cristo  /   02:08, 7. nov 2016
Raamat.. Kuus lühijuttu..
Võib juba ette kujutada, millised "raamatud" need olid, mida annab 4-5 tükki nädalas läbi lugeda.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis