Eesti uudised

Uudist parandatud.

Savisaar Soome lehele: aasta pärast on kõik teisiti, ma kandideerin taas (89)

Toimetas Kristin Aasma, 5. november 2016 22:17
Edgar SavisaarFoto: Karli Saul / Ekspress Meedia
Edgar Savisaar andis üleeile Tallinnas Toompeal Keskerakonna peakorteris intervjuu Soome ajalehele Helsingin Sanomat. Aasta pärast on kõik teisiti, arvab Savisaar ning ütles, et kavatseb järgmistel valimistel taas kandideerida.

Jututeema keskendus esmalt Savisaare tervisele. Probleemiks on parem jalg – see külmetab, olgugi et seda ei ole olemas, rääkis Savisaar Helsingin Sanomatele. Savisaar on abi otsinud Moskva ja Helsingi arstidelt. Kui laupäevane parteikongress tähendab mõnede arvates ühe ajastu lõppu, siis Savisaar peab sellist hinnangut valeks. "Parteikongresse tuleb juurde. Ka kord varem oli olukord, et Keskerakonnal ei olnud esimeest,“ ütles Savisaar Soome ajalehele.

Samal teemal

"Mina jään loomulikult poliitkasse. Keskerakond on minu sünnitatud, kui lubate sõnastust,“ rääkis Savisaar.

Savisaar nimetas intervjuus Keskerakonna peamiseks saavutuseks ühiskondlikku rahu, mille tuumaks on eesti- ja venekeelsete inimeste omavahelised suhted. "Kümme korda on räägitud, et kui Keskerakond kaob, loovad venelased oma partei. Mina usun, et Keskerakonnal on koht tulevikus,“ ütles Savisaar.

Savisaar ütles muu hulgas, et ei toeta teiste NATO riikide moodustatud üksuste saabumist Eestisse järgmisel aastal. "Pigem loob see lisapingeid. Ma ei pea seda väga arukaks sammuks,“ ütles Savisaar.

"Aasta pärast on kõik teisiti,“ sõnas Savisaar. Siis on näha, kas Keskerakond säilitab oma positsiooni Tallinnas. Erakonna järgmisel kongressil kavatseb Savisaar taas kandideerida.

Laupäeval, 5. novembril, valiti Keskerakonna erakorralisel kongressil esimeheks Jüri Ratas. Edgar Savisaar esimeheks ei kandideerinud, vaid soovitas valida Yana Toomi. Ka kongressil Savisaar ei osalenud.

Samal teemal

07.11.2016
Savisaare ajastu sai läbi ­– uus juht on Jüri Ratas! "Aasta pärast on kõik teisiti," lubab Savisaar
06.11.2016
Keskerakonna poliitiline avaldus toetab peaministri umbusaldamist ja uue valitsuse moodustamist
06.11.2016
HIIGELGALERII | Keskerakond sai uueks esimeheks Jüri Ratase
05.11.2016
BLOGI | Murranguline päev Eesti poliitikas! Jüri Ratas on Keskerakonna uus esimees!