Maailm

Islandi president annetab palgalisa heategevuseks (8)

Toimetas Kristin Aasma, 5. november 2016 21:35
Islandi president Guðni Th. JóhannessonFoto: Reuters / Scanpix
Tänavu juunis Islandi presidendiks valitud Guðni Th. Jóhannesson ütles täna ajakirjandusele, et ta ei tunnusta 600 000 Islandi krooni (5300 USA dollari ja 4800 euro) suurust palgatõusu ning on otsustanud annetada selle heategevuseks.

Palgatõusu kehtestas eelmisel nädalalõpul Islandi palgatribunal, kirjutas icelandmag.visir.is. Islandi konstitutsioon aga määrab, et presidendi palka ei tohi vähendada.

Samal teemal

öqGuðni keeldus ütlemast, mis laadi heategevuseks ta lisaks määratud palgaosa kavatseb suunata, kuid ta sõnas, et ei kavatse olla ema Theresa moodi ja sellega kiidelda. Hiljem president täpsustas, et ta ei mõelnud seda, et Calcutta pühak oleks olnud kelkija.

Islandi palgatribunali kohus on rehkendada presidendile, parlamendiliikmetele, ministritele, kohtunikele ja teistele riigiteenistujatele palgamäärad. Selle nädala algul teatas ametkond oma otsusest tõsta presidendi, parlamendiliikmete ja ministrite palka. Teade põhjustas Islandil ulatusliku pahameele, kuna riigimeeste palgatõus on palju suurem kui tööjõule üldiselt.

Viimase palgatõusuga on valitud esindajatel kolme viimase aasta jooksul töötasu tõusnud 75 protsenti, samal ajal ulatub töötajate palgatõus riigis 29 protsendini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee