Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 5. november 2016 20:07
Keskerakonna uus esimees on Jüri Ratas, kes sai 654 delegaadi hääle. Yana Toom sai 348 häält. "Meie töö on seda erakonda koos hoida," ütles Jüri Ratas oma võidukõnes. "Ma mõistan seda vastutust, ma saan väga hästi aru, mis lasub Keskerakonna õlgadel," ütles Ratas. Keskerakonna esimehe sõnul tuleb lõpetada Reformierakonna juhitud valitsus. Jüri Ratas ütleb Tallinna TV-le antud intervjuus, et Edgar Savisaar on oodatud meeskonda.

"Kas valitsus veel püsib?" – just see lause on praegu ka poliitikute hulgas käibefraasiks muutumas. Muudatused juhtladvikus on Keskerakonnast tegemas valitsuskõlbulikku parteid ja seda arvestab iga koalitsiooniliige.

Õhtuleht hoiab tänase päeva jooksul kongressil silma peal ja vahendab jooksvalt kohapealseid muljeid. Pretendendid esimehe toolile on Jüri Ratas ning Yana Toom, ent kandidaadiks on registreeritud veel ka Peeter Ernits, Heimar Lenk ja Marika Tuus-Laul.

14-le juhatuse liikme kohale kandideerib 32 kandidaati. Lisaks valitakse uued juhatuse liikmed, aukohtu esimees ning revisjonikomisjoni liikmed. Kongressile oodatakse osalema 1085 delegaati üle Eesti. 

Kongress algab kella 11 paiku. Hääletamine on kell 14-16 ja tulemus peaks selguma veidi enne kella 20 õhtul.

20:09
Kristjan Väli
20:07
Kristin Aasma

Keskerakonna kongressi järgselt toimunud erakonna juhatuse koosolekul kinnitati peasekretäriks Jaak Aab, kes esitas ühtlasti tagasiastumise palve erakonna juhatuse liikme kohalt. Aabi asemel asub erakonna juhatuse liikmeks Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo. Juhatuse koosolekul kinnitati ka esimehe Jüri Ratase ettepanekul neli erakonna aseesimeest: Mailis Reps, Kadri Simson, Mihhail Kõlvart ja Jaanus Karilaid.

19:27
Karoliina Vasli

Yana Toom tunnistas ajakirjanike ees kõneldes, et esimest korda teadis ta ette, et kaotab, aga ometi polevat ta tulemuses pettunud. Või siiski? Ta ei saanud juhatuses aseesimehe kohta. Ratas valis Kadri Simsoni, Mailis Repsi, Jaanus Karilaiu ning Mihhail Kõlvarti. Just Kõlvarti asemel oleks ehk võinud olla Toom. Et juttu jätkub kauemaks näitab seegi, et nüüd, ametliku programmi lõppemise järel istus Toom Kõlvartiga maha, et asjad selgeks rääkida.

19:19
Kristjan Väli

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase kommentaar:

"Soovin Jüri Ratasele õnne erakonna esimeheks valimise puhul ja jõudu Keskerakonna juhtimisel. Loodame suure erakonna juhilt ja uuelt meeskonnalt aktiivset panust poliitilisse diskussiooni ning plaane Eesti elu edendamiseks.Tõsised debatid Eesti tuleviku üle viivad elu edasi."

18:49

Jüri Ratas peab kõnet.

18:41

Yana Toom sai 238 häält.

18:40

Kalle Klandorf sai aukohtu esimeheks 714 häälega.

18:35

Jüri Ratas sai 654 häält!

18:29
Kristjan Väli

Valimistoimkond on oma töö lõpetanud.

18:07

Sõna võtab Eevi Paasmäe.

17:59

Hoolimata sellest, et aeg on otsas, räägib Robert Sinimägi edasi.

17:55

Kõnepulti tuleb Robert Sinimägi.

17:54

Sõna võtab Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe.

17:48
Karoliina Vasli

Pikk kongressipäev veereb tasapisi õhtusse. Isegi Yana Toomi kõne ajal on saal pooltäis. Paljud on juba koju sõitnud? Ilmselt siiski mitte, pigem otsitakse muud tegevust. Näiteks kohvikus on juba esimesed veinid avatud. Rohkem põhjust tähistamiseks (või kaotusevalu leevendamiseks) on umbes 45 minuti pärast, mil selguvad tulemused. 

17:25
17:24

Sõna saab Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom.

17:17
Karoliina Vasli

Esireas on koha sisse võtnud Yana Toom ühes oma toetajatega. Ilmselt kooslus ei üllata, sarnaselt Savisaarele on ka tema tiimis Martin Repinski, Siret Kotka, Oudekki Loone ja Olga Ivanova (teda pole hetkel kohal). Lõuna paiku kadus seltskond mitmeks tunniks. Spekuleeritakse, et ehk sõideti isegi Hundisilmale... Ent ilmselt olnuks see ikkagi liiga pikk distants.

17:13

Kadri Simson kütuseaktsiisi tõusust: "See maksukoorem ei ole meie arust õiglane."

17:09

Spordiennustusportaal Triobet prognoosib täna toimuvatel Keskerakonna esimehe valimistel 75-protsendilise tõenäosusega võitu Jüri Ratasele.

17:03

Keskerakonna kongressile tulnute seas on nii neid, kes leiavad, et Edgar Savisaare pidanuks juba ammu poliitikast taanduma kui ka neid, kes talle siiani lojaalsed. Loe pikemalt SIIT.

Loe rohkem

Kommentaarid  (145)

Hurraaaa........ 6. november 2016 18:34
nüüd kuulub minu hääl Keskerakonnale. Nüüd on ainuke siht Rõivas. Pole küll kunagi seda erakonda pooldanud, aga nüüd hakkas jää sulama. Mida küll vaesekesed ES tallalakkujad nüüd teevad. Enam polegi kedagi kärurada.
kesikla 6. november 2016 13:00
dziisäs, mis rõvedad raamid. mauno kolhoosi lüpsjatega.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS