Eesti uudised

BLOGI | Murranguline päev Eesti poliitikas! Jüri Ratas on Keskerakonna uus esimees! (145)

Õhtuleht.ee, 5. november 2016 20:07
Foto: Teet Malsroos
Keskerakonna uus esimees on Jüri Ratas, kes sai 654 delegaadi hääle. Yana Toom sai 348 häält. "Meie töö on seda erakonda koos hoida," ütles Jüri Ratas oma võidukõnes. "Ma mõistan seda vastutust, ma saan väga hästi aru, mis lasub Keskerakonna õlgadel," ütles Ratas. Keskerakonna esimehe sõnul tuleb lõpetada Reformierakonna juhitud valitsus. Jüri Ratas ütleb Tallinna TV-le antud intervjuus, et Edgar Savisaar on oodatud meeskonda.

"Kas valitsus veel püsib?" – just see lause on praegu ka poliitikute hulgas käibefraasiks muutumas. Muudatused juhtladvikus on Keskerakonnast tegemas valitsuskõlbulikku parteid ja seda arvestab iga koalitsiooniliige.

Õhtuleht hoiab tänase päeva jooksul kongressil silma peal ja vahendab jooksvalt kohapealseid muljeid. Pretendendid esimehe toolile on Jüri Ratas ning Yana Toom, ent kandidaadiks on registreeritud veel ka Peeter Ernits, Heimar Lenk ja Marika Tuus-Laul.

14-le juhatuse liikme kohale kandideerib 32 kandidaati. Lisaks valitakse uued juhatuse liikmed, aukohtu esimees ning revisjonikomisjoni liikmed. Kongressile oodatakse osalema 1085 delegaati üle Eesti. 

Kongress algab kella 11 paiku. Hääletamine on kell 14-16 ja tulemus peaks selguma veidi enne kella 20 õhtul.

20:09
Kristjan Väli
20:07
Kristin Aasma

Keskerakonna kongressi järgselt toimunud erakonna juhatuse koosolekul kinnitati peasekretäriks Jaak Aab, kes esitas ühtlasti tagasiastumise palve erakonna juhatuse liikme kohalt. Aabi asemel asub erakonna juhatuse liikmeks Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo. Juhatuse koosolekul kinnitati ka esimehe Jüri Ratase ettepanekul neli erakonna aseesimeest: Mailis Reps, Kadri Simson, Mihhail Kõlvart ja Jaanus Karilaid.

19:27
Karoliina Vasli

Yana Toom tunnistas ajakirjanike ees kõneldes, et esimest korda teadis ta ette, et kaotab, aga ometi polevat ta tulemuses pettunud. Või siiski? Ta ei saanud juhatuses aseesimehe kohta. Ratas valis Kadri Simsoni, Mailis Repsi, Jaanus Karilaiu ning Mihhail Kõlvarti. Just Kõlvarti asemel oleks ehk võinud olla Toom. Et juttu jätkub kauemaks näitab seegi, et nüüd, ametliku programmi lõppemise järel istus Toom Kõlvartiga maha, et asjad selgeks rääkida.

19:19
Kristjan Väli

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase kommentaar:

"Soovin Jüri Ratasele õnne erakonna esimeheks valimise puhul ja jõudu Keskerakonna juhtimisel. Loodame suure erakonna juhilt ja uuelt meeskonnalt aktiivset panust poliitilisse diskussiooni ning plaane Eesti elu edendamiseks.Tõsised debatid Eesti tuleviku üle viivad elu edasi."

18:49

Jüri Ratas peab kõnet.

18:41

Yana Toom sai 238 häält.

18:40

Kalle Klandorf sai aukohtu esimeheks 714 häälega.

18:35

Jüri Ratas sai 654 häält!

18:29
Kristjan Väli

Valimistoimkond on oma töö lõpetanud.

18:07

Sõna võtab Eevi Paasmäe.

17:59

Hoolimata sellest, et aeg on otsas, räägib Robert Sinimägi edasi.

17:55

Kõnepulti tuleb Robert Sinimägi.

17:54

Sõna võtab Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe.

17:48
Karoliina Vasli

Pikk kongressipäev veereb tasapisi õhtusse. Isegi Yana Toomi kõne ajal on saal pooltäis. Paljud on juba koju sõitnud? Ilmselt siiski mitte, pigem otsitakse muud tegevust. Näiteks kohvikus on juba esimesed veinid avatud. Rohkem põhjust tähistamiseks (või kaotusevalu leevendamiseks) on umbes 45 minuti pärast, mil selguvad tulemused. 

17:25
17:24

Sõna saab Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom.

17:17
Karoliina Vasli

Esireas on koha sisse võtnud Yana Toom ühes oma toetajatega. Ilmselt kooslus ei üllata, sarnaselt Savisaarele on ka tema tiimis Martin Repinski, Siret Kotka, Oudekki Loone ja Olga Ivanova (teda pole hetkel kohal). Lõuna paiku kadus seltskond mitmeks tunniks. Spekuleeritakse, et ehk sõideti isegi Hundisilmale... Ent ilmselt olnuks see ikkagi liiga pikk distants.

17:13

Kadri Simson kütuseaktsiisi tõusust: "See maksukoorem ei ole meie arust õiglane."

17:09

Spordiennustusportaal Triobet prognoosib täna toimuvatel Keskerakonna esimehe valimistel 75-protsendilise tõenäosusega võitu Jüri Ratasele.

17:03

Keskerakonna kongressile tulnute seas on nii neid, kes leiavad, et Edgar Savisaare pidanuks juba ammu poliitikast taanduma kui ka neid, kes talle siiani lojaalsed. Loe pikemalt SIIT.

17:01
Kristjan Väli

Simsoni sõnul on tänavuse kongressi õhkkond meeldivam kui mullu.

17:00
Kristjan Väli

Kadri Simson räägib Keskerakonna tööst. 

16:53

Kalle Klandorf loeb ette aukohtu aruande.

16:52
Karoliina Vasli

Kuigi algse ajakava kohaselt oleks tulemused välja kuulutatud kella 19.15 paiku, siis kogu üritus on läinud sootuks nobedamalt. Ajagraafikust ollakse ees ja praeguse seisuga on tõenäoline, et uus esimees selgub umbes 18.30.

16:50

Kadri Simson: "Toetame peaministri umbusaldamist."

16:50
Karoliina Vasli

Äsja oli kõnepuldis Kadri Simson, kes esitas poliitilise avalduse. Lühidalt öeldes - tema sõnum oli, et Taavi Rõivas oma ametisse ei sobi. Avaldus on seotud ka peatse umbusaldusavaldusega, mille puhul räägitakse, et on reaalne võimalus, et Rõivas reaalselt kukutatakse. Simson kritiseeris sedagi, kuidas Juhan Parts kontrollikotta tööle valiti.
Kuigi on räägitud, et Jüri Ratase juhitav Keskerakond võiks vähemasti teoorias luua valimisliidu Reformierakonnaga, siis paistab, et suhted nii soojad pole. Seda näitab seegi, et Reformierakond oma esindajat kongressile tervituskõnet pidama ei saatnud. 

16:49

Kadri Simson esitab poliitilise avalduse.

16:39
Keskerakonna volikogu esimees Kersti Sarapuu esitab volikogu tegevusaruande

16:39

Olev Raju sõnul Keskerakond pankrotti ei lähe.

16:29

Kinnitati revisjonikomisjoni aruanne.

16:24

Keskerakonna finantsdistsipliin on oluliselt paranenud.

16:20

Algas revisjonikomisjoni aruanne.

16:12

Madissoni sõnul on hetkel toimuv põlvkondade vahetus.

16:11

Oma tervituse annab edasi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

16:09

Oma tervitused andis IRL-i aseesimees Kaia Iva.

16:05

Helmen Kütti sõnul on sotsiaaldemokraadid koostööks valmis ja see koostöö saab olema viljakas.

16:04

Kongressi külalised ütlevad oma tervitused. Esimesena ütleb oma tervitused sotsiaaldemokraat Helmen Kütt.

15:55

Olga Ivanova: "Mina toetasin Yana Toomi. See ei ole saladus. Tema kõige suurem pluss on see, et ta on aus."

15:40

Mailis Repsi sõnul on Keskerakonna kongress nagu suguvõsa kokkutulek. 

15:38

Praegu jagatakse Paide spordihallis teenekatele ja tublidele erakondlastele tänukirju ja teenetemärke.

15:34

Rahvas saalis aplodeeris Edgar Savisaarele.

15:32

Vaheaeg läbi, kongress jätkub.

15:29
Karoliina Vasli

Algab kongressi teine poolaeg. Hääletamine läks erinevalt mullusest ladusalt - nimelt oli toona vaid 20 kabiini ja järjekord venis hiigelpikaks, sel korral oli 35 kabiini. Juba tunnikese eest oli järjekord pea olematu. Niinimetatud koridorivestlustes kõlab läbi, et Ratas võidab ilmselt päris ülekaalukalt.

14:23
(Teet Malsroos)

14:18
Karoliina Vasli

Peen praad ja veel uhkem magustoit? Oh ei, lõunasöök on tagasihoidlik. Delegaadid saavad portsu riisirooga kanaga, peale ka törts hapukoort. Lõunapaus lõppeb kell 15.30.

undefined (Karoliina Vasli)
14:02

Toimub hääletamine. Kongress jätkub kell 15.30.

13:51

Mida teevad teised poliitikud sel lumisel laupäeval, mil Keskerakond endale uut juhatust ja esimeest valib? Näiteks riigikogulane ja SDE ligie Rainer Vakra veetis aega Nõmmel suusatades.

 

13:48

13:47
13:37

Eesrindlikumad prouad kasutavad võimalust, et rääkida paar sõna juttu täna kaks kõnet pidanud Yana Toomiga.

(Teet Malsroos)
13:34

Valimisjärjekord

(Teet Malsroos)
13:32

13:19
Karoliina Vasli

Raimond Kaljulaid sõnab Õhtulehele, et Savisaare otsus mitte kandideerida oli õige. „Saan aru, et on arutatud selle üle, kas ta pidanuks seda tegema varem. Minu seisukoht on, et sellele pole täna enam vahet. Otsus on tehtud, see on mõistlik ja ratsionaalne,“ arutleb ta. „Oluline on selle juures, et ta ei lasknud tekkida olukorral, kus delegaadid oleksid sunnitud hääletama Edgar Savisaare vastu.“

13:17

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab ei kipu Edgar Savisaare poliitkarjääri lõppenuks nimetama, ent nendib, et Savisaar on end vabatahtlikult isoleerinud. Pikemalt saab lugeda SIIT.

13:14
Karoliina Vasli

Yana Toom lõpetas oma kõne enesekindlalt: "Ongi kõik. Lühike ja selge, on mida kirja panna. Onju?“ Võib kõlada ülbelt, aga sel on ka hoopis teine mõju. Õhtuleht vestles koridoris paari delegaadiga Lõuna-Eestist, kes nentisid, et Ratase kõne oli ehk liigagi pehme, Toomil on selge sõnum. „Enne mõtlesin, et hääletan Ratase poolt, aga enam pole kindel,“ nentis üks pensionär Võrumaalt.
Mine siis võta kinni, kui kindel Ratase suur võit on…

13:03

"Kutsun teid kõiki üles hääletama südametunnistuse järgi," lõpetas Tuus-Laul oma kõne. Naine ise taandub juhatuse esimeheks kandideerimaks, ent jätkab kandideerimist juhatuse liikmeks.

13:01

Tuus-Laul: "Tänu Edgarile saime me vabaks!"

13:00
12:57

Samal ajal kui Marika Tuus-Laul loeb ette nimekirja tegudest, millega Edgar Savisaarele on selgelt liiga tehtud, naerab Kadri Simson eemal laua taga irooniliselt, samal ajal bukletti lugedes.

12:55
Kristjan Väli

Marika Tuus-Laul peab kõnet.

12:55

Yana Toom jagab lubadusi:
"Ma luban, mida ma ei tee, kui mind valitakse esimeheks.
Ma ei aja ümmargust juttu.
Ma ei tee varjatud tehinguid.
Ma ei varja oma tegevuste motiive.
Ma ei tagane Keskerakonna programmist.
Ma ei lase lörtsida Edgar Savisaare nime ega au."
"Ongi kõik. Lühike ja selge, on mida kirja panna. Onju?" lõpetas Yana Toom oma lubaduste nimekirja.

12:54
Karoliina Vasli

Edgar Savisaare toetajate leeri kuuluv Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva leiab, et Savisaar langetas õige valiku, kui otsustas kandideerimisest loobuda. „Minu arust oli õige otsus. Ta ilmselt arvutas, et tema šansid võita pole suured,“ nendib ta Õhtulehega vesteldes. „Mul on muidugi mõnes mõttes kahju, aga elu läheb edasi,“ lisab ta. Jufereva kandideerib ka ise juhatusse ja on veendunud, et erakond jääb ühtseks

12:52
12:50

Yana Toomile vilistati saalis, kui naine otsustas tõlkimata venekeelse sõnumi, mille ta mõni hetk tagasi sai ning valju häälega kõnepuldis ette luges. "Ma oskan ka vilistada, on vaja?" torkas Toom vastu lisades, et nii lühikest sõnumit peaks igaüks mõistma. 

12:48

Yana Toom alustab kõnega.

12:48

Ratas: "Keskerakond on ja jääb minu koduerakonnaks, sõltumata tänastest valimistulemustest."

12:45

Jüri Ratas: "Keskerakond on väärt erakond, aga ka parimat erakonda saab paremaks teha." Ratas toob välja neli muutust vajavat punkti: 
1. Juhtimine peab muutuma selgeks ja laiapõhjaliseks. Garantiikirjad jäägu minevikku.
2. Rahaasjad peavad korda saama ja nad peavad olema läbipaistvad. Kulukad kampaaniad jäägu minevikku.
3. Piirkonnad peavad saama suuremad toetust. Rahaline tugi peab kasvama. 
4. Vajame rohkem koostööd. Valimiste võitmine on ülioluline, kuid üksinda tegutsedes seame endale piirid. "Kui muutuste tuul puhub, ehitavad ühed müüre ja teised tuuleveskeid," vihjab Ratas praeguse valitsuse saamatusele.

12:43

Jüri Ratas: "Keskerakond ei paindu ega murdu. Keskerakonna juhtimine peab muutuma selgeks. Rahaasjad peab korda saama."

12:41

"Ma ei kandideeri esimeheks, et kaptenina kurssi muuta, kandideerin, sest tunnen vastutust valijate ees."

12:39

Jüri Ratas alustas kõnega.

12:39

Lenk ütleb lõpetuseks: "Elagu Yana Toom, elagu Edgar Savisaar, elagu Keskerakond."

12:38

Lenk kutsub inimesi erakonna esimeheks valima Yana Toomi ning juhatusse Marika Tuus-Lauli. Lenk ise taandub kandideerimisest.

12:37

Heimar Lenk: "Vaenlased ei suutnud Edgar Savisaart hävitada, aga paistab, et omad on suutnud. Nad on Edgar Savisaarele noa selga löönud."

12:36

Heimar Lenk nimetab kongressi libakongressiks, sest tema sõnul ei ole kongress demokraatlik.

12:35

Lenk: "Miks tahavad SRR(Simson, Ratas, Reps) Savisaart maha võtta?"

12:33
(Teet Malsroos)

12:33

Heimar Lenk: "Lähiajalukku oleme jätnud sügava jälje. Kõiki võite kokku lugedes, tekib küsimus, mida peaks iga delegaat siin saalis endale esitama. Kui me loeme kokku kõik saavutused, mida Keskerakond on 25 aasta jooksul korda saatnud. Kelle juhtimisel? See mees on Edgar Savisaar."

12:30

Peeter Ernits loobus esimeheks kandideerimast, kutsudes üles kõiki toetama Yana Toomi. "Loobun kandideerimast esimehe kohale. Toetage Yana Toomi. Yana ei ole mömm!"

12:30

Heimar Lenk alustab kõnega ja tervitab kõiki Keskerakonna juubeli puhul.

12:29
(Teet Malsroos)

12:23

Paide spordihallis istub teiste erakondlaste seas teenekas korvpallitreener Andres Sõber. Mees, kes muidu harjunud selles samas saalis korvpalliväljaku kõrval mehi juhendama, on täna ise tagaplaanil, hääletajate seas. Muuseas hiljuti käis mees ka presidenti valimas valijameestekogus.

(Teet Malsroos)
12:21
Kristjan Väli

Kuus Keskerakonna esimehe kandidaati tutvustavad ennast. Esimesena Peeter Ernits.

12:19

"Täna on Euroopa hea noortele, kes tahavad reisida ja saavad seda teha ka pöidlaküüdi ja seljakotiga. Euroopa on hea ka rikastele, kellel reisimiseks on raha olemas ja kes saavad oma kapitali liigutada. Ülejäänud on saapa sabas," sõnas Toom.

12:11

Volikogu esimees Kersti Sarapuu: "Mulle üldse tundub, et tänane kongress on küllaltki murranguline meie poliitmaastikul."

12:10

Peeter Ernits loobus esimeheks kandideerimast, kutsudes üles kõiki toetama Yana Toomi. "Loobun kandideerimast esimehe kohale. Toetage Yana Toomi. Yana ei ole mömm!"

12:09
Karoliina Vasli

"Pakun, et seis jääb 70%-30% Ratase kasuks," ütleb üks keskerakondlane spordihalli kohvikus. Teine mõtleb hetke ja ütleb vastu, et peaks vist mõnesse spordiennustusportaali panustama minema.
Üldiselt iseloomustabki praegust kongressi pigem sõbralik lõõpimine ja tunnet "õhk on pingetest paks" on vähe.
See on kontrast aastataguse Keskerakonna kongressiga, mis peeti Tondiraba jäähallis. Toona oli 50:50 seis, kas Savisaar jääb võimule või mitte. Täna aga pole Savisaart kohalgi ja mitmeski mõttes on see pinged maha võtnud. 
Hääletamine algab kell 14. 

12:05

Väga vähe inimesi on  Keskerakonna põhikirja uuendamise vastu.

12:04

Toimub Keskerakonna põhikirja uuendamise vastu ja poolt häälte andmine.

12:04

Kadri Simson tuletas enne hääletamist veel meelde, et loetakse vaid nende hääled, kes viibivad saalis. Ülevalt kohvikust rohelist kaardikest viibutavate inimeste hääli ei tunnistata. Samasisulise jutu tõlkis Yana Toom igaks juhuks ka vene keelde.

12:02

Kongressile on vastuvõtmiseks esitatud põhikiri terviktekstina. Põhikirjas soovitakse muuta:
- Erakonnast väljaastumise alus on äriregistri kanne.
- Juhatusel on jäetud õigus loetud juhtudel otsustada, kas erakonna liige erakonnast välja arvata. Kehtiva põhikirja kohaselt kaalutlusotsuseks võimalust ei ole.
- Erakonna esimehe võib seada erakonna auesimeheks. Erakonna auesimehe ja auliikme nimetab erakonna volikogu. Ausesimees kuulub volikogusse.
- Erakonna esimees võib juhatusest valida kuni neli aseesimeest.
- Juhatuse pädevuses on peasekretäriga töölepingu sõlmimine ja lõpetamine.
- Kehtestatakse piirangud finantskohustuste võtmisel.
- Õigustoimingud võib teha kolm juhatuse liiget koos, kellest üks on koos erakonna esimees või peasekretär.

11:57

Yana Toom tunnistas kõne lõpus, et oleks nõus ka Reformierakonnaga koalitsiooni moodustama, sest nad võtavad omaks iga ideoloogia, see aga eeldaks meie peaministrit, mis praegu pole võimalik. 

Ometi on pärast pausi uut esimeest tervitama tulemas vaid Helmen Kütt, Kaia Iva, Jaak Madison ja Jaanus Ojangu ehk kõikide teiste riigikogus olevate erakondade esindajad peale Reformierakonna.

11:45
(Teet Malsroos)

11:42

"Täna on Euroopa hea noortele, kes tahavad reisida ja saavad seda teha ka pöidlaküüdi ja seljakotiga. Euroopa on hea ka rikastele, kellel reisimiseks on raha olemas ja kes saavad oma kapitali liigutada. Ülejäänud on saapa sabas," sõnas Toom.

"Kas me tõesti oleme loonud riigi, mida on vaja vaid rikastele?"

11:40

"Venemaa-vastased sanktsioonid ei tööta. Putin oma käitumist ei muuda, aga kahju saab nendest sanktsioonidest Eesti tavaline inimene, eriti maainimene. Eesti piimatootja valab piima kraavi, loobub oma loomadest ja läheb lõpuks Soome ehitajaks. 25 aastat tagasi oli teistmoodi, siis vaatasid eestlased optimistlikult tulevikku, mida sooviti luua," sõnas Toom.

"Siis me julgesime oma probleemidest rääkida, sellest, et kõigil inimestel ei ole hea."

"Euroopa Liidu ülesehitus lonkab, tänased valitsemissüsteemid on kõike muud kui demokraatlikud. Euroopa Liidu seadusi teeb Euroopa Komisjon, keda keegi ei ole juvalinud. Liikmesriigid peavad oma huvide kuuldavaks tegemise eest aina karmimalt võitlema," raputab naine EL-ile tuhka pähe.

"Oma mõtetes ja hinges me pole täna Euroopa, sest me oleme liiga vaesed. Meid on väga kerge manipuleerida, kui me muretseme, kas talvel keeratakse toasoojus kinni, kas pärast kommunaalmakse jääb järgi toiduraha, ja kui me ei saa erakonnakoosolekule minna, sest talvesaapad on vanad ja katkised. Kusjuures ma sain täna hommikul sellise kõne!"

11:35

"Ma ei saa öelda kahjuks, et mul oleks hea meel meid täna siin kõiki näha," alustas Toom kõnet.

"Ma peaks lubama teile higi, verd ja pisaraid, ja luban neid ka. Aga küll te näete, et nii hull see asi ei ole, küll me jõuame šampanjaklaase ka kõlistada."

"Selleks, et edaspidi õnnestumist tähistada, tuleb enda jaoks selgelt sõnastada, millega me rahul ei ole. Mis on see, mis meid Eesti ühiskonnas rõhub nii, et enam vanamoodi ei saa. Eesti eliit uutmoodi ei taha."

"Hirm ja vaesus on meie arengule pidurit tõmmanud. Me elame ühiskonnas, mida domineerivad vastutustundetud noored mehed. Peaminister, kes poseerib Ämari hävitajate taustal, räägib lastele Eestist kui tigedast sidrunist, mis Venemaa poole rusikaid raputab. Igasugused teised ministrid, endised ja praegused, kasutavad tühise näoga silte julgeolekurisk, julgeoleku olukorra muutus. [---] Need noored mehed pole tavaliselt sõda näinud, tihti pole nad aega teenimas käinud, nad ei tea, kui õudne see on, millega nad mängivad," ei hoia Toom kriitikat tagasi.

Toomi sõnul sildistatakse keskerakondlasi liiga kergekäeliselt Kremli agentideks. 

11:34

Samal ajal kui Toom valitsuskriitilist kõnet peab, on mitmed keskerakondlased otsustanud oma aega hoopis nutitelefonis sisustada või tähelepanu ajakirja lappamisse suunata.

11:29

Kongressi töökomisjonid ja päevakord on kinnitatud. Järgmiseks Keskerakonna esimehe asendaja Yana Toomi poliitiline ettekanne.

11:27
(Teet Malsroos)
11:25

11:18

11:17

Enne veel, kui asutakse tähtsaid poliitilisi otsuseid vastu võtma, peetakse leinaseisakut manala teed läinud erakonnakaaslaste mälestuseks.

11:15
11:08

Kongress alustab! Saali marsib lippude rivi.

11:05

Keskerakonna peasekretäri kohusetäitja sõnas TTV-le, et lisaks esimehe valimisele on tähtsad ka arutluses olevad punktid rahaasjade korraldamisest ja põhikirja muudatustest. Üle tuhatkonna inimese on Paide spordihallis kohal ja seega on kvoorum koos, mis Aabi sõnul tähendab, et vajalikud otsused saab vastu võtta küll. Palju kõneainet tekitanud pingete kohta erakonnas leiab mees, et need on nüüdseks möödas. "Ma julgeksin küll öelda, et see lõhe on enne kongressi ületatud."

11:00
(Teet Malsroos)
10:43

10:38

Suurimaks soosikuks peetav Jüri Ratas on teatanud, et võidu korral loobub ta presidendi kohast Eesti Korvpalliliidus. Kahel rindel tema sõnutsi tegutseda poleks võimalik: "Kui juhtida Eesti kõige suuremat erakonda ja siis öelda, et mul on veel 24 tunnist varu, et juhtida Eesti armastatumat alaliitu, siis ma ei oleks aus."

10:35

Praegune Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teatas eile Facebooki vahendusel, et ei soovi kongressi farsiks muuta, sestap ei näe ka võimalust täna osaleda.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee