Eesti uudised

Oravate vastulöök: Oravate vastulöök: Aas soovitab Sesteril IRLi liikme RKASi nõukogust tagasi kutsuda (12)

Delfi, 4. november 2016 19:58
Riigihalduseminister Arto Aas (Reformierakond).Foto: Toomas Tatar
Riigihalduseminister Arto Aas (REF) saatis täna rahandusministrile Sven Sesterile (IRL) kirja, milles märgib, et Tallinna volikogu ja IRLi eestseisuse liikme Olle Koopi kuulumine Riigi Kinnisvara ASi nõukokku võib tähendada huvide konflikti.

Aas juhib algatuseks tähelepanu riigivara seaduse sätetele ja Riigi Kinnisvara ASi põhikirjale, mille kohaselt ei või ühingu nõukogu ega ka juhatuse liikmeks olla isik, kellele kuuluvate osadega või aktsiatega on esindatud vähemalt 1/10 osa või aktsiakapitalist äriühingus, mis tegutseb äriühinguga samal tegevusalal. Samuti ei tohi põhikirja järgi ühingu nõukogu ega ka juhatuse liikmeks olla isik kes on äriühinguga samal tegevusalal tegutseva äriühingu juhtorgani liige.

Samal teemal

Arto Aasa kiri tuleb pärast tänaseid sündmusi, mil IRLi ning sotside ministrid kutsusid riigiettevõtete ja sihtasutuste nõukogudest tagasi mitmeid saadikuid, peamiselt Reformierakonna omasid.

Artikkel on refereetitud Delfist.

Samal teemal

04.10.2016
Jürgen Ligi kritiseeris koalitsioonipartnereid: tühikargamine ongi noorele ministrile lihtsam kui rahandus või sotsiaalpoliitika
04.10.2016
Peaminister Rõivas valitsuskriisi ei näe
04.10.2016
Juhtkiri | Obadus oravatele
04.10.2016
VALITSUSKRIIS? IRLi ja sotside ministrid kutsuvad "oravad" riigiettevõtete nõukogudest tagasi