Maailm

Peterburi rikkad ostavad varjendeid

Õhtuleht.ee, 5. november 2016 04:00

18 KOMMENTAARI

a
alf/ 6. november 2016 17:08
St.Peterburg, i elanike arv on üle 5 miljoni. Mis varjendeid neile jaguks , neid ei ole ega tule. Moskvas üle 10 miljoni elaniku. Loodame ,et venemaa ise kõrvaldab võimult need tuumapommiga ähvardajad, vastasel juhul nad ise hukkuvad.
l
leo/ 6. november 2016 11:23
Teadjate arvates on kogu maapind mitmesaja meetri sügavuses lausa sadade kilomeetrite ulatuses läbi uuristatud spetsiaalsete käikude ja maa - aluste linnadega, kus paremat sorti inimesed saavad lausa kümneid aastaid vastu pidada. Loodud on need käigud spetsiaalsete tuumajõul töötavate läbindusseadmetega. Näiteks Nõukogude Liidus ehitati juba varsti peale II maailmasõja lõppu Moskvas tavalisest metroost palju sügavamale kolm Moskvast väljaviivat metrooliini. Nende töödega on võib - olla seotud kummalised maapinnast kostvad hääled ja mõningad maavärinad, näiteks hiljutine Lasnamäe oma. Võib - olla ongi venelased oma käiguga juba Lasnamäe alla jõudnud
V
..../ 5. november 2016 17:02
Venemaal ollakse ikka hullunud küll,vaat kui kaugele on viinud Putini poliitika.
m
maamiiz/ 5. november 2016 18:22
putinil see õnnestund vaid rikastega,vaesed lähevad sõtta vaenlase vastu
S
!/ 6. november 2016 02:30
Sa Putinu, za rodinu, uraaa! Vanaisade eeskujul, ainult et nüüd tuleb Stalini asemel karjuda Putin!
r
realist/ 5. november 2016 14:33
mis toitu ja vett?
relvi tuleb varuda ja sellega on kõik öeldud
kellel relva pole sellelt võtavad heatahtlikud kaaskodanikest ellujäänud niikuinii vägisi kõik ära
m
mulku/ 5. november 2016 13:51
Irw - tuumaseenega vallatledes on vaid kahesugune finaal - kas kiire lõpp või natsa aeglasem lõpp.
o
Ostku/ 5. november 2016 11:25
kamba peale metroo ära - see on üks maailma sügavamaid metroosid.
a
A.H./ 5. november 2016 15:02
Maailma sügavamaid on Moskvas mitte Piiteris. Õldiselt poistel hea äri idee. Kui kellelgi on raha ülekülluse kriis, siis saab sellest alati osa ära võtta täitsa seaduslike vahenditega. Nii et nii nutsu välja käiad kui pappi saajad on rahul. He-hee ;)
j
JUSS/ 5. november 2016 10:28
Siin päästaks vaid superpunker. Mis on kümnete meetrite sügavusel maa all. Mis on ruumikas, maa-alune palee. Ja kus on toitu, vett, kütet ning elektrienergiat kümneteks aastateks. Lisaks igasugu muud mugavused ja teenijaskond. Kuid sellise rajamine maksaks kümneid või sadu miljoneid. Tõenäoliselt on selline punker näiteks Putinil, kuhu ta pärast tuumanupule vajutust rahumeeli kiirliftiga laskub.
j
ja/ 5. november 2016 11:25
Edasi? Mis krd elu see selline on aastakümneid kuskil punkris elada? Kas see kõik tasub ära, et nupule üldse vajutada?
j
JUSS/ 5. november 2016 15:09
Paljukest neid elupäevi 62-63 aastasel enam on? Maksimaalselt 10-20. Ma arvan et riigipea superpunkris on nii mõndagi, et elu mugavamaks muuta. On saunad, bassein, jõusaal. massöörid ja muu teenindav personal. Ilmselt noori naisigi. Luksuslik köök. Muidugi kinosaal ja selline filmi ning fonoteek, et annab sada aastat kuulata. Kindlasti raamatuukogu, salongid, muusikariistad - kõike mida hing himustab. Ja kui tuumatalve hajudes tuleb mõne aasta pärast tahtmine ka välja kaeda - küllap on siis skafandridki olemas. Et liigset kiiritust vältida ning radioaktiivset tolmu sisse ei hingaks. Loogiliselt võtta küllap siis ka liikumisvahendeid, et vähe laimalt liikuda saaks.
Et mis krdi elu? Igatahes märksa parem kui sinu või minusugusel, kes me tuumaseente puhkedes tõnäoliselt kohe otsad anname.
Aga kui valida on kas kukutamine ning seina äärde panek või siis alternatiiviks selline elu, siis käsi südamele, kumma variandi sina valiksid?
J
???/ 5. november 2016 10:24
Ja mis saab siis kuu aja pärast? Tuumatalv kestab aasta või mitu. Õhutemperatuur langeb mitukümmend kraadi. Mida süüa, mida juua? Ja õhk on täis radioaktiivset tolmu. Ka radiatsioonifoon on tõusunud kordades üle lubatud määra. Inimlik oleks selline varjend varustada ka suitsiidivahenditega nagu jupp nööri või tsüaankaaliumiampull.

e
ehh/ 5. november 2016 09:53
nutikad oskavad rikastelt raha välja pumbata. maailmalõpu hulluses ka paljud kogusid toitu ja vett. palju sa ikka kogud- röövbanded tulevad ja võtavad kõik!
a
Anton/ 5. november 2016 09:32
Oi, oi, ai, ai, ostku endale Siberisse parem muldonn, Pütin teeb ennem need rikkurid vagaseks, kui jänkid oma aatomiga kohale jõuavad!
a
5. november 2016 08:45
annan üürile tsaariaegse kartulikeldri.
v
Väike selgitus/ 5. november 2016 23:50
Sinu väites on olulised vead.
Tsaariaeg lõppes Venemaal aastal 1721 Peeter I ukaasiga ja tsaare enam Venemaal pole olnud, sest oli keiser edaspidi- või imperaator, kumb on suupärasem
Kui 1721 lõppes tsaariaeg, siis ei saa olla sinul ka kartulikeldrit tsaariajast, sest kartul toodi siiakanti alles 18 sajandi keskel.
L
!/ 6. november 2016 02:37
Lihtne vene inimene selliseid juriidilise nüansse ei tajunud. Tema jaoks oli valitseja ka XIX saj ikka veel "tsar-batjuška" (isake tsaar) ja kasakate või lõuna ääremaade jaoks oli ta ikka "belõi tsar" (valge tsaar)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee