Maailm

Aktivistid müürisid Vene saatkonna kinni mannekeenide küljest kistud kätega (7)

Õhtuleht.ee, 5. november 2016 04:00
INSTALLATSIOON: Aktivistid ehitasid Vene saatkonna ette protestiks Aleppo julma pommitamise vastu müüri mannekeenidelt kistud kätest. Foto: AFP / Scanpix
Londonis müürisid aktivistid Vene saatkonna aia kinni sadade mannekeenidelt kistud kätega protestiks Süüria Aleppo ründamisel tehtud kuritegude vastu.

Aktivistid rühmitusest The Syria Campaign kardavad, et Venemaa jätkab Aleppo julma pommitamist kasutades ära olukorda, kui maailma tähelepanu on koondunud presidendivalimistele Ameerika Ühendriikides, kirjutab BBC uudisteportaal.

INSTALLATSIOON: Aktivistid ehitasid Vene saatkonna ette protestiks Aleppo julma pommitamise vastu müüri mannekeenidelt kistud kätest. Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Mannekeenikäed haaravad üksteisest kinni moodustades püramiidi, kõige ülemine käsi sirutub saatkonna metallvärava poole. "Lähemal ajal algav uus rünnak Aleppole võib tähendada tuhandete tsiviilelanike hukku," kirjutab rühmitus oma pressiteates.

Inimesed ei pääse Aleppost välja ning on juba kuude kaupa näljas, linnas ei piisa ravimeid ja ÜRO pole suutnud haavatuid ja haigeid evakueerida, sest maailmaorganisatsiooni konvoile ei tagata ohutust, heidavad aktivistid ette.

Ühtaegu avas rühmitus Twitteris lehekülje Euroopa Liit – päästa Aleppo /#EUSaveAleppo#/ ja kutsub oma pooldajaid helistama kõikjal maailmas Vene saatkondadesse väljendamaks protesti ning pahameelt.

Eile kuulutas Venemaa Aleppos taas välja nõndanimetatud humanitaarpausi ja avas koridorid nii linnas olevate võitlejate kui ka tsiviilelanike väljumiseks. Sellest pole varemgi kasu olnud, inimesed ei taha linnast ära minna kartes Süüria valitsuse kättemaksu ja neil pole ka usku Venemaa lubadustesse.

Venemaa ja Süüria valitsus on vastanud sarnastele etteheidetele, et tegelikult takistavad tsiviilelanike lahkumist Aleppos võitlevad terrorirühmitused, kes soovivad neid kasutada inimkilbina.

Venemaa Londoni saatkond saatis aktivistide tegevusest noodi Suurbritannia välisministeeriumile. Selles märgitakse, et 3. novembril oli tõkestatud pääs Venemaa konsulaati, mille ümbrus oli täiskuhjatud mannekeenidelt rebitud käsi ja mõned inimesed aheldasid end saatkonna värava juurde.

Noodis heidetakse ette, et saatkonda ei pääsenud ei sealsed töötajad ega ka külastajad, ning lisatakse, et politsei vaatas "huligaanide" tegevust ükskõiksel pealt. "Välja lülitus ka saatkonna telefonikeskjaam, mis uputati üle tühjade kõnedega.

Samal teemal

28.09.2016
Süüria mässulised murravad Aleppo piiramisrõngast välja
28.09.2016
Süüriasse suunduvad Vene sõjalaevad tangivad Aafrika rannikul
22.09.2016
Aleppos tapeti ühes kuus 500 inimest
21.09.2016
Meeleavaldajad ootasid Putinit Berliinis veriste mängukarudega