Eesti uudised

Kuidas Ärma talu faktid ja kronoloogia Ilvese nõuniku eraasjaks muutusid

Jaan Väljaots, 4. november 2016 04:00

51 KOMMENTAARI

m
metsamoor.../ 5. jaanuar 2017 14:48
oodake jõulukuu on tulemas, siis hakkab see kerjamise masin tööle,et ikka sellele haiglale ja sellel e on tarvis annetada aga ILVESELE oleks võinud ka teha Ärma talule korjanduse oleks justkui ausam olnud või mis...
e
eslas/ 4. november 2016 19:09
k
Kui oli president,siis käitus nii,/ 4. november 2016 18:55
nagu oleks jumala asemik siin kartulipõllul,kui aga jäi vahele
nihverdatud rahadega,siis muutus haledaks,kui kõige haledam
(arvake ise,kes)
p
point/ 4. november 2016 15:17
Miks kogu aeg keskendutakse Ilvesele või tema nõunikele? Kes andis selle raha? EAS. Kes tegi otsuse 10% tagasi küsida? EAS. Kes esitas 10%lise tagasinõude? EAS. Ilves maksis, mida küsiti. Kuidas saab olla nii, et suuri rahasummasid jagav asutus käitub mitme juhtfiguuri käe all nagu peata kana - ja see on justkui normaalne? Mina pole kindel, et Ilvese eelmise abielu püsimajäämisel poleks sellest kohast turismitalu saanud. Küllap oleks see olnud selline... valikuline turism, aga usun, et Evelin oleks seal endale rohkem kui sobiva tegevuse leidnud. Õigus turismitalu pidamisest loobuda on toetusesaajail ju olemas - ja seda Ilves kasutas. Loobumise korral on EASi asi otsustada, kui suures mahus toetus tagasi küsitakse - ma nende ettekirjutusi ei tea, aga nemad ise peaksid ju teadma. Nende 10% nõudest kogu see jama alguse sai - minu jaoks on ikkagi see põhiküsimus, miks EAS nii otsustas. Ilves maksis, mis küsiti. Ma pole ka kunagi läinud maksuametilt küsima, et kuulge, kas te olete ikka kindlad, et just sellist summat tahate, ehk peaksin rohkem maksma.
h
härmä talu/ 4. november 2016 13:36
kas ieeva ootab elewanty. mitmes kuu tal jubä om
s
Sass/ 4. november 2016 12:12
Kas T.H.Ilves on salaja lahutanud ja uue naise ette võtnud??? Või on tema - võrdsetest võrdseimana - mitmenaisepidaja Eesti Vabariigi seaduste üle taas irvitades???
" Telefonikõne järel kirjalikult esitatud küsimus, millisel hetkel ja mis põhjustel muutus kiri Ärma talu faktidest ja kronoloogiast nõuniku erakirjaks ja miks ei tohi Õhtuleht saada infot otseallikast, on jäänud siiani vastuseta."
e
Elu nagu Norras, kas ka korras?/ 4. november 2016 12:00
v
veteran/ 4. november 2016 11:38
Vargabande seina äärde ja loril lõpp.

m
milles küssa/ 4. november 2016 11:30
Tom ongi meil üks eraldiseisev tegelane ja siis on ka tema aetud ja veel ajamata asjad tema isiklikud era asjad.
Jätke palun Toomas rahule . Ta on meie heaks nii palju teinud ja vaeva näinud, et selle paarsada tuhhi oleks ta pidanud preemiaks saama . Üks sai ju kingituseks majakrundi Tallinnas, miks siis Toomasesse nii vaenulikult suhtuda.
o
Ootaks kanselei aruannet!/ 4. november 2016 11:57
Milline inventar/vara kuulub siiski Ärma talus tagastamisele!
Osteti ju auto/ATV/murutraktor jne!
ä
4. november 2016 12:15
Ära ole nii väiklane. Juuksekarva pikupoolitajad ei suuda kunagi mõista elu mõtet.
a
aga/ 4. november 2016 15:40
sa ära ole väiklane maksa see omast taskust kinni.
t
to väiklane/ 4. november 2016 13:44
no ütle mis tahad, aga 170 000 on juba summa mille nimel koguni lääne heaoluühiskonnas pangarööve ette võetakse. Saati siis keerutamist. Ja riigi vara on riigi vara, mis väiklus see on, et Kantselei ei osta uue Presidendi kinnistutele uut tehnikat vaid kasutab juba kord selleks otstarbeks muretsetut.
s
Sama kõvad kutid ja mannid kui Korea presidendi kamp !/ 4. november 2016 11:20
Korea president oli ikka kõvem ?
t
Tavainimesel.../ 4. november 2016 10:56
...pole mingit muret.Kõik trahvid ja viivised nõutakse kiiresti ja kuhjaga sisse.
p
piinlik/ 4. november 2016 10:50
See "lugu" on lihtsalt mõttetu hala. Kui ei ole uusi ideid, millega ekspresidenti kottida, siis mõne kliki sab ka tema nõunikule pasunasse andmisega. Haledavõitu.
j
jaa/ 4. november 2016 11:17
KLIKK vingub ja vingerdab :D
1
10:50/ 5. november 2016 13:57
Miinusklikk, sellega saadki pasunasse koos oma Ilvesega. Mida sa siis halad siin iga jumala päev.Nuuks, nuuks, kes raha tooks, täis ei saa, ega lõhki ei lähe.
h
hmm/ 4. november 2016 10:37
Eslas võis ju hea ajakirjanik olla, kuid praegu on ta küll reha otsa astunud. Kas valitsus, st majandusministeerium ja ettevõtlusminister on ka kallutatud, et otsesõnu on arvanud selle tagastamise ebaõigeks? Miks ta siis audiitoritele, valitsusele ja Oviirile "objektiivseid" fakte ei selgita?
o
oh heldene aeg/ 4. november 2016 14:07
pole ta hea ajakirjanik kunagi olnud, vaid äärmiselt orjalik, limukalik, võimumeelne prostituutajakirjanik ja klaköör, nagu paraku enamus teisigi
e
Enn/ 4. november 2016 10:29
see kallutatusest rääkimine on muidugi jama. Fakt on see, et Ilves sai ettevõtlustoetust ja loobus ettevõtlusest. Läänepool peetake ettevõtlusega tegemist privileegiks mitte kohustuseks. Arvestades, et igal ettevõttel on alati rahaline väärtus saab, nendest ka igal ajal loobuda, ning saadud summad mujale, näiteks panka, investeerida. Ilvese turismiettevõttele ametliku residentsi staatuse omistamine on tõenäoliselt ametnike välja mõeldud kombinatsioon. Ilves suure läänlasena pidanuks ise hoolt kandma, et turismiettevõte tegutseks kas iseseisvalt, või sellest loobuma. Praegune skeem oli ja on ääretult tobe, ehk tuleb kunagi välja kes selle välja mõtles. Kui residentsi sooviti üürida, pidanuks see toimuma läbi riigihanke. Teine tera olnuks talu riigile müümine ja siis residentsiks muutmine.
m
Maamees/ 4. november 2016 10:07
Jah, Urve oli peavoolumeedia (Postimees) kauaaegne arvamustoimetuse liige, doktorant. Uuriva ajakirjanikuna teab ta palju eetikast ja sõna mõjust. Kõik need pateetilised arvamused ning kõned, alates presidendist ja lõpetades koristajaga, taanduvad aga paraku kulunud klišeele: "Kõik on ostetavad ja müüdavad,
küsimus on vaid raha hulgas ..."
m
marks/ 4. november 2016 10:00
Mida aeg edasi , seda rohkem fakte hakkab tulema - suisa korupeerunud valitsusliit ja selle juhtfiguurid istuvad kõrgetel kohtadel . Kõrvaltvaatajale paistab see tasuna kanditud sumakate eest , pahatihti tundub et algul anti võimalus või korraldus rahade kantimiseks, karistuse ja otsuse tühistamise vältimiseks upitati kõrgemale kohale siis ei saa keegi öelda et midagi oli valesti. Ennast ju süüdi ei mõista. Lahedalt üles ehitatud ja ette planeeritud , mitte juhuslik protsess.

k
Kus on vastutus/ 4. november 2016 09:57
Kus on nüüd inimesed, kes peaksid selle tembu eest vastutama. Kõikide toetuste kasutamise üle peetakse arvestust kogu toetuse kasutamisaja jooksul.Miks see audiitor-raamatupidaja seda arvestust ei esitanud..Seda enam, et ta oli ka audiitor. Kuna see toetus ei ole kasutatud sihipäraselt,tuleb raha tagasi nõuda.
p
Palun lõpeta/ 4. november 2016 11:36
või tee enesele meie meie poliitiline õigusruum.
Vastutus on meil kollegiaalne ja vastutab kogukond, kes on esindusdemokraatia põhimõtetest lähtuvalt valinud omale esindajad riigikokku.
Ainus vastutaja on rahvas.
m
Muud pole vajagi/ 4. november 2016 09:41
piisab tema kõnedes sisalduvast ja eraeluga seostuvatest faktidest. See tegelane reedab nii oma elukaaslasi kui oma riiki ja rahvast nagu vahetaks kindaid.
a
aga kuidas/ 4. november 2016 09:39
talu tehti äriettevõtteks, mitte keegi peale seltsimehe enda ei takistanud selle kasutamist turismitaluna, see oli tema ise kes hakkas seda hoopis residentsiks nimetama et mitte turismitalu pidada. teeme siis päris banaanivabariigi, saad presidendiks saad kohe sulas paar miljonit.
see oli otsastpeale skeem ja näitemäng, milleks solvata mingi muinasjutuga
õ
õõlane/ 4. november 2016 10:04
See oli otsast peale residents ja riik võiks selle võla nüüd temale kinkida tunnustuseks aastatepikkuse töö eest. Presidendi amet ja kõik teised riigiametid, ka raadiotöö ei ole nii lihtsad, et iga lehelugeja võib nendest midagi arvata ja mädamune pilduda.
t
tubli õõlane/ 4. november 2016 12:31
ma olen kindel, e meil on residentse piisavalt ja ka palju paremates asukohtades
a
Andree/ 4. november 2016 09:35
Korruptsiooni skeemi punujaks oli ju Presidendi öigsnöunik Ûlle Madise, praegune "öiguskantsler".
l
loreida/ 4. november 2016 09:26
Ilvese tegevust peavad alati katma mingid naisterahvad - küll Alajõe, küll Evelin, nüüd Eslas. Meenub veel, et kuskil Iivi Masso kirjutas, et teda pandi tanki, et varjata Läti äpardust. Viimane kirjutati hiljem aga surnud azeri kaela.
x
xxxx/ 4. november 2016 09:39
Kui savisaarel oli üks Vilja siis Ilvesel terve haaremijagu viljasid kes valmis kiki
eest ambrasuurile hüppama.
j
Juudas/ 6. november 2016 14:26
Masso ei nõustunud tankistiks, selle eest visati välja ja valati solgiga üle. Tõe ja eetika kaitse ei jää seal majas karistamata, juudased ja tankistid saavad teenitud tasu hõbeseeklites.
e
E.p./ 4. november 2016 09:25
tagasi tuleb jah maksta, aga seda MAKSUMAKSJA RAHAKOTIST - seega eesti maksumaksja tasub selle varguse ...võiks ju nii olla, et ma eksin ja õiglus pääseb seekord võidule ning TÕELISED NIHVERDISED leiavad selle 150 000 oma madratsi alt!?
m
Mida kuradit sa siin analüüsida,vingerdada ja vusserdada -/ 4. november 2016 09:18
- nihverdatud raha tuleb riigile tagasi maksta koos raskete trahvide ja viivistega pealekauba,
ning suunata vahendid kitsaskohtadesse vabariigis,milliseid siinmail juba jatkub - kas saab
enam selgemini väljenduda?Kes on Peremees,kes otsustava sõna ütleks?
o
Oli vist nii/ 4. november 2016 10:26
et peaminister sellel teemal sõna ei võta. Tagasiastumist ei maksa lootagi selliselt.
k
Käänaja-Väänaja/ 4. november 2016 09:01
tehke mida tahate, kuid sellise väikese rahva president, kes ei teinud midagi, et rahvale omaks saada, ei saa supelda rahas. Tava talupidaja ei saa unistada 100 tuhandetest EUR-de sajust igast kandist, mida peetakse täiesti tavaliseks eesti eliidi tulumajanduse juures. COMMOON. Tulge maa peale tagasi ufonaudid -eksperdid - ajakirjanikud - poliitikud !

t
tehku mis tahes,/ 4. november 2016 09:01
aga lõpetagu see olematu pensioni maksmine ära, see on lausa eakate üle irvitamine või hakaku ise 300 euriga ära elama. Riik on lausa ülirikas, aga kodanikud siin puruvaesed. Rahakad on need, kes oskavad suurelt valetada ja teiste elusid hävitada.
o
4. november 2016 08:46
Oli kord üks naissoost ametnik, kellel otsust tehes lõi vedelaks. Ta ei suutnud ära otsustada, kas teha õige otsus ja 90 protsenti raha tagasi küsida või mitte küsida. Nüüd on ta tulnud uue versiooniga, räägib et toona tehtud otsus oligi tehtud põhimõttega, et seda saab hiljem ümber teha. Ehk nüüd, kui kuumaks läks ja õiglane ajakirjandus ja kogu rahvas leilis, võtab ta sahtlist endale sobiva võimaluse.
v
Vanamees/ 4. november 2016 08:45
Ei saa aru,miks mõned arvavad ,et saavad kõike tasuta - harjumus,suur EEstlane .Võta neid kõiki,ainult saaks ja jutt on kõva! Kuramuse patrioodid ,möla kõik!
o
Ohe/ 4. november 2016 08:45
Või muidutubli tüdruk tahtis ka Kõrbojale perenaiseks. Et sai v. soojale kohale nüüd siis kohe ambrassaduurile viskuma !
5
55/ 4. november 2016 09:08
ambrasuur ikka selle nimi
j
Juku/ 4. november 2016 08:23
ei tohiks ju vahet olla, kes on selle juriidilise keha omanik ! ja abirahadvaided - maksed ja tagasimaksed puudutavad ju seda juriidilist keha. Suhted omanikuga on seadustega reguleeritud ja mingut erisust presidendile kui omanikule ei loe küll kusagilt välja.
e
ere/ 4. november 2016 07:16
Kui ajakirjanik kirjutab valel aja siis vastavad organid lihtsalt ei lase artiklit lehte
k
kõige nõmedam selle asja juures on see/ 4. november 2016 07:12
et kui meil on tegemist istuva presidendiga. siis on kõigile k.a. ajakirajndusel suu vett täis. ja ei mingit kobinat ega artiklit presidendi ärmatamise kohta.
ja nüüd, kui ta on ametist prii, siis juletakse midagi öelda.
ajakirjanikud on ühed pasapeetrid ja muud ei midagi.
k
kahjuks nii ta on./ 4. november 2016 07:29
Def Räädu - Kuningas Ei Eksi (Hea kvaliteet)
s
saadaks su / 4. november 2016 08:18
ma tõesti saadaks su pikalt! Guugelda Õhtulehte ja sa näed, et ajakirjandus, Õhtuleht veel kõige rohkem, on kirjutanud algusest saadik ärmatamisest.
m
mnjah/ 4. november 2016 06:45
Oli tubli ajakirjanik. Pisut ülearu vasakpoolne küll.
Kutsuti üritustele, kiideti. Sai sooja töökoha.
Hakkas lauaülemaks. Ja ühtlasi viskas kogu oma toreduse nurka, hakkas räiget pada ajama.
Mitu korda seda veel peab juhtuma, et mõista - inimeste "vaated" ja eetika on vaid fassaad.
Näita piisavalt tasuvat või mõjuvõimsat ametiposti ning põhimõtted kaovad hetkega.

õ
Õhtuleht on hullem kui Sputnik. / 4. november 2016 06:40
Iga "analüüs" on eelmisest rumalam ja mõttetum.
t
Toomase kamp/ 4. november 2016 10:32
Sa nii vara üleval, või pole magama saanudki.
s
Sputniku peaesineja / 6:40 / ärkvel/ 5. november 2016 14:03
Vaata aga vaata, isegi sulle jätkub ruumi Ilvese ambrasuuril selle naiste haaremi kõrval. Oled küll mannetu oma sõnastusega seda täitma, loodad, et abiks seegi. Häbiväärne see kogu lugu ikkagi.