Eesti uudised

NATUKE VALKU KA! Kreeka pähklite pakist lendasid välja liblikad (25)

LISA KOMMENTAAR

ju 7. november 2016 01:12
see pakike oligi naisterahvale mõeldud-amps ja liblikad kõhus !
Õnneks 4. november 2016 22:31
pole mul sellist jõledust juhtunud, kuid mitu korda olen saanud vastiku, rääsunud maitsega kreeka pähkleid. Puha väljaviskamiskraam. Tegelikult peaksid ka pähklid seisma külmikus, sest see on kergesti riknev toiduaine. Pealegi pole nad kõige odavamad. Kauplustel oleks ammu aeg teha ümberkorraldusi.
Ka mul oli nii 4. november 2016 14:02
Nii, sain oma kahtllusele kinnitust.Suve lõpus puhkuselt tulles avastasin köögist tohutult liblikaid, mis olid suuremad kui koi liblikad. Avasin köögikapi kus olid pähklid, lendasid nad sealt lisaks veel välja. Millegipärast tekis mul mõte, et on seotud pähklitega. Viskasin kõikkuivained ära. Puhastasin kapid. Tegelesin liblikate tapmisega. Üksikuid liblikaid näen veel nüüdki. Tookord ma ei uurinuid pakke lähedalt,oli mul ka teisi pähkleid. Olen kõik pähklid ostnud Säästumarketist XL mis asub Tamsaare tee ja Rahumäe tee risti ligi Tuisu peatuse juures. Enam ma pähkleid ei osta.
Thx 4. november 2016 13:32
Need leedikud on jah jube tüütud. Ja nende vastu ei aita muud, kui pead nad füüsiliselt ära tapma, viskama ära kõik kuivtoiduained - ka kinnised pakid! - ja käima äädikaga kõik mööblipinnad üle. Nad teevad pesasid ka täiesti uskumatutesse kohtadesse, üks oli näiteks rösteri all otsas (kuhu kuumus väga kõvasti ei ulatu), mõned kuskil lauanõude all, läbi peab vaatama kõik mööbli nurgad, sahtlite alused ja toidunõud. Nende pesade tegemise leidlikkusel pole piire. Ja kui mõtled, et nüüd sain lõpuks lahti, siis ole valmis, et mõne päeva (või isegi nädala) pärast leiad ikka mingi külalise ringi lendamas. Kui alla poole aastaga saad neist lõplikult lahti, oled õnnega koos.
m 4. november 2016 12:33
Tuttav teema. Ise tassisin need elukad Norde Rimi lahtiste india pähklitega koju. Ka tükk maad imestasin, millest see uputus tekkis. Polnud ühtegi putukat ka pähklite peal. Hiljem avastasin, et alles jäänud pähklid, mis seisid kapis, olid lausa puruks näritud ja kotis toimus vilgas elu. Nüüdseks olen enamusest lahti saanud. Pidi suure hunniku asju minema viskama ja kapid korralikult puhastama. Tundub ka, et kuivatatud apelsini koored pole neile meeltmööda - kõigis kappides paar liistakat.
Leevike35 4. november 2016 12:19
Ma nende jubedustega juba aasta aega hädas. Puhastan kõik võimalikud pakid aga nad ilmselt ikka kuhugi munenud. Hooti hakkavad jälle lendama.
usse saab 4. november 2016 12:18
Mina sain sarnase sisu Pähklinäpu pakist. Ei osanud arvata ,et sellega oleks pidanud ajalete pöörduma. Asi hoopis lihtsam. ei osta enam pähklinäppu.
Ma 4. november 2016 11:48
sooviks ka kuivaineid osta poest lahtiselt st. ostad paraja portsu ja kasutad kohe ära. Koitõrjevahenditest olen juba saanud allergia st. midagi astma taolist.
lible 4. november 2016 12:47
Jõulud tulemas,Süüakse palju apelsiine ja manariine,pane koored karpi ja kappi.Pidavat seda lõhna pelgama.

..... 4. november 2016 10:25
See on sel aastal massiliselt levinud. Liblikad tulevad ka kõikvõimalikest kuivatatud marjade pakkidest, närivad auke maitseaine pakkidesse. Õietolmu pakid lähevad kodus "elama". Kuivainetest veel ei räägigi. Sellist toiduainete koide levikut ei ole enne näinud. Nad on riidekoidest suuremad ja veidi kohmakamad. Õhtul läheb lahti tõeline lendamine. mööda tuba. Mõnel määral on aidanud neid kinni püüda feromoonpüünis. See võtab aega mitu kuud, et lahti saada. Tuttav on märganud neid ringi lendamas ka toidupoodides. Kogu aeg on oht poest uued liblikad koju tuua.
Rööga 4. november 2016 10:25
NATUKE VALKU KA! natuke imelik on pähklite puhul selline pealkiri leiutada. Nimme pähklites seda valku just ongi :D
maeitea 4. november 2016 09:53
Kui palju ookeanist vett talve jooksul aurab, haned põgenevad Matsalu poole teist päeva!
Mimoos 4. november 2016 09:53
Minul hakkasid talvel kuivaine kapist välja lendama koiliblika sarnased putukad. Kontrollisin kõiki kuivaine pakke, et kust kohast nad tulevad. Kaua aega ei saanud aru kust nad tulevad. Siis selgus, et pähklite pakikesest. Hiljem olen leidnud neid tõugukesi ka kappi unustatud tükikesest pähklitega šokolaadist.
lible 4. november 2016 12:51
veel õndsal veneajal sai käidud meie kommivabriku toorainelaos,seal,pähklikottide all oli neid tõuke lausa hunnikus.
Teadja 4. november 2016 09:24
Kui Kreekast, siis olid need ilmselt geneetiliselt muundatud pagulased!
kahtlane 4. november 2016 09:12
Kuidas need liblikad elavad seal suletud pakis ilma õhuta! Või ajakirjanikud avastanud teema mis hästi lihtsalt müüb.
Eks ju 4. november 2016 13:30
Vot nii juhtub, kui ajad loodusõpetajale vastu - milleks mul neid teadmisi
mare 4. november 2016 08:05
Muideks alati peab ettevaatlik olema ka tara,manna,riisi ja igasugu helveste ostmisega.Sealt olen ka neid liblikaid kui ka pisikesi vaglakesi leidnud,
maakas 5. november 2016 11:17
Juba 5 aastat tagasi sain need lõuna-aialeedikud Säästumarketi (sama kett Rimiga) 4-viljahelbe karbiga kaasa, Ilmselt on ńeed parasiidid kusagil suures laos end sisse seadnud.
Sain abi K-rauta poes müügil olevatest liimpüünistest. Poole aastaga sain köögi puhtaks, siis uued liblikad Rimi kuivatatud puuviljadega. Taas liimipüünised välja - seni olen elamise puhatna hoidnud, aga iga poole aasta tagant vahetan liimipüünist, see leheke lihtsalt köögikapi seina külge kleebitud.

Mees 4. november 2016 07:11
Ennem olid seal ussikesed.
Siis 4. november 2016 10:18
need ussikesed nukkusid ja siis tulid nukkudest kaunid liblikad. Tundke rõõmu meie kaubandusest.
4. november 2016 06:17
lõuna-aidaleedik - väga tüütud putukad
oh kui kevadine tervitus 4. november 2016 05:34
tore ju,liblikad kreeklastellt.
Jahuleedik 4. november 2016 13:28
Ega nad ainult Kreekast tulevad