Eesti uudised

Parkimistrahv väänati kaela naisele, kellele auto üldse ei kuulunudki (37)

LISA KOMMENTAAR

CP 6. november 2016 14:32
Ignoreerige ning ning mitte mingil juhul ärge vaidlustage eraparkimisfirmade leppetrahve - vaidlustades nõuavad nad teie isikuandmeid. Kui te isikuandmeid ei avalda, pole neil ka mingit alust trahve inkasso kaudu välja nõuda.
citapark 4. november 2016 21:34
keegi peab ju süüdi olema.eesti tahab nii!
Õiglus? 4. november 2016 20:16
Kuid samas ei saada mitte mingil moel ühelt ilvese nimeliselt miljoneid Eestile tagasi!
Sama teeb välja 4. november 2016 17:02
Laskuda tänaval mustlasega vaidlusse kui pekki su saatus keerab kui sa talle kümnekat ei anna või vaielda nende parkimisfirmadega selle üle mis auto teil oli või kus te parkisite, on sama mõttetu. Tänu sellele nad üldse eksisteerivadki, et rumalam osa inimestest nendega suhtleb. Nagu mustlastegi puhul on neil tööle võetud osavad sõnaseadjad, kes hirmutavad väheste teadmistega kodaniku ära ning see maksabki vabatahtlikult võõra parkimise eest ära nagu ennustusegi eest mustlasele.
Rumalad inimesed 4. november 2016 15:29
Kas te tõesti ei saa aru, et eraõiguslike firmade poolt saadetud nõuded tuleb prügikasti visata ja kui nad ´veelkord ühendust võtavad, siis tuleb nad Kuu peale saata koos oma nõuetega. Nende käsutuses puudub andmebaas, mis seoks sõiduki sõitjaga. Kui see vahelink on puudu, siis on ka nõue õhust võetud.
Just! 4. november 2016 16:47
Sellised libafirmad saavad nõudeid esitada ainult kohtu kaudu aga kohtusse ei saa nad Teie vastu hagi esitada kuna neil puuduvad selleks vajalikud dokumendid. Nad ei tea kostja (st. Teie) nime, neil puudub Teiega kehtiv leping, mida Te oleksite justkui rikkunud ja sellest tulenevalt ei saa neil Teie vastu ka mingit seaduslikku nõuet olla. Sama lugu on ka nende nn. inkassofirmadega nagu Creditreform. Need on tühi koht- sisuliselt petised, mustlastega võrreldavad tegelased. Nende "äri" põhineb inimeste kergeusklikkusel, laiskusel ja rumalusel. Kui sajast ohvrist kolm tükki igaks juhuks ära maksab, on nad rahul ja õnnelikud. Pommitavad aga oma nõuetega kümneid tuhandeid. Ärge raisake neile oma ajast minutitki!
linnamees 4. november 2016 12:43
Kasutan tasulist parkimist igapäevaselt loomulikult makstes selle eest. Kah kogemus just Cityparki ja Creditreform Inkassoga. Täiesti mõttetud ärid. Esimene on andnud teisele väidetavalt osa oma nõudeid üle ja nüüd teine pommitab mailidega. Auto number, mark ja parkimiskoht on täielik müstika - tundmatud. Kirju saadavad ja telefonile vastavad vaid ilusate inimeste nimedega masinad - midagi sisuliselt ei oska rääkirda/kirjutada ega teha hoolimata 3-st kõnest ja 4-st kirjast. Märkisin Creditreformi spammeriks, ignoreerin kirju ja CP parkimisalasid. Lihtsalt infoks parklaomanikele ja nende kõrval olevatele äridele.
Politsei saaks ju trahvi teha sellistele sopajukudele 4. november 2016 11:34
Terrorism peaks olema karistatav
Inimene 4. november 2016 11:13
Oli samuti selline juhus. Tuli teade, et parkimistrahv maskmata ja kui ei maksa siis on inkasoo jne. Enda teada olin alati parkimise eest tasunud. Uurisin siis teemat ja trahv oli tehtud auto mis oli 1,5 aastat tagasi maha müüdud. Andsin neile ise teada, et pole enam selle autoga seotud. Kui firma osutab sellist teenust ja ka tahab trahvi teha, siis peaks tal olema ikka täpsemad andmed (või ligipääs nendele). See pole päris õige, et võetakse kuskilt mingid andmed ja nende põhjal tehakse trahvi.

Sellistelt 4. november 2016 10:26
nn. firmadelt tuleks koheselt tegutsemisluba ära võtta. Ja mis ku..di õigusega mingi erafirma üldse kedagi trahvida tohib !?
viga 4. november 2016 10:23
Mupsikud on kirjaoskamatud.
Ole mõistlik! 4. november 2016 10:30
MUPO pole siin küll asjaga seotud.
sass 4. november 2016 10:32
Mingeid mupsikuid siin tegevuses polnud.
Alar1 to sass 4. november 2016 11:13
Ei peagi MUPO olema. Ükskõik, kes trahvib, jõuab trahviraha ikka linnavalitsuse kassasse ehk Savisaare tasku. Vahet pole, sest Savisaar peabki linnakassat oma taskuks.
Hea Alar1 4. november 2016 11:28
Paljud on mures sinu tervise pärast, selle vaimse osa osas.
Ükskõik, mis toimub, kas Ebola viiruse epideemia, lumesadu, näljahäda miskises Musta Mandri pätiriigis, sinu enese maas enesehinnang, mis iganes- jõuad alati välja Savisaare ja KE juurde.
Selline mõttetegevuse täielik kollapseerumine on raske tervisehäire.
Alar1 4. november 2016 10:07
Savisaare ratastoolile on talverehve vaja. Nüüd on vaja eriti trahve teha.
ab 4. november 2016 09:32
kiludel ikka vastupidav närvikava, ammu oleks tulnud väljapressimise eest kohtusse anda! Miks mujal selliseid debiilsusi ei kohta?
4. november 2016 09:24
Jõhker väänamine käib ka Tartus, Kvartali kõrval!Paberile kirjutatud kellaaega ei teinud mutt nägemagi ja keeras trahvi kergekäeliselt kaela. Isegi juhul, kui natukene aeg üle läheb (põhjusel,et ei jõudnud majast välja ,kuna wc oli järjekord), keeratakse julm trahv kaela- on ebainimlik!Häbenematult pressitakse raha inimestelt välja!
heh 4. november 2016 13:11
no see on küll rumala inimese kirjutatud. peldiku järjekorra tõttu küll trahv saamata ei pea jääma. kui näed, et ei jõua välja, pargi mobiiliga. ja kui ei oska/suuda/taha, siis jäta oma järjekord ja mine ristis jalgadega ja osta parkimispilet. kui seda ei tee, oled ikka ise süüdi küll. ebainimlik see küll kuidagi ei ole, täiesti ok, et kui eksid, saad trahvi.
Zz 4. november 2016 09:10
..puugid..vereimejad..parasiidid..
4. november 2016 08:59
Olen ise ka sellisesse olukorda sattunud. Kunagi 5 aastat tagasi kasutasin mõneks päevaks sõbra autot ja Tallinnas parkides kasutasin Citypark äppi. Nüüd 5 aastat hiljem tuli postkasti teade, et makse trahv ära. Ma ei saanud algul arugi, mis kus kes. Kuna ma viibin pikalt Eestist eemal, siis juba kohe tundus asi kahtlane. Citypark infotelefonilegi on raske kedagi teiselepoole otsa saada. Ka sealt ei osatud kohe midagi tarka ütelda. Rõhutati nagu ak kirjas, et makske kohe öra, kui ei maksa läheb asi kohtutäituri kätte jne, ühesõnaga ebaviisakas suhtumine ähvardaval toonil. Sain siis neil kuidagi teada, mis automark ja mis värv, hakaksin ise müütlema milline võib minu seos olla antud margi ja värviga masinal. Siis meenus, et oli korrektselt parkides ja selle eest tasudes parkinud Tallinnas, kasutades selleks Citypark äppi. Lähemalt uurides oli ka sõber juba ammu 4 aastat tagasi selle auto maha müünud. Kuna Citypark kuskilt andmeid ei saa ja leiti omi andmeid sirivdes, et minul on mingi seos selle masinaga olemas, siis hakati kohe mind väänama. Külastage veel väikseid poode, kus parkimiskellaga peab parkima ja kui unustad kella välja panna, saad kohe trahvi. Jama kui palju kõigile. Mina kui võõras inimene ja asjasse mittepuutuvana, pidin veel tegema vaide, et mina pole parkinud. On ikka elu! Tagant järgi oleksin oma närvide rahu huvides mitte sellest ähvardusest välja teha.
Ignoreerige! 4. november 2016 12:54
Ise olete jobud, et üldse nendele rumalustele reageerite. Mingi Cityparki kirjadele ja "trahviteadetele" pole üldse tarvis reageerida. Neil pole Maanteeameti autoregistri andmeid ning seega ei saa nad ka teada, kes on registrijärgne auto omanik või kasutaja. Autole aga veel trahvi teha ei saa. Selline firma tuleks üldse sundlõpetada, sest tema tegevus on vägagi hallis alas ning kohati kindlasti ebaseaduslik.
to ignoreerige! 4. november 2016 13:13
ära kutsu inimesi valega üles! ammu on neil juba ametlik võimalus saada isikuandmed, see, millest sina jahud, oli vanasti.
Ei ole! 4. november 2016 13:34
Pole neil võimalust auto omaniku kohta andmeid saada ega tulegi. Loe kasvõi seesama lugu läbi ja saad aru. Kasutavad kaudseid seoseid ja panevad nendega puussse, nagu leheloostki lugeda. Vahepeal oli neil ebaseaduslik kokkulepe Maanteeameti korrumpeerunud ametnikuga, kes pani ise neile saadetud trahviteate ümbrikusse ja sellele kirjutas autoomaniku aadressi aga omaniku andmeid ei antud neile ka siis. Siis said inimesed sellise kentsaka "trahviteate" kus ümbrikul oli autoomaniku õige aadress aga ümbrikus sees polnud autoomaniku nimegi vaid "trahv" oli tehtud autole. Rumalamad maksidki ära. Kui tahate endale ebameeldivat tegevust, siis võite ju nendega vaielda, aga mõistlik inimene viskab nende kirjad läbi lugemata prügikasti.
Nnn 4. november 2016 08:59
Mul oli sama asi. Olin ükskord parkinud oma tuttava autot (minu telefoninumbriga). Siis mõni aeg hiljem sai tuttav trahvi, kuid ähvardavad sms-id hakkasid tulema minule, sest muid numbreid neil polnud. Ehmatasin muidugi ära. Kuidas üldse nii saab teha, et suvalisele inimesele saadavad sms-i ja ähvardavad? Lõpuks mees rahustas maha ja ignoreerisin edaspidiseid teateid. Rohkem nad mind ei tüütanud ka

cityparkla saatis ka mulle kellegi teise inkasso teateid 4. november 2016 08:55
tuttav teema, sama kogemus rendiautot kasutades, kus on kasutajaid palju ja kui olin oma mobiili nr seda parkinud siis sain 2 kuud hiljem (kui ma ammu ei kasutanud seda autot) parkimistrahvid inkasso teated ikka omale telefonile smsile ja ähvardustega, uskumatu. Sellega läks kuu aega enne kui selgitasin et olin see aeg Hispaanias ja ei kasutanud sõidukit ja et tegemist rendiautoga, otsige aga edasi.
sass 4. november 2016 08:53
HOMO IDIOTICUS?
"Kui Kerli oleks Risti sõnul näidanud üles soovi teha Cityparkiga koostööd ja tõestanud neile veenvalt, et ta ei ole seotud selle sõiduvahendiga, siis ei oleks ta SMS-teavitusi rohkem saanud. "Meie andmebaasis selle kuupäevaga ja selle sisuga kirja ei ole registreeritud," väidab Risti. "Tõestamiseks sobib meile sõiduki ostu-müügileping. Selle hetkeni on isiku väited tühisõnalised, sest tal on olnud seos selle konkreetse sõiduvahendiga. Kas omanikuna või vastutava kasutajana – see ei ole hetkel üldse oluline.""
Mingu... 4. november 2016 09:27
Tõendamiskoormis lasub süüdistaval poolel. Siinkohal süüdistatakse kodanikku mingi ulmelise "lepingu" rikkumises, millest pole tegelikult ridagi olemas.
Teiseks pole EV seaduste järgselt võimalik, et kodanikku trahvib eraettevõte, st eraõiguslik firma, mitte riik või omavalitsus.
Kolmandaks on kohtutäitur samuti eraisik ehk FIE ja ka tema peab tegutsema pädeva ameti otsuse põhjal, mitte eraõigusliku firma paljasõnalise nõude ehk väite "ta on võlgu" põhjal.
Meie riigis toimuv väljapressimine igas asendis pole mujal EU-s võimalik. Seal läheksid sellised väljapressijad kohtu alla.
Meil on veel ilma igasuguse täiteõiguseta inkassofirmad, mis tegelikkuses on riigi heakskiidul toimetavad väljapressimisbanded. Samuti eraettevõtted.
olev ait 4. november 2016 08:52
See hr Cityparki juhatuse liige on vist pea peale kukkunud? Miks peab isik, kes pole kunagi autoomanik olnud ning on autoga seotud vaid m-parkimise kaudu (mida võib teha ükskõik kes ükskõik millisele sõidukile), hakkama tõendama midagi sõiduki ostu-müügilepinguga? "Selle isiku väited on tühisõnalised"... selle Cityparki trahviteate saatmine asjasse mitte puutuvale isikule on ausalt öeldes ahistamine. Ja ei pea see isik mingile Cityparkile näitama, et ta pole autoga seotud, vaid Citypark peab isikule tõendama, mille alusel temale see trahviteade saadeti. Täiesti nahaalsed on need eraparklad.
Veel jõhkram on Europark... seal isegi ei teavitata kedagi trahvi saamisest enne kui juba inkasso (samuti mingi suvalise seose tõttu, nt kunagi mobiilne parkimine) oma ähvardava sõnumi saadab. Samuti olen ma enam kui kindel, et Europark ei jäta trahvikviitungeid auto kojameeste vahele, sest see lihtsalt ei saa olla juhus, et ühele minuga seotud sõidukile oli määratud kolm trahvi, aga mitte ühelgi korral kviitungit kuskil ei olnud ning trahvi määramisest sai teada alles inkasso kaudu. See on mingi nende omavaheline skeem!
Kellamees 4. november 2016 08:37
Citypark on ju Tondi tänava ,,Ülikooli" kasvandikud !!! Mõttetu vaielda....!?
Tiit 4. november 2016 08:31
Voimalik vaid Eestimaal.
riik 4. november 2016 08:27
Eesti seaduste järgi saab trahvida ainult riik ja mitte mingi erafirma.Tehke järeldused.
hobijurist 4. november 2016 08:36
Tegemist on leppetrahviga ning seda võivad väljastada ka eraettevõtted, kui on see lepingus kokku lepitud. Lepingu punktid on välja toodud nende n.ö. parkimistingimustes. Aga üldiselt on see pseudo teema!
eraettevõtja 4. november 2016 13:16
no ei ole nii, leppetrahvi saab teha ka erafirma. samuti näiteks on leppetrahv viivised, iga firma võib nõuda, ka eraisik.
Raivo 4. november 2016 07:48
See pole midagi.ma olin tallinna kesk haiglas opi laual,kui ma praktiliselt samaaegselt paberite järgi helsingis purjus peaga ringi sõitsin ja veel endale kuuluva olemata autoga.õnneks sain selle jama paari kuuga korda aga kui ma oleks niisama üksi kodus olnud?
to raivo 4. november 2016 13:17
lobotoomia tehti? või miks muidu üldse tegelesid selle auto asjaga, mis sulle ei kuulunud sel hetkel?
jaa 4. november 2016 07:43