Eesti uudised

Uudist täiendatud 4. novembril kell 00.30!

Tallinna reisisadamas oli keemiareostus, inimesed evakueeriti (20)

Kristin Aasma, 3. november 2016 21:54
Keemiareostus Tallinna reisisadama D-terminalis 3. novembril 2016Foto: Teet Teder
Tallinna reisisadama D-terminali avastati täna õhtul keemiareostus. Inimesed evakueeriti terminalist. Üks inimene viidi haiglasse tervisekontrolli, seitse inimest kurtsid tervisehäiret.

Täna kell 21:16 teavitati Häirekeskust imelikust lõhnast Tallinna Sadama D terminalis, teatas Päästeamet. Terminal evakueeriti. Keemia ja kiirgusohu spetsialistide esimene mõõtmine tulemusi ei andnud ja mindi teisele mõõtmisele teiste mõõteriistadega

Põhja päästekeskuse pressiesindaja Kristjan Ott rääkis õhtul kella 22 ajal Õhtuleht.ee-le, et praegu ei ole teada, millise keemilise ainega on tegemist. Inimeste sümptomiteks on silmaärritused ja kurgukipitus. Pressiesindaja sõnul on D-terminali kohale kutsutud erikeemiatalitus. 

Samal teemal

Õhtulehe ajakirjanik Teet Teder teatas kohapealt kell 22.18, et inimesed olid tundnud terminalis imelikku lõhna. Kohale kutsutud päästjad tunnistasid, et õhus olnud kemikaal takistas hingamist. 

"Äsja saabus sadamasse laev ning inimesed pidid sealt maale tulema autoteki kaudu," rääkis reporter. Päästjad on terminali territooriumi piiranud lintidega. Välja on kuulutatud kolmanda taseme oht. Seni pole selge, mis kemikaaliga tegu on. 

Inimesed seisavad terminali juures ja on hämmastunud. Mõned ütlesid, et kahtlustasid, et käimas on filmivõtted. 

Lintidega piiratud alal on sadakond inimest, kes terminalist evakueeriti, teatas Teet Teder. Inimesi ei lubata lahkuda, sest kardetakse, et keemiareostuse tagajärjel tekkinud sümptomid võivad avalduda hiljem. 

Päästekeskuse pressiesindaja Kristjan Oti sõnul olid tervisehäired viiel inimesel, keda meedikud kohapeal jälgivad. "Üks kannatanud viidi haiglasse kontrolli," ütles Ott. Ta lisas, et kemikaal on seni välja selgitamata.

"Osa inimesi, kes keemiaga kokku puutusid, ütlevad, et ei tunne midagi ja tahaksid koju minna. Aga igaks juhuks veel ei lubata," rääkis Teet Teder. Ta lisas, et kohale toodi ka buss, et inimesed saaksid sinna sooja minna. "Paljud aga ei lähe, vaid keksivad õues, et sooja saada," rääkis Teder.

Bussis soojas viibinud inimestest veel kahel hakkas halb ning kiirabi kontrollis nende tervist, edastas Päästeamet Twitteris. Teistel terminalis viibinud inimestel kaebusi ei olnud. Politsei tõi väljas viibivatele inimestele veel ühe liinibussi, kus nad said soojas olla. 

Delfi kirjutab, et ühe versiooni kohaselt võis reostuse põhjustada pipragaas, kuna terminali 3. korrusel tekkisid inimestel sümptomid, mis vastavad pipragaasilt saadule. Delfi andmetel sai tervisekahjustuse 13 inimest, neist üks viidi haiglasse. Ärritav kemikaal kahjustas üht Tallinki administraatorit, üheksat reisijat ning kolme päästjat.

Südaööks oli olukord lahenenud. Terminal ventileeriti ja inimesed lubati terminali. Kell 00.14 teatas Päästeamet Twitteris, et bussides viibinud inimesed lubati laevale ning laev võis sadamast lahkuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee