Maailm

FOTOD | Kahes paadiõnnetuses hukkus Vahemerel 240 migranti, vaid mõnikümmend päästeti (69)

Toimetas Kristin Aasma, 3. november 2016 17:13
Kahes paadiõnnetuses merehätta jäänud migrantide päästmine Malta NGO Moase ja Itaalia Punase Risti poolt Vahemerel 3. novembril 2016.Foto: AFP / Scanpix
Vahemerel Liibüa ranniku lähedal uppus kahes laevahukus hinnanguliselt umbes 240 migranti, teatasid migratsiooniametnikud.

ÜRO pagulasagentuuri teatel toimetati ellujäänud migrandid Itaaliasse Lampedusa saarele, vahendas BBC. Ühtegi surnukeha ei ole leitud. Arvatavasti on need migrandid pärit Lääne-Aafrikast.

Samal teemal

Ühes paadiõnnetuses pääsesid merehädast eluga 29 inimest, kuid umbes 120 inimest on kadunud, arvatavasti uppunud. Teises paadiõnnetuses päästeti kaks inimest, kes suutsid eemale ujuda, kuid ka selle paadi reisijatest on 120 kadunud.

Inimsmugeldajate äri aga õitseb – nigelad paadid laaditakse inimesi pilgeni täis ning saadetakse merele hoolimata halvast ilmast, teatas ÜRO.

Itaalia on täheldanud Liibüast saabuvate migrantide tulva kasvu alates Euroopa Liidu ja Türgi vahel tänavu märtsis sõlmitud lepingust, mis näeb ette, et Türgi takistab migrantide rännet Kreeka saartele.

Selle aasta jooksul on Vahemerel elu kaotanud üle 4200 migrandi, kes võtsid ette ohtliku teekonna Euroopasse. Ligikaudu 330 000 migranti on tänavu aga õnnelikult üle mere jõudnud, eelmisel aastal saabus Euroopasse meritsi üle miljoni migrandi.

Samal teemal

21.02.2017
Meri uhtus Liibüa rannikule 87 migrandi surnukehad
11.01.2017
Mullu uppus Vahemerre 5079 põgenikku