Maailm

Itaalias värises jälle maa

Toimetas Piret Pappel, 3. november 2016 14:37

3 KOMMENTAARI

j
JUSS/ 4. november 2016 01:19
Suur kõikvõimasAllah on väga sihikindel. Ega ta enne ei jäta kui kõik Itaalia patused katedraalid, kirikud ning kloostrid on põrmu varisenud. Et need enam rohkem uskumatute meeli segada ning eksitada ei saaks.
v
Värisev, Ilu/ 3. november 2016 15:13
Meie maailm on kummaline ja suuresti ebaõiglane: kõige ilusamaid ja kliima poolest meeldivamaid piirkondi ähvardavad maavärinad või siis vulkaanid. Need paigad on: Itaalia, Jaapan, Uus-Meremaa, Kalifornia, Island. Meil siin põhjalas pole midagi peale pika külma sügis-kevad-talve ning lühikese, jaheda ja igavalt rahuliku suve.
K
?/ 4. november 2016 01:16
Kõige ilusamad? Ei ütleks. Näiteks Hispaania. Aafrika manner, Austraalia ning Lõuna-Amerika idarannik on suht rahulikud paigad. Aga samas, 1976.a. Osmussaare maavärina epitsentris oli võngete tugevus 4,75 magnituudi. Üsna võrreldavad äsjasega. Kohalikud talumajad said tookord mõningaid kahjustusi. Juhtunuks aga see tookordaga näiteks mõne nõukoguliku kvaliteediga ehitatud Tallinna uusrajoonist magala all, küllap oleks siis nii mõnigi praak kvaliteediga kõrghoone kokku varisenud ning ilmselt oleks olnud inimohvreidki. Muuseas, geoloogide kinnitusel on mõne tuhande aasta eest ka meie maal olnud märksa tugevamaidki maavärinaid kui too 40-ne aasta tagune Osmussaare oma.