Tallinna lennujaamFoto: Teet Malsroos
Liis Vaksmann 3. november 2016 04:00
Tallinnas on märgatud halli autot, mis peatub jalakäija kõrval ja juht küsib suunda Tallinna lennujaama, seejärel nurub raha, et Ungarisse sõita. 

Umbes kaks nädalat tagasi õhtul juhtus Tallinnas Pronksi bussipeatuse juures kummaline lugu, kui koju jalutanud mehe kõrval peatus hall auto. "Juht lasi akna alla ja uuris tugeva vene aktsendiga rääkides, kus asub Tallinna lennujaam," meenutab mees. "Kõrvalistmel istus umbes 12aastane poisslaps ja roolis oli arvatavasti tema isa. Mõlemad välismaist päritolu – tumedanahalised," kirjeldab ta. "Seletasin talle siis, kuidas sinna saab, peale seda ütles mees, et on Ungarist ja tahab koju minna, kuid raha napib – ehk saan juurde anda."

Mehele tundus asi kahtlane, ta lõi seepeale käega ja läks minema. Järgmisel päeval kõndis mees uuesti sama teed. "Siis pidas jälle hall auto mu kõrval kinni, kuid sedapuhku oli roolis eesti keelt kõnelev naine. Lasi akna alla ja hüüdis: "Tere, kas teil on üks sekund aega?" Jäin seisma ja kuulama, milles asi. Jutt oli sama, mis möödunud õhtul: kus asub lennujaam ja kuidas sinna saada. Sellele järgnes samamoodi raha küsimine," räägib ta. "Kui minuga oleks see üks kord juhtunud, poleks sellele tähelepanu pööranudki, kuid kaks korda järjest..." 

Põhja prefektuuri pressiesindaja Seiko Kuigi sõnul on möödunud paari nädalaga inimesed politseile teada andnud paaril korral autost ja seal olnud reisijatest, kes paluvad raha. "Korrakaitsjad käisid Jüri alevikus ka antud inimesi kontrollimas." Kuik ütleb, et kui palutakse inimestelt häirival moel raha, tuleb sellest teada numbril 112. "Kuigi keegi ei saa keelata inimestel raha annetamast, tuleb suhtuda küsijatesse skeptiliselt ja mõelda, kas tegu pole pettusega."