Krimi

Uudist täiendatud kell 21.30! FOTOD ja VIDEO!

ESIMESE LIBEDUSE LIIKLUSÜLEVAADE: paarsada plekimõlkimist ja teelt väljasõitu, kümmekond tõsist avariid (10)

Toimetas Kristin Aasma, 2. november 2016 19:15
Foto: Tiina Kõrtsini
Tänase päeva jooksul juhtus Eestis umbes paarsada sõidukite plekimõlkimist ja teelt väljasõitu ning ligi kümme tõsisemat liiklusõnnetust, kus inimesed said kannatada. Vigastada sai mitu last. Ühes liiklusõnnetuses sõidukijuht hukkus. 

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder paneb sõidukijuhtidele südamele, et ka järgnevatel päevadel tuleb varuda liikumiseks aega, sest libedus jätkub. "Hommikul peab kindlasti sõiduki lumest ja jääst puhtaks tegema ning sihtpunkti jõudmiseks tuleb varuda aega ja ohutu sõidukiirus," rääkis politseiametnik. "Suure mütsi või kapuutsiga roolis istudes on juhi vaateväli piiratud, seega enne sõitma asumist võiks autosalong soe olla. Meeles tuleb pidada ka seda, et pidurdusmaa on praeguste ilmastikutingimuste korral ligi kaks korda pikem. Seetõttu peaksid juhid hoidma ka pikivahet ning olema ettenägelikud liikluses toimuva suhtes."

Samal teemal

Suverehvidega sõitmine võiks Põderi sõnul olla praegustes tingimustes välistatud, pigem eelistada ühistrandporti või paluda sõbra abi, kelle autol on talverehvid all. "Suverehvidega autoga liigeldes seab sõidukijuht ohtu mitte ainult enda, vaid ka teised liiklejad," ütles Põder.
"Praegused liiklusolud peaksid muutma ka jalakäijad tähelepanelikumaks. Enne tee ületamist peab veenduma, et autojuhid on teeületajat märganud, jõuavad sõidukit pidurdada ning tee ületamine on ohutu."

Ennelõunal juhtus liiklusõnnetus Pärnu-Lihula maantee 23. kilomeetril Ahaste külas, kus sõiduauto ja veok põrkasid kokku. Õnnetuse tagajärjel hukkus autot juhtinud 75aastane mees, edastas PPA pressiesindaja Olja Kivistik.

Buss ja sõiduauto põrkasid kokku Tartu maanteel Peetri küla juures. Hukkus sõiduauto juht.Foto: Tiina Kõrtsini

Harjumaal juhtus tänase päeva jooksul ligi sada liiklusõnnetust, neist enamus olid kergemad plekimõlkimised või teelt väljasõidud.

H-liinide marsruuttakso Pärnu maanteel Kanama lähedal kraavis.Foto: Tiina Kõrtsini

Enamus kannatanutega liiklusõnnetusi juhtusid Harjumaal hommikupoolikul, kui sõidukijuhid olid teel tööle või kooli. Näiteks kella 8.30 paiku kaotas sõiduauto Tallinna-Tartu maantee 7. kilomeetril juhitavuse ning sõitis vastu bussi ja veokit. Liiklusõnnetuses said vigastusi autos olnud üheksa-aastane laps ja 35aastane naine.

Ida-Virumaal juhtus kella 16.55 paiku liiklusõnnetus Tallinna-Narva maantee 203. kilomeetril. Sõiduauto Volkswagen Passat liikus Narva suunas, kui selle juht märkas ees vasakpööret sooritavat sõiduautot Hyundai ning otsasõidu vältimiseks keeras ta vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku Tallinna suunas liikunud veoautoga. Õnnetuse tagajärjel said viga Volkswagenis viibinud kaks inimest. PPA pressiesindaja täpsustas hiljem, et liiklusõnnetuses said vigastada 25aastane mees ning seitsmeaastane laps. Mõlemad toimetati Ida-Viru Keskhaiglasse.

Inimkannatanutega liiklusõnnetus juhtus ka Jõhvis Rakvere tänaval kella 17.30 paiku. Esialgsetel andmetel põrkasid kokku kolm sõiduautot ning õnnetuses sai viga kaks last ja ühe sõiduki juht. PPA pressiesindaja täpsustas hiljem, et meedikud kontrollisid laste ja sõidukijuhi tervist ning vigastusi siiski ei leitud, nii et liiklusõnnetus kvalifitseerus kindlustusjuhtumiks.

Lõuna-Eestis oli olukord liikluses rahulikum

Tartumaal on politseile tänase päeva jooksul teatatud 20 liiklusõnnetusest, mille põhjuseks on olnud libedus. Neist üheksal juhul sõitis politseis sündmuskohale. Liiklusõnnetuses vigastatud ei ole olnud.

Täna hommikul kella 11 ajal sai politsei teate, et Rõngus sõitis veok libedate teeolude ja valesti valitud kiiruse ja sõiduvõtete tõttu teelt välja kraavi. Veok oli täiskoormaga, liiklusõnnetuse tõttu oli seal liiklus mõni aeg ka häiritud. Ülejäänud liiklusõnnetused on olnud kergematsorti plekimõlkimised, teelt väljasõidud ja otsa libisemised.

Võrumaal juhtus kaks liiklusõnnetust, ühel juhul oli tegemist Võru linnas tagant otsasõiduga ja teisel juhul sõitis kaubik Kääpa kandis teelt välja ja rullus katusele. Õnnetustes keegi viga ei saanud.

Jõgevamaal Tabiveres juhtus ennelõunal üks liiklusõnnetus, kus sõiduauto libises otsa raudteetõkkepuule. Keegi viga ei saanud.

Põlvamaal juhtus täna libeduse tõttu kaks liiklusõnnetust. Esimene neist Leevaku kandis, kus sõidukile jooksis ette kits ja juht ei saanud paraku libeduse tõttu pidama. Ta sõitis otsa metsloomale ja seejärel libises kraavi. Inimesed viga ei saanud.

Teine liiklusõnnetus juhtus Põlva linnas Jaama tänaval, kus kaubik tegi äkilise manöövri esimesele autole otsa sõidu vältimiseks ja sattus seetõttu külglibisemisse ja sõitis kraavi ning rullus üle katuse. Liiklusõnnetuses keegi viga ei saanud.

Viljandimaal juhtus kolm liiklusõnnetust, neist kaks ühe mustriga. Esimene juhtus ennelõunal Viljandi linna sissesõidul, kus Viljandi linna poolt liikunud sõiduauto kaotas libedal teel juhitavuse, sattus külglibisemisse ja põrkas kokku vastutuleva sõidukiga, millele sõitis omakorda sisse tagant lähenev auto. Selles õnnetuses inimesed viga ei saanud ning pöördusid kindlustusse.

Teine sarnane liiklusõnnetus juhtus Rõngu maanteel, kus väikebuss kaotas libedal teel juhitavuse ja põrkas kokku vastutuleva sõidukiga, millele sõitis omakorda otsa tagant lähenev auto. Keegi vigastada ei saanud ja juhtunu osas pöörduti kindlustusse.

Valgamaal ei juhtunud ühtegi liiklusõnnetust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee