Eesti uudised

FOTOD | Eesti kirikupead osalesid Rootsis paavst Franciscuse juhitud ühispalvusel (8)

Toimetas Kristin Aasma, 1. november 2016 15:47
Paavst Franciscus pidas Rootsis luterli ja katoliku kiriku ühispalvuse, millega tähistati 500 aasta möödumist reformatsioonist. Malmö Swedbanki staadionil pidas paavst avaliku missa, milles osales 20 000 inimest.Foto: Reuters / Scanpix
Paavst Franciscus osales eile Rootsis Lundi katedraalis aset leidnud luterlaste ja katoliiklaste ühispalvusel, millega tähistati 500 aasta möödumist reformatsioonist ehk usupuhastusest. Jumalateenistusel osalesid ka Eesti luteri kiriku peapiiskop Urmas Viilma ja Eesti katoliku kiriku pea Philippe Jourdan.

"Tõepoolest, täna toimus midagi, mis kinnitab, et üksteisemõistmine ja leppimine on võimalikud kõikjal seal, kus osapooled alustavad oma eksimuste, vigade ja pattude tunnistamisest; kus otsustatakse keskenduda ühendavale, mitte lahutavale; kus tunnistatakse ühist usku Jumalasse ja tahet teenida ligimest ühiskoos,“ kirjutas peapiiskop Urmas Viilma Facebooki lehel.

Samal teemal

"Luterlaste ja katoliiklaste ühispalvus Lundis, millega meenutati 500 aasta tagust reformatsiooni algust ja 50 aasta pikkust dialoogi ühtsuse saavutamiseks, oli südamlik ja meeldejääv. Näha jumalateenistusel üksteise kõrval teenimas nii luterlasi kui katoliiklasi, nii paavst Franciscust kui Luterliku Maailmaliidu presidenti piiskop Munib Younani ning tunnistada koos minu kõrval seisva katoliku piiskop Philippe Jorudaniga ühist usku Kolmainsasse Jumalasse – see on midagi, mis on võimalik vaid siis, kui Jumala Vaim ise asub tegutsema. Jumala Püha Vaimu kohalolu oli tajutav nii Lundi katedraalis, kus muuseas 11. sajandil pühitseti esimene eestlaste piiskop Fulco, kui ka Malmö Arenal, kus toimus palvuse järgne järelüritus koos kõnede, usu tunnistamiste ja muusikaga. Olgu Jumal tänase päeva eest tänatud ja õnnistagu kristlaste ühist teenistust maailmas! Soli Deo gloria!“

Täna Malmös Swedbanki staadionil aset leidnud paavsti katoliku missal osales ligikaudu 20 000 inimest, kirjutas thelocal.se.

Samal teemal

21.10.2017
Preestripuudus sunnib välismaalasi ametit ja eesti keelt õppima
02.10.2016
Peapiiskop Viilma: paavstiga kohtumine oli ajalooline sündmus
01.10.2016
Paavst tervitas Rootsis luterlasi
05.07.2016
Piiskop Philippe Jourdan: on arusaamatu, et politsei ei leidnud teist lahendust, kui tungida kirikusse missa ajal