Eesti uudised

New York Times käis Türil: Väike Eesti treenib Venemaa hirmus vabatahtlikke sõjamehi

Toimetas Piret Kütt, 1. november 2016, 11:22

23 KOMMENTAARI

v
väga / 2. november 2016, 07:11
kurb,meie riigis muud tegelikult ei topimugi kui ainult sõja vastu valmistumine,seepärast ei edene ei töö ega elu.Riik raiskab raha sõjatehnuika muretsemiseks ,mehed tegelevad õppustel ,pole ime kui töödeks mis elu arendavad enam aega ei jäägi.See iseeneset on vesi vaenlase veskile ,sest kogu selle tegevusega me järjest nõrgendame majandust ja just kartlikke ,argu ja hirmul inimesi on kõige parem hävitada.Ärge vaadake telekat ärge kuulake raadiot,sest sealt eitule midagi mis aitaks.Elage ja töötage ,hoitke peret ja koolitagem lapsi,siis lõpuks ehk väsivad ka sõjaohutajad.
s
SS/ 1. november 2016, 23:05
Ärge ainult venelasi Eesti söjaväkke vöttke sibulad ikka pölvitavad kremli poole!
n
nii et/ 1. november 2016, 21:00
t
to saag 12.13/ 1. november 2016, 18:58
sa ei te ilmselt fakt.Praegu on meie iive negatiivne,rahvasti vananeb ja ilma igasuguse vene tulemiseta kaome varsti ajalukku ja ka venemaal on sama hirm,sest sealne islamiusuline elanikond paljuneb nii kiiresti,et ristiusuline venelane on varsti oma riigis vähemuses,mõningatel andmetel juba umbes 2030-2035a.Ja vaata mis religioonist on need meile tulevad niiöelda ,,põgenikud'' ja tee järedused.
k
Karutapja/ 1. november 2016, 15:48
Mis tähendab venemaa hirmus - kas keegi kardab venemaad - kes siis?
t
to alf/ 1. november 2016, 14:42
Nii et Venemaa hoopis ise kardab? Ei tea mida? Vahest lausa väriseb hirmust? Et Venemaad ründavad need 8 Balti riikides paiknevad NATO hävitajat ning tulistavad puruks mitu tuhat Venemaa pommitus, ründe ning hävituslennukit! Ja kolmes Balti riigis kokku paiknevad pooltuhat meest tungivad Venemaale ning purustavad selle 1,8 mijonilise armee pluss veel mitmesajatuhandelise vastautatud rahvuskaardi. Ja mobiliseeritavad reservid. Et tosin tanki tallavad mutta äsjamoodustatud Vene tankiarmee ja ka muud varem olemas olevad tankikoondised, tuhandeid tanke, kümneid tuhandeid soomukeid. Jubedad poisid on need NATO omad, igaüks neist annaks sel juhul legendaarsele Rambole sada silma ette!
Kui sellist ajuvabaumbluud uskuda ja tõena võtta, siis tuleks kahelda ohvitser Putini terves mõistuses, kui ta sellise ähvardava ja vääramatu jõu ees hirmust värikseks. Pigem on tegu milleski muus. ettekäände otsimises et Venemaa relvajõude mitmekordselt suurendada. Ja seejärel....! Investeeringud peavad end ju lõpuks kuidagi ka õigustama, ära tasuma. Sest tänane äsjasoetatav uus sõjatehnika on 15-20 aasta pärast juba lootusetult aegunud vanaraud. Ning tuleks taas otsast alata.
L
/// 2. november 2016, 08:12
Loomulikult kardab venemaa NATO ressurssi , mis on sõjas otsustav faktor. Hämmastav ,et kremli trollid sellest ise aru ei saa ja norivad tüli endast suurema jõuga, mis kokkuvõttes on enesehävitamisele viiv tee venemaale. Baltikumis ei ole vaja tanke , lennukeid, laevu ja rasketehnikat võrdväärselt venemaa relvajõududega. Miks siis kardab venemaa putini reziim ? Selle pärast , et nad saavad suurepäraselt aru tehnoloogilisest mahajäämusest võrreldes NATO -ga. Ise on nad endeid auti mänginud poliitiliselt ja seda on leidnud ka teised riigid. Naeruväärne on vene poliitikute tuumapommiga ärplemine. Baltikumil ei ole mingit vajadust tungida venemaale sõjaliselt ja seda ilmselt ei tehta, kuid kaitsma endeid vene ohu eest peab. Hirmuks enda kaitsmist ei saa kuidagi nimetada. Nii lihtne see ongi.
v
Vanasõna/ 1. november 2016, 14:24
Aita end ise, siis aitab sind ka jumal!
Kaitsmisega on samamoodi. Kui käed rüpes tugitoolis tagumenti soojendada, siis pole mingeid NATO abivägesid lootagi. Loota võib ainult ABI, toetust, mite aga musta töö ärategemist.
t
1. november 2016, 12:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
tead/ 1. november 2016, 22:38
enne kella ühte on ikka liiga vara jooma hakata.

a
alf/ 1. november 2016, 12:22
Miks kirjatsurad ja tindisolkijad pidevalt jahuvad mingist venemaa hirmust? Täielik absurd, Venemaa kardab ise , et neid rünnatakse ja eesti neid ei ründa vaid kaitseb ennast võimaliku ründe korral. Hirmu ja kartma peavad ründajad ise.
a
Anton/ 1. november 2016, 13:48
Ehk annad teada, kes viimase seitsmekümne aasta jooksul Venemaad rünnanud on? Ja siis pane, nii võrdluse mõttes kirja, keda ja mitu korda Venemaa/NLiit ise rünnanud on! Vahe kättesaamiseks kasuta lahutamistehet.
a
Anton 13.48/ 1. november 2016, 17:01
Äkki annad teada kes viimase 70 aasta jooksul ameerikat või nato riike rünnanud on? Kirjuta ka paljusid riike ameerika ja nato rünnanud on ja võrdleme siis.
m
muidugi alf/ 1. november 2016, 14:29
Braavo! Ei mingit hirmu Venemaa ees! Pigem valmistu roheliste mehikeste ja vabatahtlike pidulikuks vastuvõtuks. Sea valmis sool-leib, vodkapudel ja kandiline teeklaas. Ning hapukurki peale haukamiseks. Paha ei teeks ka punalipp, mõni Putini teos või portree kapis igaks juhuks valmis hoida. Siis loetakse sind omaks, siis ei ähvarda sind mingi oht.
j
just/ 1. november 2016, 19:28
peab ikka hull olema,et rünnata 150 miljonilise rahvaga 600 miljonilist nato blokki!
a
Alar1/ 1. november 2016, 12:17
Selliseid pealkirju pannes tekitab Õhtuleht küsimuse: Kas ma kannan vihmavarju võimaliku vihma eest kaitseks või paanilises vihmahirmus? Õhtuleht on vist ise väga hirmul, et sellist jaburdust kirjutab. Hirm ja ettenägelikkus on täiesti erinevad asjad!
v
vaatleja/ 1. november 2016, 11:55
eelkõnelejal õigus ellasin nõuka ajal norm seda praegu õelda ei saa sest elan maal kus saa enam loomigi pidada pole kuhugi realiseerida ega piima kuhugi panna sest väikestes kogustes tule keegi järgi nüüd riik maksab valla toetust nõuka ajal elasid omal jõul temokraatia nüüd on kõik valla sandid, ja veel 2016 peab presitent kõnet eestikeeles 2026 peab presitent kõnet eestikeeles araabia keelsete suptiitritega 2036 peab presitent kõnet aaraabia keweles eesti keelsete suptiitritega 2046 peab presitent kõnet aaraabiakeeles ja nii on
s
saag/ 1. november 2016, 12:13
Kui Eesti ennast ei kaitse, siis peetakse siinmail varsti kõik kõned vene keeles ning ilma igasuguste subtiitriteta. See ei ole nali.
j
1. november 2016, 12:55
Jätke oma täiesti seosetu nõukogude okupatsiooni kiitmine. Nõukaega ei taha ükski normaalne inimene tagasi, ja teiesuguste mö:a on lihtsalt idi:::lik.
m
Mis see/ 1. november 2016, 17:05
nõuka okupatsioon siis hullem oli kui praegune, okupatsioon jääb okupatsiooniks ükskõik kelle poolt ,ainult aeg oli siis teine ,sellest ka pisut kehvem elu.
j
jan / 1. november 2016, 18:20
to vaatleja
sinu kirjapilti vaadates siis sinusugused ellasitki nõuka ajal norm,sest teid kotipoisse toodi ju rongide viisi siia eestisse kultuurat tooma.Saage krt lõpuks üle sellest nõuka ajast ja hakake oma elu elama.Kui te pruunitriibulised pole veel aru saanud,et me elame kapitalistlikus ühiskonnas siis tuleb minna tagasi oma juurte juurde ja alustada otsast,seepärast et kommunism on kõige pikem tee kapitalismini
m
1. november 2016, 11:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
1. november 2016, 11:57
Teie, maamees, pole mingi maamees, vaid pesuehtne Vene troll.
v
1. november 2016, 12:20
Venemaa kaitsekulutused on 8x väiksemad kui NATO-l, aga teie värisege ja roomake.
k
1. november 2016, 12:45
Ka vana püss tapab inimese, see kehtib ka venelase kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee