Jacqueline VeyracFoto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 1. november 2016 04:00
Prantsuse politsei tõi pühapäeval eeluurimiskohtuniku ette seitse inimest, keda süüdistatakse riigi ühe rikkama naise, Cannes’i kuulsa viie tärniga Grand Hoteli omaniku röövimises. 76aastane Jacqueline Veyrac oli juba teist korda inimröövi ohver.

Vanadaam rööviti nädalapäevad tagasi oma autost, mille ta oli just garaažist välja ajanud ühel Nice`i kõrvaltänaval.

RÖÖVIMISKOHT: Jacqueline Veyrac rööviti Nice`i Emilia avenüül varsti pärast kella 12 kohaliku aja järgi. Foto: AFP / Scanpix

Kohtuniku ette viidud röövijate hulgas on endine itaallasest restoranidirektor, ekspolitseinikust eradetektiiv, kõmufotograaf ja kuulsal Peomenade des Anglais servas telgis elanud kodutu inglane, endine Briti eriüksuslane.

Paar päeva oli vahi all ka soomlasest kokk, kes aga lõpuks süütuks tunnistati.

Jacqueline Veyraci röövimise kavandas ja rahastas itaallane Giuseppe S. Ta oli naisele kuulnud kahe Michelini tärniga Nice`i restroani La Reserve tegevjuht kuni 2009. aastani.

Siis otsustas omanik rahapuuduses sipleva rannarestorani sulgeda ning Giuseppe jäi töö ning ka rahata, mille ta oli oma taskust La Reserve`i arendamiseks mahutanud. Sellest tekkiski tal idee Veyrac röövida ja tema vabastamise eest kopsakat raha nõuda.

Jacqueline Veyrac Foto: AFP / Scanpix

Vanadaami röövimist kavandati hoolikalt mitu kuud. Kõmupiltnik kinnitas Veyraci auto külge jälgimisseadmed, kodutu pidi teraselt jälgima naise harjumusi ja kindlaks tegema, mis kell ta tavaliselt oma autole järele tuleb.

Ekspolitseinikust eradetektiiv küll otseselt inimröövis ei osalenud, kuid teadis sellest ja ei teatanud kuriteokavatsusest politseile Nüüd ähvardab teda kuni viieaastane vanglakaristus.

Seltskonnast ainsana on varem kohtu all olnud kõmufotograaf, kes istus neli kuud trellide taga ja tasus 3000 eurot trahvi 2005. aastal. Ta oli üheksa aastat varem varastanud Monaco printsessi Caroline`i fotod.

Veyrac rööviti kolmekesi ta autost 24. oktoobril ning visati kinniseotult tarbeauto akendeta kongi. Selle sõiduki olid röövijad varastanud. 48 tundi hiljem hakkas teeserva pargitud tarbeauto silma ühele Nice`i äärelinna elanikule, kui õige registreerimisnumbri peale pandud võltsnumber oli veidi paigast nihkunud.

Ta kuulis autost rähklemist ning veel enne kui ta politseile helistas lõi sõiduki klaasid puruks ja aitas vanadaami välja. Veyrac oli üllatavalt hea tervise juures.

Esimene kord püüti Jacqueline Veyrac röövida täpselt samas kohas autogaraaži juues 2013. aastal.

Toona õnnestus naisel röövlitele jõuga vastu hakata ja pääseda. Kallaletungijad jäid siis tabamata ja praegu püüab politsei välja selgitada, kas toonase röövikatse ja praeguste sündmuste vahel on mingi seos.