Krimi

Krimiülevaade esmaspäeval: Pirital hukkus tulekahjus naine 

Maria Rozbaum, 31. oktoober 2016, 12:58
Foto: Teet Malsroos
Laupäeval kell 15.03 sai Häirekeskus teate tulekahjust Pirital Vabarna teel. Päästjate saabudes põles ühekorruselises majas köök. Enne päästjate saabumist tõi 45-aastane mees majast välja 62-aastase naise, kelle elu kahjuks meedikutel päästa ei õnnestunud.

Mehe viis kiirabi haiglasse.Päästjad kustutasid köögi kella 16.09ks. Põhiline põlemine oli köögis pliidi ees, tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab uurimine.Päästjad ei leidnud majast alates 2009. aasta suvest kohustuslikku suitsuandurit.

Sellel aastal on tulekahjudes hukkunud 30 inimest. Seda on küll vähem kui sama perioodi jooksul möödunud aastatel, siiski on meie kõigi võimuses seda numbrit veel tunduvalt vähendada. Praegusel hetkel ei tohiks tulla ühelegi inimesele üllatusena, et suitsuandur on kohustuslik ja päästab reaalselt elusid, Päästeamet soovitab suitsuanduri korrasolekut ka regulaarselt kontrollida.

Nüüd aga ülejäänud praeguseks laekunud teadetest:

VÕRUMAA:

 • Laupäeval kell 21.21 tuli väljakutse Meremäe valda Kalatsova külla, kus põles lahtise leegiga 15-ruutmeetrine suitsusaun. Tulekahju likvideeriti kell 21.40. Põleng sai oletatavasti alguse pesumasinast ning päästjad tegid sauna omanikule pisut selgitustööd.

JÄRVAMAA:

 • Laupäeval kell 22.42 sai häirekeskus teate, et Väätsa vallas Röa külas vajas abi auku kukkunud mees. Teataja sõnul oli mees kukkunud tulevasse tuletõrje veevõtumahuti tarbeks tehtud auku.
  Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et mees oli roninud mööda redelit alla, redel  murdus ning ta jäi sinna kinni. Päästjad lõikasid mehe jala ümbert redeli ära ning viisid ta tagasi maapinnale. 

VILJANDIMAA:

 • 30. oktoobril kell 12.54 tuli väljakutse Tarvastu valda Ennuksemäe punkri juurde, kus 20-meetrine tunnel hõõgus maa all, palgid olid põlenud ja liiv sisse varisenud. Kuna tunnelisse varisemisohu tõttu sisse ei saanud, katsid päästjad pinna mullaga. Kell 14.42 oli tule levik peatatud ja ala piiratud.

TARTUMAA:

 • Laupäeval kell 4.34 tuli väljakutse Tartusse Kalda teel asuvasse kortermajja, kus oli käivitunud automaatne tulekahju signalisatsioon ehk ATS. Päästjate saabudes immitses korteriukse vahelt suitsu ja töötas suitsuandur, kuid tegu polnud põlenguga, vaid pliidil kõrbema läinud toiduga. Päästjad andsid korteris viibinud inimese kiirabile üle. Toitu valmistama asudes ei tohi seda jätta järelevalveta pliidile, sest sellel võivad olla väga tõsised tagajärjed.

PÕLVAMAA:

 • Laupäeval kell 23.27 tuli häirekeskusele teade Ahja vallas Mõtskülas, kus esialgsetel andmetel põles garaažiboks ja puukuur. Päästjate saabudes selgus, et tuli oli levinud edasi ja lahtise leegiga põlesid juba kolm garaažiboksi ja neli puukuuri, põlengu pindala oli 360 ruutmeetrit ning tuli levis kiiresti edasi. Ühes garaažis asus ka auto. Väljakutsele reageerisid kutselised päästjad Annelinna, Põlva, Räpina ja Tartu komandodest ning vabatahtlikud päästjad Võnnu komandost, samuti Põlva kiirabi. Tulele pandi piir 30. oktoobril kell 3.58 ning likvideeriti kell 5.09. Tules hävines täielikult üks garaažiboks ja kolm puukuuri, tulekahjustusi said kaks garaažiboksi ning kolm puukuuri. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab uurimine. 
 • Laupäeval kell 16.18 tuli väljakutse Värska alevikku Allika tänavale, kus teatati prahi põletamisest. Politsei ja päästjate saabudes selgus, et elanik põletas lõkkes puitmaterjali ning kõik tuleohutusnõuded olid täidetud. Siiski vesteldi lõkke tegijaga, kes lubas lõkkesse materjali rohkem mitte lisada.

JUHTUMID PIIRIL:

 • 30. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1953. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle autost avastati tsiviilkäibes keelatud teleskoopnui. Isik anti üle politseipatrullile ja lubati pärast menetlustoiminguid Vene Föderatsiooni. 
 • 30. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti 1961. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et tema viisa kehtivusaeg ei ole alanud. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni. 
 • 30. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Isiku reisieesmärk oli ebaselge ja tal puudusid piisavad vahendid riiki sisenemiseks. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA-VIRUMAA:

 • Laupäeval lõi 32-aastane mees Kiviõlis Võidu tänava korteris noaga käe piirkonda oma elukaaslast, 40-aastast naist. 
 • Laupäeval lõi 41-aastane mees Narvas Rakvere tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 27-aastast naist.
 • Laupäeval kell 19.17 teatati Häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Järve linnaosas Vahtra tänaval lagunenud majas on näha kolmandal korrusel leeki. Nimetatud hoones päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid avastasid seal viibivat kahte 60-dates aastates meesterahvast, kellel parajasti põles toas küünal. Päästjad tegid selgitustööd lahtise tule kasutamise ja ohutuse kohta.
 • Eile kell 06.50 ajal Kohtla-Järvel  Järve linnaosas Pärna tänaval aitasid päästjad sõiduauto mootoriruumi kinni jäänud kassi vabadusse. Lemmikloom anti üle tema omanikule.

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Laupäeval kella 23.12 ajal kõrvaldasid päästjad Vinni vallas Roelas-Ristikülas sõiduteelt liiklust takistanud puu.
 • Eile kella 17.10 ajal kõrvaldasid päästjad Tamsalu vallas Piisupi külas sõiduteelt liiklust takistanud puu.

TALLINN:

 • 29. oktoobril kell 3.20 teatati, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval põleb kasutuseta ühekorruseline maja. Päästjad kustutasid tulekahju kella 4.42ks. 29. oktoobril kell 4.07 teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel on süttinud põlema pargitud sõiduauto. Päästjad kustutasid tulekahju.

HARJUMAA:

 • 29. oktoobril kell 16.29 sai Häirekeskus teate tulekahjust Keila vallas Lohusalu külas. Päästjate saabudes põlesid kahekorruselises korterelamus saun keldrikorrusel ning korter esimesel korrusel. Kiirabi osutas kohapeal esmaabi naisele, päästjad kustutasid tulekahju kella 19.09ks. Põlengu tekkepõhjuse selgitab uurimine. 
 • 29. oktoobril kell 23.56 teatati, et Pirital Padriku teel on kortermaja ühes korteris ei rohkem ega vähem kui madu. Paljunäinud Pirita päästjad leidsid roomaja korteri ühe pildiraami pealt.
  Madu pisteti kasti, majaelanikest keegi roomajat omaks ei tunnistanud. Edasi viis sõit loomaaeda, kus arvati, et tegemist on püütonlaste sugukonda kuuluva tegelasega. Loomaaeda päästjad mao ka jätsid, seal paistis talle täitsa meeldivat.

PÄRNUMAA:

 • Laupäeval kella 12 ajal varastati Pärnu Laial tänaval korterist rahakotist sularaha 300 eurot.
 • Laupäeval kella 6 ajal löödi Pärnus Rüütli ja Hommiku tänavate ristmikul 21- ja 20-aastast meest.

POMMIGRUPP:

 • Laupäeval tehti kahjutuks Illuka vallas Kivinõmme külas leitud reaktiivmürsk M-31UK.
 • Laupäeval said demineerijad väljakutse Saaremaale Torgu valda, kus kodanik leidis talu õues pinnast kaevates lõhkekeha. Sündmuskohale jõudes selgus, et leiti Vene päritoluga käsigranaat. Granaat hävitati lõhkamiskohas.

RAPLAMAA:

 • Eile öösel varastati Raplas Kauba tänaval meelelahutusasutusest nutikell, mobiiltelefon ja rahakott.
 • Eile kell 15.26 teatati häirekeskusele tulekahjust Järvakandis Ujula tänaval. Teataja sõnul põles kuur. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et 2x2 ruutmeetri suuruses kuuris põles praht. Tulekahju kustutati.

LIIKLUSÕNNETUSED:

 • Eile kell 14.37 toimus liiklusõnnetus Tartumaal Kambja vallas Tatra-Otepää-Sangaste maantee ja Nõo-Kambja tee ristmikul, kus 49-aastane naine sõitis sõiduautoga Audi A4 Avant liiklusmärgi 221(anna teed) nõudeid eirates ette peateel liikunud sõiduautole Mitsubishi Outlander, mida juhtis 73-aastane mees.
  Kokkupõrke tagajärjel paiskus Audi teelt välja vastu teeviitasid. Audi ja Mitsubishi juhid ning Mitsubishi kaasreisija, 67-aastane naine toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi. 
 • Eile kell 18.53 toimus liiklusõnnetus Põlvamaal Mikitamäe vallas Põlva-Karisilla maantee ja Tartu-Räpina-Värska maantee ristmikul, kus ebaõige sõidukiiruse valinud 63-aastane mees sõitis sõiduautoga Audi 80 üle T-kujulise ristmiku kraavi, vastu puud. Sõiduki juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi. 
 • Eile kella 19.20 ajal toimus liiklusõnnetus Valgamaal Puka vallas Viljandi-Rõngu maantee ja Pukamõisa-Purtsi tee ristmikul, kus 40-aastane naine sõitis sõiduautoga Seat Cordoba Vario üle T-kujulise ristmiku kraavi. Sõiduki juht toimetati Viljandi haiglasse kontrolli.

Samal teemal

22. november 2016, 04:00
TEADVUSETU EMA TULEST PÄÄSTNUD MEES: mõtlesin, kas jõuan kahe meetri kaugusele ukseni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee