Eesti uudised

"Kas Eesti riik toetab terrorismi, kui on maksnud lastetoetusi?" (15)

Juhan Haravee, 31. oktoober 2016 04:00
JAANUARIS KOHTUS: Ringkonnakohus vähendas Ramil Khalilovile ja Roman Mankole (paremal) kohtunik Helve Särgava määratud karistusi üle poole.Foto: Tiina Kõrtsini

Rahahädas pere abistamise eest pandi mees vangi kui islamiterrorismi toetaja. 

"Romani õigeksmõistmine riigikohtus võtaks riigi taskust kompensatsioonina kena eurosendi," väljendab terrorismi toetamises süüdistatud Roman Manko ämm Olga Doždjova riigikohtu võimaliku lahendi suhtes enda ja teiste lähedaste pessimismi. Lootus, et mees pääseb varsti pärast tõkendi leebemaks muutmist koju, pole siiski kadunud. 

Tänavu juulis nägi terrorismi toetamise eest süüdi mõistetud Roman Manko (30) esimest korda oma peagi aastaseks saavat tütart. Enda teist last on tal siiani õnnestunud näha ainult läbi vangla kohtumistoa vaheklaasi. Tüdrukutirts koputab rõõmsalt vastu klaasi, sihtides nina, mille Roman on vastu klaasi surunud. Mees teeb tütrele naljakaid nägusid, aga silmis on tal pisarad. Vanem laps, nelja-aastane poiss, pisaraid ei häbene. Ta korrutab nuttes: "Miks ei tohi issit kallistada? Vähemalt katsuda?" Noor valvur ei söanda Romani ära viia, kuigi kohtumise aeg on juba ammu läbi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.08.2017
Endine kohtunik Särgava: vaevalt üks Tallinna juhtimist puudutav kohtuasi lõppeb, kui järgmine juba algab
13.04.2017
Riigikohtus terrorismitoetajana süüdi jäänud Roman Manko vabanes vanglast 
12.09.2016
Terrorismi toetamises süüdistatavad otsivad õigust Riigikohtust
23.05.2016
Miks kapo ei tõkestanud islamiterrorismi toetaja tegu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee