Maailm

Itaaliat raputanud maavärin külvas riigis paanikat 

Õhtuleht.ee, 31. oktoober 2016 04:00
Itaaliat raputanud maavärin külvas riigis paanikat.Foto: AFP / Scanpix
Eile hommikul kell 7.40 Kesk-Itaaliat raputanud maavärin purustas Perugia maakonnas Norcia linnakeses ja ümbruskonnas maju. Päästjad ruttasid appi nunnadele, kelle klooster, mida peetakse Püha Benedictuse sünnipaigaks, sattus varisemisohtu. Linnakese XIII sajandil ehitatud katedraal varises kokku ja hävis veel üks kirik.
Itaaliat raputanud maavärin külvas riigis paanikat. Foto: AFP / Scanpix

Maapinnalt pühiti Ussita küla. Päästetööd seal alles kestavad ja seetõttu pole teada, kas varemete alla on lõksu jäänud inimesi või mitte.

Samas piirkonnas oli läinud nädalal paar vaid õige veidi nõrgemat maavärinat, mistõttu inimesed taipasid kohe varisemisohtlikest majadest tänavale joosta.

Samal teemal

Ussita külavanema Marco Rinaldi sõnul ööbisid pärast eelmist maavärinat paljud inimesed oma autodes.

"Ka mina magasin autos. Kui ärkasin, oli ümberringi katastroof," rääkis ta ajalehele La Repubblica. Norcia on umbes 68 kilomeetri kaugusel maakonna pealinnast Perugiast. Maavärina võimsuseks mõõdeti 6,6 magnituudi. 30 aastal pole riigi nii tugevat maavärinat olnud.

Itaalia peaminister Matteo Renzi teatas, et esialgu ei ole teateid hukkunuist, kuid mitu inimest on saanud vigastada. Maavärinat tunti ka Roomas, kus seisati metroo, ja Venezias.

"Ma ärkasin, kui maja hakkas rappuma. Me tunneme alati siin Roomas, kui kusagil on maavärin, aga ei suuda sellega ikka harjuda," ütles Briti ajalehele Guardian Rooma Flaminio linnaosas elav Gianpaolo Giovanelli.

Assia Staffoli rääkis, et abikaasa pani nende kuueaastase lapse laua alla peitu.

"Nii on meid õpetatud – kui on maavärin, siis laua alla. Ma andsin parajasti rinda meie noorimale. Kui sellega hakkama sain, siis jooksime kõik tänavale." Mõningail andmeil klirisesid aknad ja kõikusid laelambid ka Horvaatias ja Sloveenias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee