Etenduses "Vargamäe unistaja" mängis Krõõta Loore Martma (Aldo Luud)

Täna kuulutati Solarise Apollo raamatupoes välja rahva hääletustulemused, kus selgus, et rahva lemmikuks on Krõõt, teise koha sai Pearu ning kolmanda Indrek.

Neljandaks platseerus Mari, viiendaks Andres ning kuuendaks Maurus.

Kui naiste lemmik oli Krõõt, siis mehed panustasid Andresele. Andres oli ka ainus tegelane, kes sai maaelanikelt rohkem hääli kui linnaelanikelt.

Hääletuse „Kes on sinu lemmiktegelane „Tões ja õiguses“? kuulutasid välja A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing. Valida sai „Tõe ja õiguse“ kümne karakteri vahel, teiste hulgas sai hääletada Andrese, Pearu, Karini või Indreku poolt.

Lemmiktegelase valimisega tähistati 90. aasta möödumist „Tõe ja õiguse“ ilmumisest, mille esmatrükk jõudis lugejani just eile, 30. oktoobril 1926 ning muutus kohe üheks loetavamaks ja armastatumaks teoseks lugejate seas ning on seda tänini.

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
mx35  /   20:47, 31. okt 2016
mul on kahju Pearu naisest, lambasihvrist
K
Kes ei tea minevikku, elab tulevikuta.   /   12:12, 31. okt 2016
Minu jaoks on raamatud "Tõde ja õigus" , "Kevade", aga ka (ei tea, kas tänapäeval enam võibki mäletada) raamatud "Meelis", "Tasuja", "Mahtra sõda", "Ümera jõel" killukesed meie rahva minevikust.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis