Krimi

VIDEO | Väljakutsele kihutav politseipatrull põrkas kokku Lexusega (48)

Marvel Riik, 28. oktoober 2016, 19:57
Videol on näha, kuidas politseipatrull on 23. oktoobril suundumas väljakutsele, kuid põrkab Linnu tee ja Sõpruse puiestee ristmikul kokku sõiduauto Lexusega.Foto: PPA
Pühapäeva õhtul sai politsei väljakutse, et Kristiine keskuse juures on märgatud kolme inimest, kes relvi kannavad. Väljakutsele reageerinud patrullauto alustas Mustamäe tagant liikumist, kuid sihtkohta ei jõudnudki, sest Linnu tee ja Sõpruse puiestee ristmikul põrkas kokku Lexuse sõiduautoga.

Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna patrulltalituse juhi Tarvo Ingeraineni sõnul töötasid politseiautol õnnetuse ajal vilkurid ja helisignaal. „Ristmikule jõudes nägid politseinikud sõiduautot Lexus ning vähendasid sõidukiirust. Lexuse juht peatus ning politseinikud said sõidukijuhi käitumisest aru, et viimane annab politseiautole teed. Kui politseisõiduk jätkas sõitu, hakkas ka Lexus liikuma. Politseisõiduki juht hakkas seejärel mööduma sõiduautost, kuid Lexuse juht pidurdas uuesti ning autod põrkasid kokku,“ selgitas Ingerainen.

Inimesed liiklusõnnetuses viga ei saanud, küll aga sai kannatada eravärvides politseiauto juhipoolne esiosa ja Lexuse juhipoolne tagaosa. Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava sõnul tunnistas Lexuse juht, et ta nägi alarmsõidukit, kuid sattus segadusse ning käitus seetõttu kõhklevalt.

Vahejuhtumis keegi viga ei saanud ja menetlust ei algatatud, sest süülisuse osas jõuti kokkuleppele ning osapooled pöördusid edasi kindlustusse. Väljakutset Kristiine keskuse juures läks aga teenindama teine patrull, kes leidis kontrollimisel mängurelvadega joobes mehed.

Järgmisel päeval analüüsis politsei juhtunut, et tulevikus selliseid õnnetusi ära hoida. Tarvo Ingeraineni sõnul peavad politseinikud jõudma kiiresti sündmuskohale, kuid seejuures peab olema tagatud kõigi ohutus. „Antud juhtumi puhul läks Lexuse juht segadusse ning hakkas selletõttu käituma ebakindlalt. Sellises olukorras tuleb jääda oma manöövrile kindlaks. Kui juht otsustab peatuda, siis tulebki seisma jääda, kuni alarmsõiduk on möödunud. Vastasel juhul ei oska teine juht oma liikumist planeerida.“

Liiklusseaduse järgi on väljakutsetel olevatel alarmsõidukitel kohustus tagada liikluse ohutus, isegi kui ületatakse lubatud kiirust. Kuid seadus kohustab ka kaasliiklejaid andma alarmsõidukile teed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee