Krimi

VIDEO | Väljakutsele kihutav politseipatrull põrkas kokku Lexusega

Marvel Riik, 28. oktoober 2016 19:57

48 KOMMENTAARI

t
Türi Aadu / 17. oktoober 2017 19:18
reatöötaja on politseis mõtlemisvõimetu sibi, ehk sebija kes vaid peab teesklema et sebib 24h 7x nädalas, ülemus peab näitama et juhib ja peeretab talle 3x päevas näkku. Kui vilkur töötab, kaotab politsei kontrolli edasiste operatsioonide üle. Kui maksujõuline reakodanik maksab riigile trahvi, siis on politsei oma tööga kiiduväärselt rahul ja pasundab avalikus meedias. Eesti riigis on siiski kuidagi turvaline. Kuidas nii?
d
DD/ 3. november 2016 16:12
Politsei oleks saanud tast mööda sõita nägi,et Lexus jäi seisma pani ikka Lexusele sisse.
w
wert/ 31. oktoober 2016 14:04
lugege kah ikka. seal onkirjas, et lexsuse juht sattus segadusse.nägi alarm sõidukit ammu juba,kuid ei teadnud , mida ette võtta. sõitis ristmikule välja ja hakkas siis veel ukerdama.missiis, et tal poles roheline lase ikkagi alarm sõiduk enne läbi, missies, kui ta sõidab isegi armukesele külla.
k
Kord Tallinna linnas/ 31. oktoober 2016 09:55
peatas mind patrull sedasi, et sōitis kōrvale ja sealt mees nāitas kāega, et peatuksin. Politseiauto sōitis minu ette ja peatudes. Peatumisel politseiauto kargas nagu hūpiknukk, , nii juhtub siis kui algaja juht pedaalid segamini ajab. Kargski roolitagant vālja noor naisterahvas ja teatas mulle peatamise pōhjuse, milleks olevat minu imelik sōidumaneer. Soovitasin tal endal poligoonil harjutada, enne kui ta ūldse tānavale tuleb. Selle peale lāks ta pāris leili ja kukkus kerjuma, ah et teie tulete mulle siin sōitmist ōpetama. Varsti saabus kohale teine politseiekipaaž. Paluti mul nende autosse minna. Selles ekipaažis tunti mind āra ja teati , et olen rahvusvahelise klassi meistersportlane autospordis. Peale rahuliku jutuajamist sain teada, et esimese ekipaaži roolis olidki algajad, kel isiklikult puudus isegi protokollimise ōigus, selleks kutsutigi kohale veel teine politseiauto.
j
Juhan/ 31. oktoober 2016 09:40
Paremalt tulnud auto märkas politseiautot ja peatus. Politsei aga keeras mõõdasõiduks just sinna ritta kus ta peatus. Üritaks ju isegi kihutava politseiauto eest rada vabastada ja selles ei saa juhti süüdistada. Ausalt öeldes pole liiklejaid ka alarmsõidukiga kohtudes õpetanud kuidas käituda.Tuleb anda teed! - tema ju andiski. Politseseiauto juht ise tekitas oma manöövritega teistes segadust kui viimasel hetkel rida vahetas.
s
Selge see/ 31. oktoober 2016 09:07
et nüüd on kõik pollarid ringkaitses.
p
Pearu/ 31. oktoober 2016 03:14
Juba jälle politsei... Vähemalt keegi ei saanud surma nagu juhtus Tartus noormehega.
d
dinosaurus,/ 30. oktoober 2016 15:29
isegi minusugune loll sai aru, et police on süüdi. ruumi oli küll ja küll mööda sõita.

t
Tavaline värk../ 29. oktoober 2016 14:05
Mis sorti kokkuleppele jõuti. Politsei sõitis lambist otsa sõiduteel olnud,seisvale, sõidukile,elik takistusele,kuigi oli võimalus takistusest ohutult mööduda paremalt poollt. Reageerimiseks oli vahemaa piisav. Hoopis politsei sõiduki juht ei suutnud olukorda lahendada adekvaatselt ja nüüd üritatakse teha süüdlaseks,alarmsõidukit märganud ja peatunud,sõiduauto juht.
f
foorituli/ 29. oktoober 2016 14:10
t
Teeline/ 29. oktoober 2016 20:05
Liiklusseadud. Hetkel kehtiv.
§ 84. Eritalituse sõiduk
(2) Alarmsõiduki juht, kelle sõidukil on sisse lülitatud sinine vilkur või sinine märgutuli koos erilise helisignaaliga või helisignaalita, võib avaliku võimu ülesannete täitmisel kõrvale kalduda käesoleva seaduse 2. peatükis sätestatud nõuetest, välja arvatud §-des 69 ja 70 sätestatud nõuded.
§ 69. Sõiduki juhtimist keelav joobeseisund
§ 70. Sõiduki juhtimist keelav terviseseisund
Ehk, terve ja kaine politseinik võib vilkuriga ja/või sireeniga sõites rikkuda kõiki liiklusreegleid.
k
kribu/ 29. oktoober 2016 23:42
kusjuures tal on ikkagi kohustus tagada liiklus turvalisus.Pole ikka päris nii,et mingi võmm paneb tuled vilkuma,kellad tööle ja kihutab kinnisilmi oma armukesele külla.
t
Tavaline värk?/ 29. oktoober 2016 15:49
Misasja sa ajad? Selgelt oli näha, et Politsei tahtis ilusti temast mööduda, alguses vasakult ja kuna Lexus hakkas põhjendamatult liikuma, siis pidi ka Politsei oma sõidusuunda muutma. Poleks Politsei juht suutnud seda adekvaatselt lahendada siis oleks Politsei sõiduk tuimalt 90km/h sellele Lexusele küljepealt sisse sõitnud.
t
tore/ 29. oktoober 2016 13:54
mis tähendab Mustamäe tagant? tagumikust?irw:)
k
kudagi/ 29. oktoober 2016 11:59
liiga palju on viimasel ajal liiklusõnnetusi ja muid jamasid politsei osalusel.äkki peaks neid õpetama.ja kanada lipuga mitte lubama alarmsõiduki rooli.kihutada on äge aga mõistust peab ka olema.
o
Olen/ 29. oktoober 2016 11:33
Saksamaa linnades näinud-kuulnud alarmsõidukite sõitmisi...ikka kõva lärmi teevad ning teised liiklejad jäävad automaatselt seisma tehes veel ruumigi politseimasinale, samas ei kihuta viimased nii pööraselt nagu meil! Kõik sujub kuidagi probleemideta ja viisakalt! Et palju masinaid seal liikluses, siis vast on ka kiirused väiksemad! Aga igatahes õppida ja õpetada tuleb meil nii politseinikke kui tavaliiklejaid-kuidagi palju on neid alarmsõidukite plekimõlkimisi meil!
v
Vaadates videot, mis peaks tõene olema:/ 29. oktoober 2016 11:15
Politsei väidab, et "Lexuse" juht ka tagurdas, sõitis edasi ja pidurdas, ei pea paika. "Lexus" tuli ristile, nägi vilkureid, arvas, et jääb parem seisma (mis ongi tavaline reaktsioon), politsei autojuht aga lajatas kõrvalt sisse nagu oleks tal ainus võimalus nii pääseda väljakutsele. Ei, nii ikka ei käi. Oleks võmm ristmikul aeglustanud, oleks ta paremast reast saanud vabalt mööduda. Sest "Lexus" ju ei tagurdanud. Liiga roheline võmm pandi operatiivauto rooli. Nii ikka ei käi küll, et vilkur annab kõik õigused.
P
!!!/ 29. oktoober 2016 10:17
Politseimasinatel on kombeks kihutada vaid vilkuritega, jättes sisse lülitamata helisignaali. Kuigi seadus nõuab mõlemat.
k
kolla/ 29. oktoober 2016 09:24
Reeglina tuleb politseid oodata 1-2 tundi,tea kuhu need kihutasid?
s
salapolitsei/ 28. oktoober 2016 22:53
Mida see ment seal vasakul reas üldse tegi? Kaugelt oli näha ju, et vasakud read on kinni ja sealt küll hooga läbi ei saa. Sellest see kõik jama algaski. Samuti puudub roolis olnud mendil otsustusvõime- lähen, ei lähe juht. Kuradi Bretschneiderid oma mustade Škodadega.

k
kits kärneriks/ 28. oktoober 2016 22:46
Mendid ei oska ikka üldse sõita. See pole muidugi mingi uudis. Sellisel ei tohiks küll lubada mingit alarmsõitu teha. Kahtlane on, kas vilkuridki põlesid.
p
pede2003/ 28. oktoober 2016 22:40
Laksasin taro kaarte ja sain sellise info.:
3 relvastatud meest tulistasid surnuks 28' ööhakul 2 patrullmenti. Aga seda Lexust ei osanud ma ette näha
k
kas nii ikka võib/ 28. oktoober 2016 21:51
Tegemist pole väljakutsele kihutava politseipatrulliga, vaid politseiauto taolise liiklusvahendiga. Politsei, kes peaks liiklust rahustama ja korda hoidma, seab kameeleon-autoga liiklejad ohtu.
p
Pūhapāeval/ 28. oktoober 2016 21:40
Kas see juhtus juba sel aastal?
k
Kas politsei / 28. oktoober 2016 21:30
ise ka videol kujutatut vaatas? Parempoolne esimene rida oli ju vaba, miks ta sinna vasemasse pööras teisele otsa on arusaamatu. Paremalt oleks ilma avariita mööda pääsenud. Patrullautode roolis peaks ikka olema sõidukogemustega juhid, mitte äsja kooli lõpetanud.
p
pp/ 28. oktoober 2016 22:23
Kui lexuse juht oleks ilusti seisnud seal siis politsei oleks vabalt mööda saanud sealt, aga tundub et lexuse juht sattus segadusse ja sõitis ette neile.
x
xy/ 28. oktoober 2016 23:01
Videot vaadates peab kahjuks tõdema, et väljaõppe operatiivsõiduki juhtidele on nõrk või isegi olematu. Kiirusel ca 55 nagu videost näha reageerimisvõime politseinikust autojuhil praktiliselt puudub. Tavaliikleja puhul oleks see arusaadav aga eriväljaõppe saanud juht peaks olema võimeline sellises olukorras ja videos nähtava kiirusega olukorra ohutult lahendama.
t
Törlönt/ 28. oktoober 2016 21:22
No mida Te seal kommite, eks olge ise pollari nahas, kus peab kogu-aeg pätte püüdma ja tegelema iga-sugu asjadega... tahaks väga, et Eestis oleks turvaline ja toetan igati politsei töökust kiiretel väljakutsetel-alarmsõitudel ja edu neile.
u
Urjuk/ 28. oktoober 2016 22:19
To: Törlönt
Töökust? Mida Sa nimetad töökuseks? Seda, et reaalselt peab Kristiine keskuse juures toimuvat sündmust lahendama ekipaaž teisest linna otsast? Seda, et jalgsi liikuvat politseiniku näed ainult filmis ja seda, et pooled Politseinikuna palgal olevad on ülekaalulised ülemused, kelle töökus paistab silma vaid reakooseisu kohtade hävitamisel.
Reaalset turvalisust tagab vaid piirkonnas pidevalt tegutsev jalgsipatrull, kellel on igal hetkel võimalik kutsuda abijõude kuni 5 minuti reageerimise kauguselt.
Mis kasu on "kiirreageerijast", kui Ta jõuab kohale ülehomme?
Inimene helistab 112 ja teatab reaalselt hetkel toimuvast mitte sellest, mis hakkab toimuma ülehomme. Suurema kahju tekkimise ärahoidmiseks on vaja tegutseda kohe mitte ülehomme. Seda kõike on vaja meenutada meie sisejulgeoleku juhtidele.
Reaalne töö käib ja peabki käima kabinetivaikusest väljaspool ning tegelikult peaks olema kõigil pagunikandjatel kohustus töötada vähemalt 50% tööajast tänavapatrullis ja sellest 50% ajast õhtustel ja öistel tipptundidel jalgsipatrullidena.
Tuletavad meelde seda, mida nad reaalselt ka juhivad.
m
28. oktoober 2016 22:47
Mida ūlehomme, ōhtulehte jōudis alles ūleūleūleūlehomme, sest seni olid asjad segased ja ei saanud kirjutada. Tuli midagi vālja mōelda.
x
xy/ 28. oktoober 2016 23:08
Iga suguste asjadega tegeleb kõrvalistujast paarimees mitte autot juhtiv operatiivsõidukijuht. Kuigi see võib olla tänaste kärpekavade tulemusel ka juba olla ajalugu ja nad peavadki sõitma üksi mitte paaris. Siis küll jah ei tule enam ohutust ja kiirest sõidust enam midagi välja.
o
on/ 30. oktoober 2016 21:39
minul nendega kokkupuutejäreldused- kes peab kollase joone lähedal kinni ja minu auto kolm meetrit kaugemal, tuli selgeks tegema, et mina olen valesti parkinud...kes jättis paberid koju ja minu kinnipidamisel jooksis paarimehelt doku-mente küsima, kel polnud kummikuid ja ei saanud otsinguid teostada,seisid kolm tundi kuni meie otsiseme kadunut...kes tuli Tallinnast meile vana Jõulu ajaks kainusteste tegema-rahakorjamise värk on, mitte midagi pole nad mind aidanud,ise nad rikuvad le-d, va.möödunud sajandil miilitsad, neist oli mõni ikka muhe mees küll.
28. oktoober 2016 21:18
need ei suuda ega oska autogagi sõita enam. peetigu helkurita lapsi ja vanureid parem. riigil raha tilguks ja vara jääks hävitamata!
i
Iromant/ 28. oktoober 2016 21:02
Sellises stiilis sõites ei osanudki teine juht reageerida.Politseil põles punane tuli ja radasid vahetas ka nagu pähe tuli. Kaasliikleja nägi, et politsei reastus paremale ja roheline tuli andis talle eesõiguse. Aga pole vist mõtet nämmutada, sest süüdi ikka teine.

e
enne/ 28. oktoober 2016 20:53
ristmiku oli kiirus 110+ mis on ka näha kui video algab.
p
pede2003/ 28. oktoober 2016 20:52
mendiauto peaks ka vastavates värvides olema mitte mingi salakaval tume hall.
m
Milline oli enne kokkupõrget nn.politsei-škoda auto kiirus ?/ 28. oktoober 2016 20:36
ehk seda kuvatakse peale kokkupõrget ?
Varjatakse ja moonutatakse põhjusi nagu võimuesindajatel ikka kombeks on !
k
Kiirus oli 243km-h/ 28. oktoober 2016 22:17
Mis see kiirus siia puutub, tahad kiiruseületamise eest trahvida või. Uuri seadust veidi ja siis tule plõksima. Operatiivsõiduk oli teel väljakutsele ja põlesid vilkurid, lisaks ka helisignaal. Politsei sõiduk ei pea olema politseivärvides.
n
28. oktoober 2016 22:50
nendel Škodadel on vilkurid, aga mitte piisavalt nāhtavad. Ja kui keegi kuuleb signaali, siis kindlasti otsib operatiivvārvides autot.
m
Miks see/ 28. oktoober 2016 23:32
helisignaal veel lisaks põles?
l
Lamp/ 29. oktoober 2016 01:45
Ma arvan kui sa oled ristmikul,siis oleks õige see kiirus ikka sutsu alla lasta mitte lasta pedaal asfaldis kinni ja pimedat panna ....ilmselgetl saa 110 ga ei suudagi reageerida ,kui nt 60 ga ja sul tuleb pikk sirge vajuta see pedaal uuesti põhja ja usu mind see õnnetus oleks olnud olematta...
a
AA/ 29. oktoober 2016 16:16
Kui sind relvataolise esemega ähvardatakse, kas sa siis sooviksid, et politseinikud hakkaksid igal ristmikul kõigile teed andma?
m
28. oktoober 2016 22:48
Mis kell oli, tegelikult sōideti Telliskivi sōōklasse lōunale.
a
Aga/ 28. oktoober 2016 20:13
miks seal tallinnas autosid juba ära ei keelata?On ju ühistransport,taksod ja kõnniteed.Pealinnas peaks olema inimestel sõidumasinad keelatud.,siis ei juhtu ka õnnetusi.
a
Agale/ 28. oktoober 2016 20:43
Aga Tallinnas ongi suurim autode uputus, mida sa seal keelata soovid, et neid üldse poleks? See oleks nüüd ilus küll, aga, kõik tahavad sõita ja kusagile jõuda.
m
mis/ 28. oktoober 2016 20:52
sa räägid.Enamus inimesi sõidab linna piirides igapäevaselt ,selle võib ka jala või ühistranspordiga võtta.
m
Mis-ile/ 28. oktoober 2016 23:19
Jah Tallinnas liigub ühistransport küll, kuid paljudel juhtudel on selle sihtotstarve täiesti mõistetamatu. Kui inimesel on vaja jõuda päeva jooksul mitmesse kohta linna piirides, siis linnast väljumata on mul õnnestunud tööpäeva jooksul saavutada kilometraaž, millega oleksin juba Tartust läbi sõitnud. Oleks ma pidanud kõik selle päeva toimetused pidanud tegema jala ja ühistranspordiga oleks päev muutunud nädalaks. Kui Sinu aeg on nii odav, et võid omale lubada teekonna läbimise aja korrutamist nelja või veel suurema numbriga, siis jõudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee