NÄIDIS: Poevargad selliseid fooliumkotte kasutavadki. See asetatakse mõne teise ostukoti sisse ja püütakse niimoodi varastatud kaupa välja smugeldada.Foto: G4S
Teet Teder 28. oktoober 2016 16:02
25. oktoobri õhtul pidasid G4S turvatöötajad ühes Tallinnas kaubanduskeskuses kinni kaks Läti kodakondsusega meest, kes üritasid varastada 1185 euro väärtuses brändirõivaid.

Nii suures väärtuses kaupa varastatakse poest harva. Veel harvem on varasteks välismaalased. 

"Röövretk oli suhteliselt amatöörlikult ette valmistatud ja läbi viidud," kommenteeris G4S objektivanem varaste tööd. Kurjategijate käitumine oli tüüpiline. Kaasa oli võetud fooliumiga vooderdatud kilekott, mis muutus proovikabiinis oldud kümnekonna minutiga silmatorkavalt pontsakaks. Mehed olid sihtmärgiks valinud ühe tuntud Itaalia moedisaineri kaubamärki kandvad rõivad.

Kurjameid märkas sel päeval kaamerate taga tööl olnud kogenud G4S turvatöötaja. "Seda arvestades oli see otsekui kassile suhujooksmine. Ka olid tegelased kaunis stereotüüpse välimusega," ütles objektivanem.

Turvatöötajad pidasid lõunanaabritest poevargad kinni, viisid nad turvaruumi ja kutsusid kohale politsei. Varastatud kaup tagastati kauplusele.