Eesti uudised

Suur küsimärk: kas Savisaar üldse kandideerib Keskerakonna esimeheks? (22)

Karoliina Vasli, 28. oktoober 2016 15:11
Foto: Toomas Tatar
Südaööks peavad võimalikud Keskerakonna esimehekandidaadid oma kandideerimissoovist teavitama Keskpartei kontorit. Erakondlaste endigi seas on veel teadmatus selles osas, kas Savisaar üldse parteijuhiks pürgib.

"Ma pole näpuga järge ajanud. Ootame südaööni ära ja siis homme hommikul teavitame meediat sellest, kes ikkagi kandideerivad," sõnab erakonna peasekretär Jaak Aab. Ta soovitab küsimustega pöörduda otse kandidaatide poole. Nii Yana Toom kui Jüri Ratas on korduvalt kinnitanud, et kindlasti kandideerivad.

Savisaare algne suur entusiasm ja võidukad sõnavõtud on asendunud pigem kompavate üldiste lausetega. Õhtuleht saatis täna hommikul talle küsimused, kus muu hulgas uuris, kas ta siis kandideerib või mitte. Vastust pole laekunud.

Kongress toimub tuleva nädala laupäeval Paides. Vaadates ka piirkondade toetust, paistab, et Jüri Ratase seljatagune on kõige kindlam. Ka erakonna sees räägitakse, et võit ongi juba praktiliselt taskus. Üks parteiladvikusse kuuluv keskerakondlane mainis Õhtulehele, et arvatakse, et Savisaar ei kandideerigi, et vältida suurt kaotust. 

Samal teemal

01.10.2016
Jaak Allik: võitlus käib Savisaare elektoraadi pärast, kelle jaoks ta on ikoon kiriku seinal
28.09.2016
Edgar Savisaar: Olin veendunud, et mu ümber on parim meeskond. Osutus, et ma eksisin
28.09.2016
Keskerakonna esimehe kandidaadid on Ratas, Toom ja Ernits, Savisaar loobub?
28.09.2016
Reformierakond: Keskerakondlik linnavalitsus vassib

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee