Maailm

Süüriasse suunduvad Vene sõjalaevad tangivad Aafrika rannikul (14)

Toimetas Piret Pappel, 28. oktoober 2016 09:12
Vene lennukikandja Admiral KuznetsovFoto: NTB SCANPIX
Põhja-Jäämerelt Süüriasse suunduv Vene sõjalaevastik peatub Aafrika põhjarannikul ja võtab seal kütust, vahendas BBC.

Erinevate teadete kohaselt on sõjalaevade juures paar tankerit, kuid millised laevad kütuselisa saavad, pole täpselt teada. 

Samal teemal

Alguses soovisid Vene laevad peatuda Hispaania enklaavis Ceutas, kuid NATO riikide pahameele tõttu jäeti see tegemata. Eile teatas Malta valitsus, et Vene laevad nende sadamates tankida ei saa.

NATOt häirib, et laevakaravan suundub Süüriasse, kus lennukikandjat Admiral Kuznetsov võidakse kasutada  Aleppo pommitamise toetamiseks. NATO peasekretär Jens Stoltenberg avaldas teisipäeval muret, et Venemaa võib Süüriasse suunduvat laevastikku pruukida Süüriale õhulöökide andmiseks.

Vene laevastik alustas teekonda Põhja-Jäämerelt Severomorskist ja lõppsihiks on Vahemere kaudu Süüria rannikule jõudmine. Lennukikandjat Admiral Kuznetsov saadavad ristleja ja erinevad saatelaevad. Tõenäoliselt liigub nendega kaasa ka allveelaevastik.

Venemaa toetab Bashar al-Assadi vägesid õhurünnakutega, milles on hukkunud juba arvukalt tsiviilelanikke. Venemaal on Süürias juba kümmekond sõjalaeva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee