Eesti uudised

Riik maksab kinnisvarafirmale head raha, et "riskantsed" pagulased maksaksid üüri seal, kus korteriturgu ei olegi (12)

Toimetas Kristin Aasma, 28. oktoober 2016 00:13
Varjupaigataotlejate keskus Vaos üüriraha ei nõua.Foto: Anni Õnneleid
Mitu omavalitsust on seisukohal, et kinnisvarafirma vahendatud korterite üürihinnad pagulasperedele on ülemakstud ja ei peegelda tegelikku olukorda üüriturul ning seetõttu võiksid omavalitsused ise korteri välja otsida.

Rahvusvahelise rändekava alusel Eestisse saabunud pagulaspered paigutatakse nii suuremate kui ka väiksemate linnade üürikorteritesse, mille peab leidma sotsiaalministeeriumi lepingupartner OÜ Kinnisvaraekspert, mis saab seejuures iga sõlmitud üürilepingu eest riigilt üle 450 euro, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

OÜ Kinnisvaraeksperdi esindaja väitel peavad korteriomanikud pagulast riskantseks üürilevõtjaks ning seetõttu küsitakse turuhinnast kõrgemat üüri.

Ühes väikeses omavalitsuses oli leitud üürikorteri omaniku tingimuseks põgenikepere üürile võtmisel väidetavalt see, et nad tasuksid neljatoalise korteri eest 180 eurot kuus, millele lisanduvad kommunaalmaksed. Samas on selles omavalitsuses turg korteritest üleküllastunud ja korterit saab tihti üürida vaid kommunaalmaksete tasumisega.

Samal teemal

19.09.2016
Ettevõtted vajavad töökäsi, kuid pagulased tööd ei leia
14.09.2016
Pagulasabi: pagulased vajavad Eestis sooje riideid
10.09.2016
Eesti mulatiemad mõtlevad siit ära kolimise peale