Krimi

KOHTUEKSPERTIIS: surmaavarii sõiduki kiiruseks oli 140 kilomeetrit tunnis (121)

Toimetas Kristin Aasma, 27. oktoober 2016 17:20
Foto: Arno Saar
Kohtuekspertiisi instituudi analüüsi tulemusel selgus, et kolme noormehe surmaga lõppenud avariis oli sõiduauto Audi kiiruseks 140 kilomeetrit tunnis.

Ööl vastu teisipäeva Pärnamäe teel toimus raske liiklusõnnetus, kus teelt välja sõitnud Audis hukkusid kolm noormeest – 18aastane juht ning 18- ja 19aastane reisija.

Samal teemal

Audi kaldus vastassuunavööndisse, vasak esimene ratas sattus teepervele, mispeale Audi kaotas juhitavuse. Juhil ei õnnestunud autot uuesti kontrolli alla saada ning Audi paiskus teelt välja vastu puid. Õnnetuse hetkel oli asfalt kuiv, tee valgustatud ning nähtavus hea. Autos olnud noormehed olid turvavöödega kinnitatud.

Tänaseks on Kohtuekspertiisi instituut analüüsinud õnnetuse asjaolusid ning Audi kahjustusi ning andnud hinnangu, et õnnetuse hetkel oli Audi kiiruseks ca 140 km/h. Lubatud kiiruseks õnnetuse toimumise kohas oli 50 km/h.

Ringkonnaprokurör Rainer Amur: "Sündmuskohal antud esialgne hinnang oli, et õnnetuse põhjustas juhi poolt ebaõigelt valitud kiirus. Nüüd on selgunud Audi tegelik kiirus ning loodame ka kõik ülejäänud õnnetuse asjaolud välja selgitada võimalikult kiiresti – hetkel ootame sõidukijuhi joobeekspertiisi tulemusi.“

Samal teemal

16.10.2016
Sada inglit valvab poiste hukkumiskohta
15.10.2016
FOTOD JA VIDEO | Sada inglit valvab poiste hukkumiskohta
09.10.2016
Pärnamäe teel toimunud surmaavarii menetlus lõpetatakse: õnnetuse põhjustas kihutamine
31.09.2016
Politsei suhtles Pärnamäe surmasõidukis viibinud neljanda noormehega