Eesti uudised

Täiendatud

Ärma talu jääb politsei valve alla ja selle korrashoiu kulud kannab riik (64)

Toimetas Maria Rozbaum, Piret Pappel, 27. oktoober 2016 11:08
Foto: LAURA OKS
Valitsus lisas politsei valvatavate objektide nimistusse ametist lahkunud presidendi Toomas Hendrik Ilvese Ärma talu, kinnitas peaminister Taavi Rõivas valitsuse pressikonverentsil.

Rõivas kinnitas, et seaduse järgi peab valitsus seda tegema. Politsei rakendab Ärma talu puhul tehnilist valvet, mis tähendab, et füüsiliselt ükski korrakaitsja kinnistu juures valvama ei hakka. Valve ja julgestus on ometi tagatud, selgitas Rõivas.

Samal teemal

Samuti antakse Ilvese käsutusse esindus- ja tööruumid Tallinnas aadressil Roheline aas 5. Lisaks otsustas valitsus hüvitada Ilvese elukoha Ärma talu korrashoiuga seotud mõistlikud kulud. Sarnased otsused on tehtud kõikide ametist lahkunud presidentide puhul ja raha selleks on ette nähtud presidendi kantselei eelarves.

Pressikonverentsil küsiti Rõivaselt, mida peetakse silmas mõistlike kulude all. Peaminister selgitas, et mingeid täpseid summasid pole kokku lepitud. Kulude hüvitamise otsustab presidendi kantselei, mis oma eelarve tegemisel konsulteerib kindlasti ka rahandusministeeriumiga.

Kulud jäävad kindlasti samasse suurusjärku kui see siiani on olnud, kinnitas Rõivas, kelle sõnul näiteks personali Ärmale palkama ei hakata.

"Päris iga elektriarvet me valitsuse tasandil üle vaatama ei hakka, jääme terve mõistuse juurde," ütles peaminister.

Rõivas kommenteeris ka lahkuvate presidentide ametihüvede seadust ja ütles, et selle mõte on lihtne: Eesti kohtleb oma ametist lahkuvaid presidente väärikalt ja katab kõige elementaarsemad kulud.

Peaministri sõnul on Eestile oluline, et ametist lahkunud presidendid riiki edasi esindaksid ja nii Lennart Meri kui Arnold Rüütel on seda väga väärikalt teinud.

Samal teemal

02.11.2016
Audiitorfirma KPMG: EAS tegi Ärma suhtes üldiselt õige otsuse, kuid rahandusministeeriumiga tulnuks nõu pidada
28.10.2016
Ilvese ülalpidamine läheb riigile maksma ligi 150 000 eurot aastas
27.10.2016
Taavi Rõivas kinnitab: Ilvese peale hakkab kuluma ligi 150 000 eurot aastas