Eesti uudised

Laaneots: ei usu, et Venemaa kolmandat sõjakollet endale juurde tahab (22)

Maria Rozbaum, 27. oktoober 2016, 06:22
Ants LaaneotsFoto: Arno Saar
Riigikogu liige, erukindral Ants Laaneots ütles, et kuigi Venemaa suurendab oma sõjaväge, on sõjastsenaarium vähetõenäoline. Laaneotsa sõnul on Venemaa seotud juba Ida-Ukraina ja Süüria sõjaga ning vaevalt Moskva veel kolmandat kollet juurde tahab saada, kirjutab ERRi uudisportaal

Venemaa tugevdab oma Balti laevastiku laevarühma kahe väikese raketilaevaga Zeljonõi Dol ja Serpuhhov, mis suunduvad ilmselt Kaliningradi. Ants Laaneots selgitas "Ringvaates", et Vene eskaader kõige suuremate ja võimsamate laevadega on juba Vahemeres ning ilmselt saadeti väikeraketilaevad seetõttu Läänemerele Balti laevastiku tugevdamiseks.

"Kõigepealt, nagu Vene kaitseministeerium tegi avalduse, siis tulid laevad selleks, et tugevdada Kaliningradi kaitset, ilmselt sellepärast, et suur osa kõige võimekamaid Vene laevu on praegu Vahemeres, tegelevad Süüriaga ja Läänele oma võimsuse demonstreerimisega," rääkis Laaneots.

Ta lisas, et kaitseministeerium teatas ka sellest, et kahele olemasolevale väikesele raketilaevale ehitatakse 2020. aastaks juurde veel kolm, mis jäävad Läänemerre.

Samal teemal

25. detsember 2016, 12:14
Laaneots Vene lennuõnnetusest: niikaua, kui nende romudega lennatakse, pole ime, et nad alla kukuvad
4. november 2016, 04:00
Venemaa tahtis Ukraina tükeldada
27. oktoober 2016, 04:00
Kaitseminister: Eestisse saabuvad NATO väed on vastus Venemaale, mitte vastupidi
25. oktoober 2016, 21:11
TV3 VIDEO | Kindral ANTS LAANEOTS: Putini lähieesmärk on taastada Vene impeerium

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee