ÕPPETUND AINULT ELLUJÄÄNUTELE: Terve üleeilse päeva kogunesid sõbrad, tuttavad ja sugulased Pärnamäe tee äärde, millest sai sujuvalt küünaldemeri. Ilmselt said kõik küünlatoojad aru, et selline õnnetus võib juhtuda igaühega – piisab veast, kas või mõttemaailma veast. Ent kas sellest arusaamisest piisab?Foto: Küllike Rooväli
Mattias Tammet 27. oktoober 2016 04:00
LIIKLUSPSÜHHOLOOG: liiklus on nii keeruline, et isegi väike viga võib kõigile hal vasti lõppeda.  

LIIKLUSPSÜHHOLOOG: liiklus on nii keeruline, et isegi väike viga võib kõigile hal vasti lõppeda.  

Kas auto spidomeeter näitas kolme noormehe surmaga lõppenud õnnetuse hetkel 80, 100 või 150 km/h, pole tagantjärele isegi nii oluline kui tõdemus, et rooli taga istunud ja koos kahe sõbraga hukkunud noorele juhile ei tulnud liiklusreeglid isegi pähe. 

Politsei ekspertiis pole veel valmis, aga ehk pole väga suur liialdus väita, et ööl vastu teisipäeva Tallinnas Pärnamäe teel surma viinud auto sõidukiirus oli seaduslikust piirkiirusest kaugelt üle. Ometi oleks kõik muu justkui õigesti. Noored olid korralikest peredest, käisid koolis, võtsid oma hobisid tõsiselt. Esialgsetel andmetel oli juht kaine, luba seaduslikult saadud ja kõigil turvavöödki kinnitatud. Vaevalt oli autos olnud noortele üllatus, et suurel kiirusel sõitmine on ohtlik – eriti kohtades, kus see pole ette nähtud. Ent milles siis asi? Ehk: kuidas noorteni nii jõuda, et nad sellest ikka tegelikult aru saaksid? 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (60)

ehh 28. oktoober 2016 17:23
kuidas selgitada?
Ainus võimalus on tunnistada, et ükski autojuht, kes rikub liikluseeskirju ei sobi liiklejaks ja temalt tuleb ära võtta juhtimise õigus kuni ta on läbi teinud uuesti kursused ja uued õppesõidud, uued eksamid., kui ta toob tõendid selle kohta, et tal ei ole kahe aasta jooksul olnud probleeme alkoholiga, narkootikumidega, kaklustega, politseiga oma ebaväärika käitumise tõttu..
Siis ehk on tal mingi uus võimalus maanteele autojuhina minna.
alf 28. oktoober 2016 08:36
Ei olegi võimalik midagi selgitada. Lihtsam on Hollandi kogemus , kus on ehitatud palju teepealseid takistusi , mis võtavad sõidukite kiiruse väiksemaks. Aga hull võib ka 60 km/h ennast sodiks vastu puud sõita. Kiirusel üle 120 km/h on mats üldjuhul letaalne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS