Eesti uudised

Kuidas selgitada noorele, et linnas kihutamine pole hea mõte? (60)

Mattias Tammet, 27. oktoober 2016 04:00
ÕPPETUND AINULT ELLUJÄÄNUTELE: Terve üleeilse päeva kogunesid sõbrad, tuttavad ja sugulased Pärnamäe tee äärde, millest sai sujuvalt küünaldemeri. Ilmselt said kõik küünlatoojad aru, et selline õnnetus võib juhtuda igaühega – piisab veast, kas või mõttemaailma veast. Ent kas sellest arusaamisest piisab?Foto: Küllike Rooväli

LIIKLUSPSÜHHOLOOG: liiklus on nii keeruline, et isegi väike viga võib kõigile hal vasti lõppeda.  

Kas auto spidomeeter näitas kolme noormehe surmaga lõppenud õnnetuse hetkel 80, 100 või 150 km/h, pole tagantjärele isegi nii oluline kui tõdemus, et rooli taga istunud ja koos kahe sõbraga hukkunud noorele juhile ei tulnud liiklusreeglid isegi pähe. 

Politsei ekspertiis pole veel valmis, aga ehk pole väga suur liialdus väita, et ööl vastu teisipäeva Tallinnas Pärnamäe teel surma viinud auto sõidukiirus oli seaduslikust piirkiirusest kaugelt üle. Ometi oleks kõik muu justkui õigesti. Noored olid korralikest peredest, käisid koolis, võtsid oma hobisid tõsiselt. Esialgsetel andmetel oli juht kaine, luba seaduslikult saadud ja kõigil turvavöödki kinnitatud. Vaevalt oli autos olnud noortele üllatus, et suurel kiirusel sõitmine on ohtlik – eriti kohtades, kus see pole ette nähtud. Ent milles siis asi? Ehk: kuidas noorteni nii jõuda, et nad sellest ikka tegelikult aru saaksid? 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.11.2016
Pärnamäe teel toimunud surmaavarii menetlus lõpetatakse: õnnetuse põhjustas kihutamine
31.10.2016
Kuidas eksperdid arvutavad välja liiklusõnnetuse kiiruse?
27.10.2016
Traagiliselt hukkunud noormehi leinab kogu riik
26.10.2016
"Ma tõesti jään neid igatsema. Iga tund, kui näen tühje kohti, mõtlen ilmselt neile..."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee