Eesti uudised

Savisaare ootamatu visiit linnavalitsusse ja sõit Moskvasse (5)

Õhtuleht.ee, 27. oktoober 2016 04:00
Edgar SavisaarFoto: Toomas Tatar
Tallinna linnavalitsus keelas ametnikel suhtlemise ametist kõrvaldatud Edgar Savisaarega. 

Linnavalitsuse pressiteenistuse teatel võttis Savisaar teisipäeval ühendust linnakantselei haldusteenistusega ja informeeris neid soovist külastada linnapea tööruume.

Samal teemal

Mõne tunni jooksul, kui Savisaar majas viibis, kohtus ta linnavalitsuse liikmete ja ametnikega, kellega vestles eraelulistel ja linnavalitsuse tööga seotud teemadel. Savisaar tahab tulevikuski linnapea tööruumides käia.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul keelab kehtiv kohtuotsus Savisaarel linnapea töökohustusi täita, seetõttu võib tema viibimine linnapea tööruumides ja ametnikega suhtlemine olla seadusega vastuolus ning tuua talle kaasa õiguslikke tagajärgi. "Arutasime olukorda linnavalitsuses, jõudsime seisukohale, et me ei hakka muidugi piirama Savisaare viibimist meie majas, kui ta siia soovib tulla. Samal ajal ei saa Savisaare enda huvides lasta tekkida olukorral, kus tema tegevust võib tõlgendada kohtu otsuse eiramisena, seetõttu ei saa linnavalitsuse ametnikud temaga kohtuda ega tööasju arutada," vahendab Postimees Klandorfi räägitut.

Ta toonitas, et keegi linnavalitsusest ei taha, et Savisaarel tekiks õiguslikke sekeldusi. "Usume, et Savisaargi mõistab, et linnavalitsuse ametnikel pole tema antud töökorraldusi võimalik täita. Seda enam, et Savisaar kohtus ka inimestega, kes on tema kriminaalasjas kahtlustatava staatuses. Arusaadavalt ei tohi seda Savisaare ja ametnike huvides enam juhtuda," lausus Klandorf.

See tähendab seda, et Savisaarel on tulevikuski võimalik kokkuleppel linnakantseleiga linnapea tööruumides käia, kuid linnavalitsuse töötajad ei saa osaleda tema kutsel nõupidamistel, täita tema töökorraldusi ega minna muul moel kohtu otsusega vastuollu.

Peale ootamatu linnavalitsuses käigu astus Savisaar ka lähimatele toetajatele teisegi ootamatu sammu, sõites sama päeva õhtul poolsalaja Venemaale. Nimelt saatis lugeja Delfile foto, kus Savisaar valmistub Balti jaamas rongi peale minema. Pildistaja kinnitusel sõitis ta Moskvasse. Foto oli tehtud kell 16.45, Moskva rong väljub Balti jaamast kell 17.09.

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk ütles, et Savisaare Moskvas-käik on tõesti tõsiasi, kuid see ei toimu erakonna teadmisel ega läkitusel. Samuti pole infot selle kohta, kellega esimees Venemaal kohtub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee