MÕRVAR: USA investeerimispanga Bank of America Merrill Lynch Hongkongi filiaalis töötanud Rurik Jutting tappis kaks lõbutüdrukut. Foto: Reuters / Scanpix
Aadu Hiietamm 27. oktoober 2016 04:00
Hongkongis toimuval kõmulisel kohtuprotsessil istub süüpingis edukas investeerimispankur Rurik Jutting, kes tappis kaks aastat tagasi oma luksuskorteris kaks naist. Süüdimõistmisel ootab teda eluaegne vanglakaristus.

Lõuna-Inglismaalt pärit Rurik Jutting (31) asus pärast maineka Cambridge’i Ülikooli lõpetamist tööle panganduses, esmalt Suurbritannia suuruselt kolmandas pangas Barclays ja alates 2010. aastast USA investeerimispanga Bank of America Merrill Lynch Londoni filiaalis. 2013. aastal saatis sama pank ta Hongkongi.

MÕRVAR: USA investeerimispanga Bank of America Merrill Lynch Hongkongi filiaalis töötanud Rurik Jutting tappis kaks lõbutüdrukut. Foto: Reuters / Scanpix

Seal üüris Rurik Jutting endale pilvelõhkuja 31. korrusel korteri, mille kuuüür oli 3000 naelsterlingit. Rahapuudust tal polnud. Inglise meedia andmetel oli tema aastapalk 350 000 naelsterlingit ja üksi elades oli raskusi selle kulutamisega.

Kokaiin ja prostituudid

Rurik Jutting hakkas pruukima kokaiini ja prostituutidelt teenuseid ostma. Narkouimas tulid pankuril pähe järjest vägivaldsemad seksuaalfantaasiad ja 2014. aasta oktoobris otsustas ta hakata neid ellu viima.

Tema tee ristus 25. oktoobri öösel 23aastase üksikema Sumarti Ningsihiga, kes oli tulnud Indoneesiast Hongkongi tööd otsima. Rurik Jutting lubas talle temaga kaasatulemise eest suurema summa raha.

OHVRID: Sumarti Ningsih (ülemisel pildil) ja Seneng Mujiasih olid tulnud Hongkongi tööd otsima Indoneesiast. Foto: Wikipedia

Sumarti Ningsih ei osanud kahtlustada, et järgneb vägivaldsele seksuaalmaniakile, kes hakkas teda seksilelude, rihmade ja tangidega piinama. Ta vägistas ohvrit mitu korda ja peksis teda rusikatega.

Maniakk jäädvustas oma teod videole ja võttis 27. oktoobri õhtul Sumarti Ningsihilt kõri sakilise noaga läbi lõigates elu.

Kohtus näidati teisipäeval tõendusmaterjalina videot, millel süüalune räägib: "Minu nimi on Rurik Jutting. Umbes viis minutit tagasi ma tapsin selle naise."

Samuti tunnistab pankur samal videol, et vägistas ja piinas ohvrit mitu korda ning suunab kaamera naise surnukehale. Veel räägib Rurik Jutting, et ilma kokaiinita poleks ta seda teinud.

Pankur toppis surnukeha kohvrisse ja peitis rõdule. Sumarti Ningsihist jäi maha viieaastane poeg, kes elab nüüd vanaema ja vanaisa juures.

Juba mõne päeva pärast suundus Rurik Jutting uut ohvrit otsima. Ta valis läheduses olevast baarist välja taas Indoneesiast Hongkongi tööd otsima tulnud naise, 26aastase Seneng Mujiasihi.

Teine ohver üritas põgeneda

Vahemärkusena olgu öeldud, et Hongkongis töötab üle 330 000 võõrtöölise, kes on peamiselt Indoneesiast ja Filipiinidelt tulnud naised, kes otsivad sageli lisateenistust prostituutidena.

OHVRID: Sumarti Ningsih (ülemisel pildil) ja Seneng Mujiasih olid tulnud Hongkongi tööd otsima Indoneesiast. Foto: Wikipedia

Rurik Jutting viis ka Seneng Mujiasihi oma korterisse. Kui too märkas sisenemisel voodi kõrval seksimängudes kasutatavat suupalli, hakkas ta karjuma ja soovis kiiresti lahkuda.

Pankurile ei meeldinud selline vastuhakk ja ta lõikas naisel kõri läbi. Seejärel helistas ta politseisse.

Politseinikud leidsid kohale jõudes eest raskes narkouimas mehe ja naise noahaavadega surnukeha. Läbiotsimisel leiti rõdult kohvrist veel teisegi naise laip.

Rurik Jutting võeti vahi alla 1. novembril 2014. Selle nädala esmaspäeval alanud kohtuprotsessil võttis ta omaks, et tappis kaks naist.

Süüalune rõhutas aga, et tegemist polnud ettekavatsetud mõrvadega, vaid ette kavatsemata tapmistega, sest ta ei suutnud oma tegutsemist narkouima tõttu kontrollida. Prokurör jäi ikkagi mõrvasüüdistuse juurde.