Eesti uudised

Tsirkuse projektijuht kägistas alaealist loomaõigusaktivisti

Keit Paju, 26. oktoober 2016 18:46

43 KOMMENTAARI

m
Memm/ 31. oktoober 2016 18:50
Käisin suvel selle tsirkuse etendusel.Loomi annab maiustustega tresseerida,kuid loomadele ei meeldi reisida.loomadele ei meeldi see kohutavalt vali muusika ja nendel oli 3 etendust päevas.loomad elavad väga väikestes puurides kogu ringreisi ajal.see on võib -olla 10 kuud.näiteks paar ahvi keeldusid oma osa täitmast pärast ikka tegid mida vaja ja sebra keeldus täiesti.Muidugi oli nendel loomadel parem elu kui mõnes farmi loomal-põlvini sõnnikus ja näljas,Mida on ka teleris näidatud.
m
maibre/ 28. oktoober 2016 15:51
Sellelt FBi lehel saavad tsirkussõbrad vaadata, kui süütult seda nn "meelelahutust" luuakse - PETA (People for the Ethical Treatment of Animals)
l
Liis/ 28. oktoober 2016 15:27
Tsirkus ei piina sugugi rohkem loomi kui loomaaed ja igsusgused kodustatud elukad. Tsirkus on väga huvitav ja ka lastele väga õpetlik. Loomakaitsjad on segased. Loomad on eluosa ja ja nende kasvatamine ja tootmine produktiks on samuti eluks vajalik. Ei ole vahet, kas loomaga tegeletakse tsirkuses või on mänguasjaks tibidele (pean silmas kassi-koera kohvikuid ja riietamist narridesse kostüümidess). Ei pea silmas padulolle nõrgamõistuslikke, kes elvad uberikes kümnete loomadega!!!
Pooldan tsirkust väga, see on suur kunst.
i
Inimese parim sõber/ 28. oktoober 2016 00:54
Teen ettepaneku kõigile neile, kes õigustavad siin loomade kasutamist tsirkuses. Võite tulla minu juurde elama. Muret ei miskit, sest peksa ma ei anna ja süüa saate hästi, kuid elukohaks puur ja tingimuseks minu käskude täitmine. Ülesanneteks näiteks koristamine, söögivalmistamine, aga miks mitte ka mõni vahva trikk või vigur selgeks õppida, seda kõike muidugi täpselt minu juhiste kohaselt. Kui hästi teete, saate maiust. Iga päev lihvite siin oma oskusi ja ööseks kobite puuri tagasi. Aeg-ajalt sõidutan teid puuris teistegi huviliste juurde, saate ka neile oma oskusi demonstreerida (maiustuste eest). Oma tungid, soovid ja loomuomase elu võite ära unustada, sest noh, mida ühel elusolendil ikka peale maiustuste vaja on. Kõik kindlasti vaatavad ja kiidavad, et hästi hoitud elukas, isegi peksmisjälgi pole.
t
To njah 08:58/ 28. oktoober 2016 00:35
Sina vaatad heldinult pealt kuidas loomi piinatakse? Ai kuidas ma loodan, et sina oma õppetunnikese saad oioi :))
t
To 08:58 27 okt/ 28. oktoober 2016 00:33
Kui sul on mingi probleem artikli lugemisega siis ma seletan sulle. Nendel ei olnud õigus sinna kleepida oma reklaami, mis vara see neiu rikkus? Pätikamp läheb öösel linna reostama ja neiu võtab kenasti need maha ja tema on süüdi. Toppigu oma reklaame sinna kus on nende koht. Mingit kahju see neiu neile ei tekitanud, õppigu selgeks järgmine kord kuhu võivad panna ja kuhu mitte neid reklaame. Senikaua loodan, et kõik valedele kohtadele pandud reklaamid soditakse täis ja võetakse maha, rahaahne pätikamp.
t
To Horros/ 28. oktoober 2016 00:29
Oled vist segaduses. Las ma selgitan. Neiu tegi linnale teene kuna see huligaanitsejast lätlane rikkus reegleid, neiu ei teinud midagi valesti. Koristajad ja linn oleks need samuti ära korjanud, neiu lihtsalt aitas. Need plakatid olid vales kohas ja neil polnud lube sinna öösel salaja oma sodi üles riputama tulla. Huligaanitsejate punt oli tsirkusest ja nemad tuleks ühiskonnast eraldada, sest on näha, et nad on lisaks loomadele veel täiskasvanutele ja lastele ka eluohtlikud. Ei kujuta ette mida nad nende loomadega veel teevad kui nood piisavalt kiirelt trikke selgeks ei saa, kui juba inimesele kallale lähevad. Aga noh mõned matsid arvavad, et loomade õiguste eest seismine on mõttetu, aga ise te küll tsirkuses kinni olla ei tahaks ja sunniviisiliselt trikke õppida.
t
To lugeja 08:46 27 okt/ 28. oktoober 2016 00:24
See pole 16 aastaste asi? Kas sinusuguste rumalate hariduseta ja harituseta keskealised eided on rohkem asjatundjad antud teemal? Ma pole kuskil kuulnud, et vanus annab sulle automaatselt mõistuse ja iseseisvuse. Noored on pigem targemad just. Aa senikaua kui sind sunniviisiliselt tsirkuses trikitama ei panda on sinu arvamus tühine :)

t
To 23:24 27 okt/ 28. oktoober 2016 00:19
Ta peaks kodus õppima? Sa selle peale oled mõelnud, et mõnel ei kuku terve päev õppimiseks, tundub, et sul kulus. Nüüd oled kasutu netikommentaator. See neiu tegi vähemalt midagi. Sina soojendad oma taguotsa. Mine tööle kommenteerimise asemel või tegele oma lastega, ahjaa õigus, sul polegi neid!
t
Tubli tüdruk/ 28. oktoober 2016 00:16
Oleks ise samuti need maha kiskunud. Tehku inimestega tsirkus kes soovivad seal olla, mitte vangistuses loomadega. Ja teile kes te kaitsete loomade piinamist tahaks ühe korraliku läraka näkku sülitada. Ei salli loomade julmust kaitsvaid inimesi karvavõrdki. See on peamine põhjus miks ma alati annetan just loomade kasuks ja mitte inimeste. Sest loomi tuleb teiesuguste hullude eest kaitsta.
h
Hahh/ 28. oktoober 2016 00:14
Tahate meelelahutust? Teie loomadevastased kõntsad võtke ja minge oma haisvate pätakatega kinno parem.
h
Hah/ 28. oktoober 2016 00:13
Kassid on kodustatud? See ei ole isegi võrreldav. Esiteks enamus kasse ei saaks linnas hakkama, eriti sügisel ja talvel, neil tekika haigused. Vahe on selles, et mina ei tea kedagi kes sunnib oma kassi läbi põleva rõnga õppima. Aga noh kommentaariumi maunidest luuseritel on loomadest ükskõik, loodetavasti saadetakse te endi lapsed ka sunniviisiliselt tsirkusesse, võibolla siis hakkate arukamat juttu ajama. Sadistid sellised.
o
Oh wow/ 28. oktoober 2016 00:10
Inimesed kisuvad loomade piinamist propageeriva ürituse reklaame pidevalt ära? Ei tea miks nad seda küll teevad :D :D :D. Panustaks sellele, et see on ebaeetiline ja julm. Ei saa nautida seda vaatepilti, netis levivad videod kuidas neid loomi "dresseeritakse", pekstakse. Kujutage ette, et te saadate oma lapse sunniviisiliselt trenni ja iga ebaõnnestumise korral lüüakse, pekstakse teda ja virutatakse näkku. Kui see inimeste suhtes julm oleks siis miks loomad kannatama peavad seda? Mida need loomad teile teinud on, et te neid vihkate, kas tõesti on meelelahutus olulisem kui loomade heaolu?
k
koer on inimene/ 27. oktoober 2016 20:13
Kas loomakaitsjad seisavad oma plakatitega ka koerte agility-võistluste juures? Vaeseid loomi sunnitakse inimeste meelelahutuseks igasugu trikke tegema ja nad on vangistatud, vabast loodusest ei näe mitte undki.
a
Anja/ 27. oktoober 2016 15:58
MIKS EI OLE EESTIS VASTU VÕETUD LOOMATSIRKUSTE ETENDUSTE KEELAMIST.
Loomatsirkus on anakronism,jäänuk ajast kui tegutses veel Descartes "filosoof",kes väitis,et loomadel pole tundeid üldse ja nad ei tunne ka valu!!!On nagu robotid või nii,tänapäeva mõistes.Aga pole ju.Ainult täiesti asrenematu inimese väljanägemisega olend (kurivaim?)või robot võib nautida loomatsirkust.Ikka hingeliselt täiesti arenematu,empaatiavõimetu ja loll peab ka kõvasti olema,et uskuda,et loomadel tore.
Peale sele,et loomad murtakse,nende elu keeratakse nahka,neid piinatakse dressuuriga-olukordadega,mis pole neile üldse omased-neid ka ALANDATAKSE.ELUSOLEND TAJUB ALANDUST SUUREPÄRASELT (peale inimeste,kes tegelevad näit.loomatsirkustest kasu saamisega ega kavatsegi muud ametit õppida =käituvad VÄÄRITULT.Sest VÄÄRITU ON TEISTE ELUSOLENDITE PIINAMINE JA MÕNITAMINE.
Elevantidel näit.on leinakombed.Nad ei lahku sureva kaaslase juurest enne kui surm on toimunud ja seejärel valvavad tema ümber veel päeva või paar.Nad hüüavad ja silitavad teda.Kui nad lahkuvad lõpuks,toovad rännuteed neid ikka vanadesse kohtadesse tagasi.Siis leiavad nad taas üles kunagi surnud kaaslase jäänused,silitavad ja hüüavad vaikselt või kui midagi pole enam,seisavad poaigas,kus lahkumine toimus,laubad londid sündmuskoha poole.Mälestamised kestavad terve elu.
Elevandilaps on EMAGA ÄÄRMISELT TUGEVALT SEOTUD.Tema lahutamine emast on sama räige,isegi hullem kui inimlapse lahutamine-mõjub talle psüühiliselt.Elevandid oli vaid üks näide.
TUBLI TÜDRUK OLED,KES SA SOOMEST TULID JA JULGESID,MIDA ENAMUS TÄISKASVANUID EESTIS EI JULGE.
EDU LOOMAAITSJATELE.
KALLIS RIIGIKOGU,PALUN VÕTKE VASTU OTSUS LOOMATSIRKUSEETENDUSTE NÄITAMINE .
h
Horros/ 27. oktoober 2016 13:13
Kuidagi imelik lähenemine, et kui on alaealine, siis võib süüdimatult huligaanitseda.
.
Politsei ja sotsiaaltöötajad peaks sellised noorukid ühiskonnast eraldama aga mitte tegevusetult pealt vaatama.
.
Ja huligaansust ajaleheveergudel õigustada on väär.

M
.../ 27. oktoober 2016 12:01
Mis ajast võib tsirkusetöötaja, kes on tsiviilisik, kasutada käeraudu. Käerauad on politsi erivahend. Miks tsirkusetöötajal need üldse on ? Kodus voodimängudes võib see lätlane neid oma boyfriendi peal kasutada, tänaval nendega vehkimine näitab küll nõrgamõistuslikkust.
e
enn/ 27. oktoober 2016 11:34
kakkusin enda maja uksepeale pandud plakati ka kohe maha, kui nägin... õnneks keegi kägistama ei tulnud :)
m
Mihkel Espoost/ 27. oktoober 2016 11:34
Jäta SOOME tydruk rahule,perkele 6 sõrm või varvas.
m
miks loomakaitsjad/ 27. oktoober 2016 11:26
kasside õiguste eest ei võitle, nõutakse ju kasside ketti panemist või toas vangistuses hoidmist? See palju ennekuulmatum, kui tsirkus.
t
Tsirkusel/ 27. oktoober 2016 11:19
on veel üks väga häiriv tahk, nimelt on etenduse muusikal väga piinavad bassid, mis tungivad kõrval oleva, Kalda tee 2 maja seintest läbi ja segab elamist ja seda tümmi tuleb taluda kuni 6.11. Usun, et etendus ei kaota midagi, kui bassid oleksid vaiksemad, siis võiks muu muusika olla kõvemgi, nendel äri käiks ja meil oleks õnnis rahu.
o
oli mis oli/ 27. oktoober 2016 10:32
kuid reageering probleemile ei olnud kohane, normaalne endaga tasakaalus olev täiskasvanu ei reageeri nii.
e
ei meeldi tsirkus ega klounid/ 27. oktoober 2016 10:16
aga kui keegi tuleb minu joppe kraed puutuma löön silmad rulli.
l
lugeja/ 27. oktoober 2016 10:15
Ja miks need aktivistid hipodroomile ei lähe? Seal pekstakse ju erinevalt tsirkusest avalikult kõigi nähes hobuseid piitsaga? Või maksti teile selle eest, et tsirkus külastajaid mõnelt teiselt lõbustusasutuselt ära ei võtaks? Vägisi tundub nii.

j
Jaan/ 27. oktoober 2016 10:14
Käisin lastega eile seda vaatamas ja etendus jättis hea mulje.Neid loomakaitsjaid tuleks inimeste eest kaitsta.Miks nad loomaaias loomade õiguste eest ei seisa. Ajavad kodus sinki ja vorsti näost sisse ja ei meenutagi, kust need pärit on. Vahekorrad inimese ja looduse vahel tuleks koolis selgeks saada ja õigusi kaitseb riik.Oleksid võinud linnavalitsuse ette oma loosungitega minna. Väga ebameeldiv oli neid loomakaitsjaid seal tsirkuse kõrval näha ja nende tegevust lastele seletada. Ainuke loom, keda ahistati, oli krokodill - tal oli suu kinni teibitud. Tore etendus oli.
l
lugeja to hm/ 27. oktoober 2016 10:11
Miks sa levitad valeinformatsiooni? Kas selline loomade kaitsmise agitaatorite üks argumente on lausvaletamine? Teie propaganda koosneb valedest!
1. Selles tsirkuses ei olnud tiigreid kes hüppasid läbi põleva rõnga
2. Selles tsirkuses ei olnud karusid!
Uurisin antud tsirkuse kohta lähemalt ja uurisin artistide taustasid. Enamus on pärit Ukrainast ja nii mõned väiksemad loomad on mõnel artistil endal kaasas kuna nende loomadega on FB-s näha pilte ka varasemast ajast Ukrainas. Sebrade kohta ei tea aga nad nägid väga head välja võrreldes loomaaia loomadega. Peale igat trikki premeeriti maiusega mitte ei pekstud piitsaga. On ju näha kas loom kardab või mitte. Ahvid olid väga heas seisukorras. See suvi olen käinud kahes erineva loomaaias kahes erinevas riigis ja ahvid on jätnud tunduvalt kehvema mulje. Erinevalt loomaaiast seal loomadega tegeletakse.
Minu laps sai toreda elamuse ja nüüd nõutakse meile husky koera. Aga kui ma peaksin koeraga jalutama ja ära needitud näoga loomakaitsja tuleb ruuporiga kõrva karjuma, et piinan looma kuna ta on rihma otsas ja suu on suukorviga kinni aheldatud? See mõte hirmutab.
Loodetavasti ei söö sa lihatoite ja ei kanna riideid mis sisaldavad nahka. Tsirkus on loomade tapmise ja nülgimise kõrval kökimöki. Mulle tundub küll, et haukusite seekord vale puu all.
h
hm / 27. oktoober 2016 09:25
kas tõesti usute, et metsloomi pannakse kommiga tsirkuseareenil teid lõbustama. Tiiger hüppab tõesti heameelega läbi põleva rõnga, kuigi loomad kardavad paaniliselt tuld ja karu sõidab jalgrattal tänu heale sõnale. Loomi dresseeritakse valumeetodil ja see, et rahvas saaks naerda ja plaksutada on loomadele tehtud valu, kurnava töö tulemus.
See, et isegi sebradel ei olnud peksmisjärlgi on ikka huvitav arusaam.
t
Tiit/ 27. oktoober 2016 09:21
Tsirkus piirab loomade vabadust, aga miks näiteks on kõik kassid kodustatud ja poest tuuakse neile konserve, kus on nende vabadus ja toidu otsimise instinkt
k
Kass/ 27. oktoober 2016 19:03
Siin räägitakse tsirkusest mitte koduloomadest. Kui oma koduloomi puuris ei hoia on kõik ok.
n
njah/ 27. oktoober 2016 08:58
Vaataks nüüd asja üldisemalt - et siis alaealine võib rikkuda teiste vara? Ei ole eluliselt usutav, et plika teadis, et puudus plakatite kleepimise luba antud kohta. Kus olid võsukese eest vastutavad isikud elik siis lapsevanemad. Lapsevanemad tuleks vastutusele võtta selliste jõnglaste eest. Aga tõenäoliselt selliste mammad -papad vaatavad heldinud näoga pealt kuidas nende sigitised teiste vara hävitavad.
l
lugeja/ 27. oktoober 2016 08:46
Käisin seal tsirkuseetendusel eile ja võin kinnitada, et loomad nägid paremad välja kui loomaaias. Enamik loomi oli dresseeritud maiusega/toiduga. Isegi sebradel peksmisjälgi ei olnud vaid olid väga puhtad arvestades sellega mis olen loomaaias näinud
Aga nendele ruuporiga karjujatele seal tsirkuse ees soovitan minna tapamaja ette oma loomi kaitsma. Paras lasteaed. Mõni oli ära rõngastatud näoga, minge vaadake end peeglist. See ei ole normaalne mis te endaga teete ja see pole ka normaalne mis te seal teistele teete. Las politsei tegeleb sellega kui tuvastab loomade kohtlemises rikkumisi. See pole 16 aastaste asi.
h
huligaani tuleb karistada/ 27. oktoober 2016 07:39
politsei poleerib vaheri saapaid.
d
dixi/ 27. oktoober 2016 07:02
millal järgmine loomapiinajate vastu protest on, tuleksin kah kohale?

l
LoomaKaitsja/ 27. oktoober 2016 02:29
Ega nendel suurtel meeleavaldustel selle tsirkuse vastu käib väiksemaid ka kui 16.
k
kartul/ 26. oktoober 2016 22:56
Tubli tüdruk. Ka mina ei saa aru, kuidas loomatsirkus veel legaalne on.
v
Välja riigist need läti mustlased/ 26. oktoober 2016 22:22
Miks sellel läti pätikarjal lastakse meie riigis tegutseda?
Kadugu minema koos oma mustlaspalaganiga
K
.../ 26. oktoober 2016 21:17
Kas keegi taimede õiguste eest ka võitleb?
m
metsjeesus/ 26. oktoober 2016 21:13
mul tuli üks tropp tänaval nahktagi rebima, andsin kohe piku tatti nii et moosi voolas, siis kukkus prõõkama, et mida sa loomaga teinud oled...ma ütlesin talle et sina oled loom ja andsin veel lutaka, siis pani jooksu ja karjus et teatab politseisse, aga ega ma sinna ootama jäänud. läksin hoopis lontroosi pead parandama.
t
26. oktoober 2016 20:50
k
26. oktoober 2016 20:39
Kuidas sa tead, et tasakaalutu? Jah, internetist võib kõike leida, aga kas iga asi vastab tõele? Kas sa tunned teda? Kas sa oled temaga rääkinud? Su kommentaari põhjal võib järeldada, et ei. Need on ainult pildid/uudised/muu värk. Ei tasu uskuda kõike, mis internetis :)
to vihkan oma õiguste teadjaid
Ta rõhutas seda, sest alaealistele kallale minek on suur kuritegu. Arvatavasti lootis, et need kurjategijad kohkuvad ja lõpetavad selle julmuse. Ilmselgelt ta ei mõelnud, et teistele võib nii teha. Ta on loomade heaolu pooldaja ehk vägivalla vastu, ehk miks ta peaks käituma vägivaldselt inimeste suhtes?
s
26. oktoober 2016 20:30
soome tüdruk tuli eestisse loomade õiguste eest seisma,vat see on alles fanatism!

g
26. oktoober 2016 20:27
guugeldage seda ommpput ja näete, et tegemist on leebelt öeldes tasakaalutu tegelasega.
(tsirkus on nõme! nii inimesi kui ka loomi kasutav. aga see ommppu on vaimuhaige.)
l
Loomade nimel!/ 26. oktoober 2016 20:23
Urmas, sellise meeleavalduse eesmärk on tulevikus piirata loomade kasutamist tsirkuses. Asi ei ole ainult selles tsirkuses, mis oli selles jutus, vaid asi on üleüldine. Loomulikult ei saa selliseid loomi enam loodusesse lasta, sest värdjalikud inimesed on nende elud ära rikkunud. Nende eest hoolitsevad loomade varjupaik/tsirkuste loomade päästekodu jne. Ning see, et te toote vanuse mängu, on eriti lapsik. Ega see ei tähenda, et sina nii noorena maailmapilti ei jaganud, ei tähenda, et tänapäeval nii ei ole. On jah lapsikuid 16.aastasi, kuid on ka palju neid, kes on väga elukogenud ja teavad, mis maailmas toimub. "Loomulikult, tsirkusetöötajad käitusid õigesti."- kas tahad, et sind ka hakatakse kägistama ja lubatakse tappa? Arvatavasti mitte. Kuid miks soovite te seda noorele süütule tüdrukule, kes hoolitseb ka teiste eest ja maailma heaolu eest? Lihtsalt naeruväärselt egoistlik inimene olete ja loodan, et karma karistab teid rängalt.
-17.aastane tüdruk:)