Eesti uudised

Siim Kallas oma edasisest rollist poliitikas: ausalt öeldes konkreetset plaani polegi (19)

Karoliina Vasli, 26. oktoober 2016 14:29
"Ausalt öeldes konkreetset plaani pole. Tahan oma ideid, võimeid ja teadmisi rakendada. On igasugu vorme, mitte et peaks mingile kohale pretendeerima," sõnas Siim Kallas. Foto: Arno Saar
"Minu toetajad leidsid ka, et aitab küll! Tõmbame joone alla ja vaatame, mis tulevikus saab," ütles Siim Kallas, et tänasel Reformierakonna juhatuse koosolekul sai sõjakirves ikkagi maha maetud. 

Vähemasti nii ta väidab! Tänaseni oli õhk sisepingetest pehmelt öeldes paks. Erinevad meediaväljaandedki on kajastanud, kuidas Siim Kallas ja ka tema tütar Kaja Kallas olla Reformierakonna juhtladviku (Rõivas, Michal ja teised) silmis pigem maha kantud. 

Samal teemal

Tänase Reformierakonna juhatuse koosoleku järel sõnas Kallas ajakirjanikele, et räägiti presidendivalimistest ning eri seisukohtadest partei sees. "Eesmärk oli taastada kodurahu, tegeleda suuremate asjadega," rääkis ta ja viitas, et Refomierakond peaks valitsusparteina keskenduma näiteks majandusküsimustele. 

Mida teilt küsiti, ette heideti? "Väga palju ette ei heidetud. Kuidas ma ütlen... Mõningaid väljaütlemisi oli, aga oli ka toetatavaid sõnavõtte. Väga palju ei küsitud," märkis Kallas. Siiski kerkis ka küsimus, kas Kallas plaanib Reformierakonnast lahkuda ja teha oma partei. "Kinnitan: ma ei tee," sõnas Kallas nüüd resoluutselt. Ta seletas, et oleks väga keeruline enne uusi valimisi tekitada uus partei. Tema arvates peaks siis olema väga tugev sõnum, miks ollakse paremad kui senised erakonnad.

Kallas oma tulevikust: "Konkreetset plaani pole."

Kallasel endal pole plaanis Refomierakonna sees võimuohjasid või mõnda tähtsat ametikohta haarata. "Ausalt öeldes konkreetset plaani pole. Tahan oma ideid, võimeid ja teadmisi rakendada. On igasugu vorme, mitte et peaks mingile kohale pretendeerima," jäi ta üldsõnaliseks. Ajakirjanike täpsustavate küsimuste peale märkis Kallas, et soovib keskenduda sisulistele aruteludele ja loometegevusele.

Kui talt küsiti ka otsesõnu, kas täna maeti sõjakirves maha, vastas ta: "Praegu nii"

Tuleval sügisel on kohalikud valimised ja arvestades Edgar Savisaare poliitilist seisu, on Tallinna meeri tool põhimõtteliselt vaba. Üks ajakirjanik uuris, kas Kallas tahaks kohalikel valimistel kandideerida. Kallase tähelepanu oli vist hajunud, sest reflekselt vastas ta esmalt, et ei tea. Siis aga taipas, et jättis nii õhku variandi, et ihkab isegi linnapeatooli. "Ei, ei, ei! Praegu pole küll mingit plaani," märkis ta ja lisas, et oleneb, kas mingit motivatsiooni on, aga linnapeaks  ei soovi ta kindlasti. Aga, kas teie tütar sooviks? "Seda küsige küll tütre ja teiste käest, ta on ikkagi iseseisev inimene," kostis Kallas. 

Samal teemal

27.09.2016
Reformierakond võttis Kallase personaalküsimuse päevakorrast
26.09.2016
Rõivas erakonna sisepingetest: valimistasime pettumuse neile, kes lootsid skandaali ja intriigi
26.09.2016
FOTOD | Reformierakonna juhtkond arutab erimeelsusi Siim Kallasega
17.09.2016
Ossinovski kritiseeris Kallase-Nebokati tüli