Eesti uudised

President Kaljulaid: põllumajandus ei kao kuhugi, küll aga muutub (9)

Toimetas Andra Nõlvak, 25. oktoober 2016 17:52
President Kersti Kaljulaid andis Aasta Põllumees 2016 tiitli üle Jõgevamaa piimatootjale Lembit Paalile.Foto: Sven Arbet
President Kersti Kaljulaid ütles täna riigikogus Aasta Põllumees 2016 tiitlit üle andes, et innovaatilises maailmas saab edu saavutada põllumees, kes oskab ja suudab muutusteks ette valmistuda. 

"Põllumajandus ei saa kunagi ja kuhugi kaduda, ta saab ainult muutuda. On täiesti kindel, et selle sajandi keskpaiga põllumajandus erineb tänasest enam kui tänane nelja-viiekümne aasta tagusest. Meie innovaatilises maailmas võib edu saavutada vaid see põllumees, kes mitte üksnes ei suuda toimuvaga kaasa minna, vaid tajub ka muutuste tulekut ning oskab ja suudab selleks ette valmistuda," ütles Kaljulaid ning lisas, et samasuguste omadustega peab olema ka riik, kes tahab oma põllumajandust tugevana ja konkurentsis hoida. "Ärge nõudke kunagi ainult hetkekriisi lahendamist, nõudke alati süsteemset lähenemist. See on ainus, mis annab valmisoleku järgmisteks kriisideks ja suutlikkuse ära kasutada järgmisi kasvuvõimalusi," lisas ta.

President rõhutas konverentsil peetud kõnes, et kuivõrd põllumajandustootjate arv on aastatega oluliselt vähenenud, aga toidu tähtsus inimesele on jäänud samaks mis varemgi, on iga põllumehe töö ja selle tulemuslikkus muutunud olulisemaks. "Tähtis on, et me suudaksime konkurentsivõimeliselt luua maailmaturu jaoks üha suurema lisandunud väärtusega toodangut. Ja korraldada ka selle müüki teistel turgudel kehtivaid kombeid ja tavasid arvestades," nentis riigipea.

Aasta Põllumees 2016 tiitli sai Lembit Paal, kes peab Jõgevamaal ASis Pajusi ABF tuhandepealist piimakarja, taastab Pajusi vallas ajalooväärtusega hooneid ja edendab külaelu.

Samal teemal

24.09.2017
Aasta põllumehe tiitli pälvis Raplamaa piimatootja Margus Muld
27.09.2016
GALERII | President Kaljulaid väisab Virumaad