Eesti uudised

KARM TAGASIVAADE: Iga noore inimese hukkumisega hävib terve maailm (31)

Gerly Mägi, 25. oktoober 2016, 17:33
Foto: Aldo Luud
Iga surmaga lõppenud liiklusõnnetus on traagiline, kui aga hukkub noor või mitu noort inimest korraga, on löök seda rängem, sest täitumata unistused lüüakse kildudeks, elamata jäävad terved elud. 

Kuigi viimase kümne aasta jooksul on liiklussurmade arv olnud keskmiselt saja ringis aasta kohta ning vähemalt viimased kolm aastat olnud languses, ei ole traagiliste õnnetuste põhjused aja jooksul muutunud. Ikka samad probleemid – lubatust suurem sõidukiirus, ettevaatamatus, alkohol – mis lõpetavad pahatihti just noorte eluküünla lubamatult varakult.

Samal teemal

Alles möödunud kuul, 11. septembril, kaotas Rummust Paldiskisse teel olnud sõiduauto juhitavuse ning rammis vastu posti. Roolis olnud 29-aastane noormees ning kõrval istunud 19-aastane tütarlaps hukkusid. Politsei hinnangul oli 90 km/h kiirusepiiranguga teelõigul õnnetusse sattunud auto kiirus märgatavalt lubatust suurem ning võis ulatuda isegi 180 km/h. 

Pikem lugu siin.

Suvine suurim õnnetus teedel juhtus 30. juulil Ida-Virumaal. Tol õhtul kaotas tanklast välja kihutanud noormees oma BMW üle kontrolli ja sõitis vastu tulnud liinibussi alla. Kuigi juht jäi ise ellu, said kõik kolm kaasreisijat surma. Hukkunute seas oli paarike, kelle traagilist saatust on võrreldud Romeo ja Juliaga. "Niipea kui nad lähenesid teineteisele, läksid neil südamed põlema ja ümber säras ere ja puhas, täis headust ja lootust armastus. Nad olid teineteise jaoks nagu väike paradiis maapeal," meenutas hukkunud neiu õde.

Pikem lugu siin.

Foto: Tiina Kõrtsini

4. augustil 2015. aasta õhtul kell 20.52 sai häirekeskus teate, et Rannu vallas Vehendi külas Vallapalu-Rannaküla tee 2,5. kilomeetril on toimunud üliraske liiklusõnnetus. Vehendist Rannu suunas liikunud sõiduauto kaotas lauges kurvis juhitavuse ning sõitis vastu puud. Õnnetuse hetkel viibis autos neli inimest, kes kõik hukkusid sündmuskohal. Tagaistmel istus kaks 15-aasast tüdrukut ning lisaks juhile oli autos veel üks 23-aastane noormees. Juhil puudus juhtimisõigus ja tunnistajate sõnul oli ta tarvitanud alkoholi.

16. märtsil 2014. aastal põrkasid Tartumaal Piibe maanteel kokku sõiduauto ja politsei operatiivsõiduk. Vastassuunda kaldunud sõiduautot juhtis 23-aastane naine. Juht ja mõlemad kaasreisijad, nii 23-aastane naine kui ka tagaistmel olnud sama vana noormees, hukkusid. Politseinik pääses kergemate vigastustega. Paigas, kus õnnetus juhtus, oli maantee möödasõitjate ja politseiametnike sõnul väga libe. Lisaks tuiskas ja puhus tugev külgtuul. Hukkunud noored olid kõik Tartu ülikoolide tudengid. "Ma olen ka täiesti kindel, et Helen oli kaine. Viimasel ajal tegeles ta vaid kooli ja oma lõputööga. Nüüd, kevadel, oleks ta lõpetanud maastikukaitse ja -hoolduse erialal," meenutas autot juhtinud naise sõbranna.

Pikem lugu siin.

Foto: Politseifoto

2013. aasta 8. november röövis nelja Haapsalust pärit noore inimese elu. Autot juhtinud 23-aastane noormees oli koos sõpradega kogu õhtu pidutsenud ning oli ka enne BMW rooli istumist silmnähtavalt purjus, kuid sõbrad talle kätte ette ei pannud. Nii asuti ühe pubi juurest viiese seltskonnaga teele, ent mõni sekund hiljem rikkus noorte plaanid kokkupõrge peateel liikunud rekaga. Viiest reisijast üks, 15-aastane neiu pääses raskete vigastustega.

Pikem lugu siin.

Foto: Politseifoto

2012. aasta üks traagilisemaid liiklusõnnetusi toimus 15. jaanuari õhtul Ida-Virumaal Vaivara vallas. Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa teel kaldus vastassuunavööndisse 52-aastase mehe juhitud sõiduauto Audi ning põrkas kokku seal liikunud Volkswageniga. Õnnetuses hukkusid mõlema sõiduki juhid ning Volkswageni tagaistmel olnud naine. Politsei teatel oli õnnetuse põhjustanud juht purjus, lisaks ei kasutatud nõuetekohast turvavarustust.

Ühel 2011. aasta talvisel veebruarikuu päeval juhtus Heltermaa–Kärdla–Luidja teel liiklusõnnetus, kui kokku põrkasid veoauto ja sõiduauto. Kärdla suunas teel olnud veoauto juht pääses eluga. Samuti jäi ellu üks neljast sõiduautos viibinud reisijast. Hukkusid 49-aastane mees, 43-aastane naine ja teismeline neiu.

Pikem lugu siin.

Foto: Politseifoto

 2010. aasta 24. juuni varahommikul sõitis Valgamaal Tõlliste vallas sirgelt teelt välja 17-aastase noormehe juhitud Volkswagen. Auto rullus üle katuse ning paiskus vastu puud. Juht oli alkoholijoobes ning tal puudus sõiduõigus. Õnnetuse hetkel viibis autos seitse inimest, kellest kolm, 16-, 17- ja 20-aastased noormehed, hukkusid sündmuskohal. Juht sai tõsiseid vigastusi ning toimetati koos kahe kaasreisijaga haiglasse, üks noormees lahkus sündmuskohalt enne abi saabumist.

Foto: Politseifoto

23. aprillil 2009. aastal šokeeris Eestit nelja hukkunuga avarii Lääne-Virumaal Laekvere vallas. Sünnipäeva tähistanud noorte seltskond tegi lõbusõitu BMW-ga, mis kaotas kurvis juhitavuse, paiskus põllule, rullus üle katuse ning süttis põlema. Õnnetuses hukkus samal päeval täisealiseks saanud neiu, autot juhtunud 20-aastane noormees ning veel kaks kaassõitjat. Avariipaik võttis ka palju näinud politseinikud, päästjad ja kiirabiarstid tummaks, sest kõikjal võis näha autojuppe ning sõidukist välja lennanud kraami. Politsei hinnangul kihutas auto ligi 200 km/h.

Pikem lugu siin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee