Krimi

Krimiuudised teisipäeval: tähelepanelik teataja päästis koera elu (4)

Maria Rozbaum, 25. oktoober 2016, 12:22
Foto: Lääne päästekeskus
Eile kell 13.56 sai häirekeskus teate hädasolevast koerast Järvamaal Türi vallas Põikva külas. Teataja sõnul oli koer kukkunud vanasse siloauku ja omal jõul välja ei saa. Päästjad aitasid koera august välja.

Eriline tänu läheb päästjate sõnul aga just teatajale, kes ei pidanud paljuks teatada abivajavast loomast. Sündmuspaik asus üsna üksildases kohas, kus inimesi palju ei liigu ja ilma tähelepaneliku helistajata oleks õnnetus võinud koerakesele halvasti lõppeda. Kirjaga on kaasas foto hätta sattunud koerast. 

TARTUMAA:

 • Eile kell 18.33 tuli väljakutse Kambja valda Vana-Kuuste küla juurde, kus teataja sõnul põles metsa all lõke. Päästjate saabudes selgus, et inimene tegi metsa all kuivade puude lähedal suurt lõket, mille päästjad kustutasid kell 18.56.

VÕRUMAA:

 • Eile kell 10.47 tuli väljakutse Võrru F. R. Kreutzwaldi tänavale, kus põles kortermaja rõdu piire koos rõdule kuhjatud kraamiga. Päästjad likvideerisid põlengu kell 11.24 ning tuulutasid korteri ja koridori.

VALGAMAA:

 • Eile kell 20.54 tuli teade Valgas E. Enno tänaval suitsu sisse ajavast ahjust. Kohapeal selgus, et päeval ahju parandamas käinud pottsepp polnud töid veel lõpetanud, kuid majaomanik otsustas siiski tuld teha ning suits tõusis otse lakke. Päästjad kustutasid tule ning tuulutasid ruumid.
 • Eile teatati politseile, et öö jooksul on Valga linnas Võru tänaval sisse murtud ettevõtte ruumidesse, kust varastati erinevaid keevitusseadmeid ja tööriistu. Kahju on selgitamisel.

JUHTUM PIIRIL:

 • Eile kella 14.10 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel 87-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 30 päeva seadusliku aluseta, neist 1 päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ning kehtestati kuueks kuuks sissesõidukeeld. 
 • Eile kella 7.30 ajal peatasid piirivalvurid Alatskivi vallas Alatskivi-Varnja tee 2.kilomeetril kontrolliks kahtlase sõidustiiliga veoauto Scania. Sõiduki ja juhi kontrollimisel ilmnes, et 47-aastane mees oli autorooli istunud alkoholi tarvitanuna. Lisaks sellele tuvastasid piirivalvurid, et mehe veokil puudus nii liikluskindlustus kui ka tehnoülevaatus. Piirivalvurid kõrvaldasid ohtliku roolikeeraja juhtimiselt ning tema suhtes alustati menetlust. 
 • Eile hommikupoolikul viisid Lõuna prefektuuri piiri- ja  migratsioonijärelevalve talituse töötajad Võrus Olevi tänava lasteasutuse laiendus- ja ümberehitusobjektil läbi tegevusi seadusliku aluseta Eestis viibivate ja töötavate isikute ning tagaotsitavate isikute avastamiseks ja tabamiseks ning tööohutuse ja -tingimuste kontrollimiseks. Kokku kontrolliti 18 juriidilist isikut ja 54 füüsilist isikut. Kontrolli käigus Eestis seadusliku aluseta viibivaid ja tagaotsitavaid isikuid ei tuvastatud.
 • Eile saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1970. aastal ja 1972. aastal sündinud Kasahstani Vabariigi kodanikud, kelle kontrollimisel selgus, et nendel puuduvad vajalikud dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile teatati politseile, et Narvas Mõisa tänaval rööviti vägivalda kasutades  37-aastaselt mehelt isikutunnistus, pangakaart, mobiiltelefon ja käekell. Kahju on 101 eurot
 • Eile teatati politseile, et Narvas Rahu tänaval murti sisse kortermaja keldriruumi ja varastati 4 autorehvi. Kahju on 360 eurot
 • Eile teatati politseile, et Jõhvis Kaasiku tänaval murti sisse keldrisse, kust varastati kaks jalgratast, alkoholi ja talverehvide komplekt. Kahju on 1080 eurot.
 • Eile kell 14.59 käisid päästjad väljakutsel Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ahtme maanteel, kus põlesid vanad rehvid ja praht. Päästjad kustutasid põlengu.

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Eile murti Rakveres Näituse tänaval korterisse, kust varastati sülearvuti, paadimootor, kummipaat, mootorsaag, akutrell, raha ja autovõti. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.
 • Eile kell 17.54 teatati Häirekeskusele tulekahjust Tapa vallas Tapa linnas Ülesõidu tänaval, kus teataja sõnul kortermaja trepikoda oli suitsu täis. Päästekomando selgitas välja, et keldrikorrusel põles lapsevanker. Päästjad kustutasid põlengu kella 18.15ks ja ventileerisid ruume. Inimesed kannatada ei saanud.
 • Eile kell 17.03 Häirekeskus sai teate põlengust Vinni vallas Kadila külas Pärna tänaval. Teataja sõnul elumajas lõhkes katel ja majas oli suitsu näha. Päästjad selgitasid välja, et eramaja keldrikorrusel plahvatas katel. Plahvatuse tagajärjel said kahjustada hoone  konstruktsioonid ja  osaliselt esimese korruse olmeruumid. Päästjad kustutasid tulekahju ja tuulutasid ruumid. Kiirabi vaatas perenaise üle.
 • Eile kell 06.46 teatati Häirekeskusele, et Tapa vallas Jäneda külas eelmisel nädalal põlenud kuivatis on näha tuleleeke. Päästjad kustutasid põlengu kella 07.19ks.

PÄRNUMAA:

 • Eile kell 13.38 teatati häirekeskusele tulekahjust Halinga vallas Naartse külas. Teataja sõnul põles põld ning kombain. Päästjate saabudes põles umbes 2 ruutmeetrit pinnast. Tulekahju likvideeriti kell 14.06.

JÄRVAMAA:

 • Täna öösel kell 00.25 sai häirekeskus teate tulekahjust Paides Tallinna tänaval. Teataja sõnul põles kasutuseta hoone, tulekahju ohustas ka kõrvalolevaid hooneid. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga. Koheselt alustati tulekustutustöödega ning tegeleti lähedalasuvate hoonete kaitsmisega. Tulekahjule saadi piir peale kell 1.04 ja kustutati kell 2.38.  

POMMIGRUPP:

 • Eile tehti kahjutuks Vaivara vallas Auvere külas leitud kolm miinipildujamiini ja käsigranaat.
 • Eile käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Vormsi saarel, kus kõrvalhoone ehitustööde käigus tuli pinnasest välja kaks saksa päritolu 88 mm mürsku. Mürsud kahjutustati Vormsi saarel. Pildid leidudest on lisatud kirjale.

LIIKLUS:

 • Eile kell 17.45 toimus liiklusõnnetus Tallinnas Estonia puiestee ja A.Laikmaa tänava ristmikul, kus esialgsetel andmetel oli 58-aastane mees alustamas liinibussiga Man vasakpööret, kui eessõitva auto juht pidurdas järsult. Kokkupõrke vältimiseks pidurdas bussijuht samuti järsult, mille tagajärjel kukkus bussis viibinud 28-aastane naine. Reisija toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse. 
 • Täna öösel kella 00.16 paiku toimus liiklusõnnetus Tallinnas Pärnamäe teel Aigrumäe tee juures, kus esialgsetel andmetel kaotas sõiduautot Audi A4 Avant juhtinud 18-aastane mees sõiduki üle kontrolli ja sõitis paremale teelt välja vastu puid. Sündmuskohal hukkusid liiklusõnnetuse tagajärjel sõiduauto juht ja sõiduautos viibinud kaks 18-aastast meest.

Samal teemal

27. oktoober 2016, 16:06
Tapmiskahtlustuse saanud mees võeti vahi alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee