Eesti uudised

Kaja Kallas: olen valmis Tallinna linnapeaks kandideerimisest loobuma (43)

Toimetas Kristin Aasma, 24. oktoober 2016 17:33
Kaja KallasFoto: Teet Malsroos
Euroopa Parlamendi saadik, reformierakondlane Kaja Kallas tegi täna teatavaks, et on valmis Tallinna linnapeaks kandideerimisest loobuma, kuna talle sai selgeks, et tal ei ole erakonna juhtfiguuride toetust. "Ma ei taha, et korduks samasugune olukord nagu presidendivalimistel, kus tegelikult polnud selgust ega tuge ühele kandidaadile ning seeläbi kaotasid kõik,“ kirjutas Kaja Kallas oma blogis.

Kallas kirjutas, et võttis eelmise aasta sügisel ühendust Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Kristen Michaliga ning avaldas talle, et tal "oleks tahtmist ja jõudu nii uusi ideid pakkuda kui ka nimekirja vedada“ ning ta on valmis oma elu Brüsselis jätma, et Tallinna linna valitsemist tänapäevasemaks muuta.

Samal teemal

"Saime veel paar korda kokku, aga meie arusaamised võimalikest ideedest ja strateegiast, kuidas valimistele läheneda, ei kattunud. 

Samas ajal võtsid minuga ühendust erinevad erakonna Tallinna piirkonna liikmed, kes arvasid, et ma võiks valimisi vedada ning andsin ka selgelt teada, et ma sooviksin olla erakonna linnapeakandidaat ja kui valimised on edukad, siis tulengi tagasi. Kohtusin ka erakonna esimehega, kus seda soovi avaldasin.

Tallinna piirkonna esimees ütles mulle (võib-olla poolnaljatades), et Tallinna valija tahab linnapeaks valget heteroseksuaalset meest, kahe lapse isa. Kuigi ma ei ole selle väitega endiselt sisuliselt nõus, siis vaadates erakonna juhtfiguuride erinevaid väljaütlemisi eelmisel nädalal, siis on selge, et minul erakonna juhtfiguuride toetust kohalike valimiste kampaaniat vedama asuda ei ole. Ja seetõttu teatan siin avalikult, et olen valmis oma kandideerimisest loobuma. Ma ei taha, et korduks samasugune olukord nagu presidendivalimistel, kus tegelikult polnud selgust ega tuge ühele kandidaadile ning seeläbi kaotasid kõik.

Kui te küsite mult nüüd, et keda nimetatud kandidaatidest (Kristen Michal, Yoko Alender, Marina Kaljurand) olen valmis toetama, siis sellest rivist oleks kõige suurem võimalus Marina Kaljurannal. Marina Kaljurand kõnetavat nii eestlasi kui venelasi, nii vanemaid kui ka nooremaid. See oleks võimalus realiseerida oma suur presidendivalimistel kogutud toetus tegelikel valimistel,“ kirjutas Kaja Kallas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee