Dalia Grybauskaite (Reuters / Scanpix)

Leedu rahvas hääletas pühapäeval lõppenud korralistel parlamendivalimistel muudatuste poolt. Valimised võitis Talurahva ja Roheliste Liit (LPGU), mis saab esialgsetel andmetel 141kohalises Seimis 56 saadikukohta. Seni see erakond ei kuulunud sinna.  

Senise valitsuse juhtpartei – sotsiaaldemokraadid – sai hävitavalt lüüa. Neil on Seimi uues koosseisus vaid 17 saadikukohta. 

Leedu president Dalia Grybauskaite ütles eile pärast kohtumist Talurahva ja Roheliste Liidu juhtidega, et soovib erakonnalt läbipaistva ja vastutustundliku võimuliidu moodustamist. 

Kõige tõenäolisemalt valib LPGU koalitsioonipartneriks Isamaliidu, mis võitis valimistel 30 saadikukohta. 

LPGU liider Ramunas Karbauskis ütles pärast kohtumist presidendiga, et tema juhitaval parteil on riigipea absoluutne usaldus. Ta märkis, et esialgu on veel vara rääkida peaministri ja teiste valitsusliikmete kandidaatidest, sest valitsuskoalitsioon on veel moodustamata. 

Varem teatas LPGU, et partei kandidaat peaministri kohale on endine siseminister Saulius Skvernelis, kes osales samuti koos Karbauskisega eilsel kohtumisel presidendiga.

Jaga artiklit

7 kommentaari

T
Tore oleks, kui eeskuju võtaksime.  /   10:03, 25. okt 2016
Aga näe, ei viitsi mitte õue minna ja valimisjaoskonnas, paberil hääletada. Saame hästi aru, mida tähendab kasiino programm, "maja võidab alati". Aga siiski loodame mitte millelegi. Peksame valimatult kõiki, Savisaart ja Rõivast kordamööda. Samal ajal oravad närivad vahetpidamata meie rahakottidesse auke juurde. Ei mina usu, et eestlasest üleöö leeduka sarnast saab.
R
RS  /   08:32, 25. okt 2016
Võtkem eeskuju,kallis rahvas.Meil tuleb samaö teha kui ellu tahame jääda.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis