Maailm

Tõeline põgenikekriis alles tuleb

Aadu Hiietamm, 25. oktoober 2016 04:00

127 KOMMENTAARI

e
euroopa/ 27. oktoober 2016 18:47
neegriteta oligi paradiis vaadata vanu dok kaadreid näiteks mõnest kontserdist saksamaal või mujal
a
Aga kui/ 26. oktoober 2016 13:15
toita ei jõua siis ei tasu sigida.Saatke sinna euroametnikud selgitustööd tegema ja kondoome jagama!Mul pole uhket autot ja ei pea neile ka neid jagama!!!!See ongi mu tõde ja õigus
ö
Ööbik/ 26. oktoober 2016 05:20
Põgenikud ei ole poliitikud. Tuleb enda kõhualust koomale tõmmata ja aidata abivajajaid.
k
kellele/ 26. oktoober 2016 07:42
viitsütikuga pomm, kellele üleajav solgitoru... ja eu liikmed peavad seda üleajavat kraami oma sööginõudesse mahutama? piir kinni, sissevalgunud tagasi ja ainus mis nende heaks teha võib, on öelda: vaadake ja õppige ja tehke järele.
k
kas/ 27. oktoober 2016 13:00
Kas sa oled juba pagulase koju vôtnud? Kas sa oled talle oma magamistoa loovutanud? Tee seda.
e
ei midagi keerulist/ 25. oktoober 2016 22:08
Mis oleks veel parem lahendus uue maailmakorra kehtestamiseks,kui skeem juhitud kaos-rahulolematus ja lahenduse nõudmine-lahendus.Lahendus on nwo,mis on sisuliselt fasistlik diktatuur.Lahenduse võti on sõjaväeline riigipööre ameerikas.
l
leo/ 25. oktoober 2016 18:55
Alkohoolik Juncker mainis vist kunagi, et " pagulastest" saab ennast lahti osta. Üks pagulaspea - 250 000 eurot. Eesti peaks Saksamaale esitama okupatsioonikahjude hüvitamise nõude 25 miljardile eurole. Selle eest saab 10 000 pagulast teoreetiliselt vastu võtta ja nendest ennast kohe vabaks osta. Kõik on JOKK. 22,5 miljardit eurot jääb veel järele. Reformgeenius Ligi võiks Saksamaa sõimamisega kohe peale hakata
s
sisesõda/ 25. oktoober 2016 18:47
Soomes tahetakse teha nii , et piirivalves oleks pooled naised , poetakse võrdõiguste taha. Uut kuulekat amööbide põlvkonda hakatakse nii Eestis kui Soomes juba koolides ettevalmistama (ei tohi olla soorolle). Riikides on võimul Brüsselile kuulekad inimesed , kes peale oma ametiaja lõppu saavad teenitud tasu , sooja koha Brüsselis.
Usun ,et varsti algab EL. sisesõda, tavakodanikud vs, brüssellased.
a
Arvo. / 25. oktoober 2016 18:19
Ma ei saa aru, kaks päeva tagasi lugesin pagulaste arv väheneb nüüd õhtuleht räägib vastupidist. Huvitav kas õhtulehes töötavad haiged või joodikud kes esaa aru mida räägivad.
b
brexton/ 25. oktoober 2016 18:15
eks see olegi nyyd see,et must manner on nii meeletult siginenud,enam pole ei syya ega juua,tööd nad nagunii ei tee,see on enamusele selge.Miks käiakse seal neid ravimas ,piirata tuleks hoopis nende vöimet sigida.Kui piirid päris lahti teha,ei jää Aafrikasse mitte kedagi,köik tormavad Euroopa paradiisi !Päris hale on lugeda,kuidas neid Vahemerest toomas käiakse...ots ikka ringi ja tagasi!Kui 10-knd paati uputada ja paar tagasi saata selle teatega,siis kaob ka soov siia tulla.Aga mida rohkem neid on tulnud,seda rutemini info muretu eluga Euroopast levib...elame koledaid aegu ,kus maailma juhivad ajudeta inimesed !

m
mihkel/ 25. oktoober 2016 17:37
Kogu see Euroliidu projekt on ajaloo suurim petuskeem. Ei suudeta isegi oma piire kaitsta, kui mõni lennuk isegi õhku tõuseb siis kukub varsti alla. Ilma Euroliiduta saaksid rahvusriigid palju paremini oma piiride ja majandusega hakkama. Kujutage ette, milline näeb Euroopa rahvastik 10 aasta pärast välja. Mida on siin enam Putinil oma vägedega teha? Ainult naerda ja vodkat juua. Ja veel aeg ajalt tuumalõhkepealt tolmu maha pühkida. Sellise saatuse on Brüsseli võimud meile pärandanud. Jumal meid kaitsku:
s
SAAGE ARU/ 25. oktoober 2016 17:03
et see kõik on sihilik islamiseerumine,sihilik valge rassi hävitamine,käputäis ülirikkaid ja vabamüürlased tõmbavad kulisside tagant nöörenii, et riikide valitused ei tohi neile vastu hakata,aga ometi peaks vastu hakkama,nagu Ungari jne. me laseme ennast hävitada.
j
jah..../ 25. oktoober 2016 17:01
aafrika uputab üle inimestest ja mujal ka aga lapsi trukiv.d aina juurde, heteroseksuaalne instinkt sugu jätkata nagu küülikud, paradoksaalne...oleks maailmas rohkem naisi valitsemas või ka rohkem homusi oleks ilmselgelt paljusi probleeme palju vähem. aga see loll isane on ju looduse kuningaks teiste samasuguste poolt määgitud ja paljud emased määgivad ka sama kiidulaulu kaasa
a
Aga/ 25. oktoober 2016 15:12
Euroopa ongi neile paradiis. Mida siin veel pidada? Soome näiteks annab elamise, autoostu raha, olen neid maksmas näinud Helsingi linna poolt väljastatud kütusekaardiga bensiini eest. Soomes tööl käivad eestlastest koristajad võivad rääkida, kuidas linn maksab kinni ka elamise koristuse jne jne. Tööle neid keegi, ega miski ei sunni. Sellises olukorras oleks Euroopa meile kõigile paradiis
r
retoorika on vale:/ 25. oktoober 2016 14:49
"Tänavuse aasta algusest on üle Vahemere Euroo­passe tulnud umbes 325 000 põgenikku..." Peab aga olema: "Tänavuse aasta algusest on üle Vahemere Euroo­passe TOODUD umbes 325 000 põgenikku..." Kui poliitikud ei oleks asjasse segatud oleks see toomine koheselt kinni pandud. Seega tuleb kõigil teha järeldus et probleemi tuum ei ole Aafrikas või Lähis-Idas vaid Euroopa mandudunud poliitikutes kes täidavad Ameerika salaloožide plaane.
v
Võiks/ 25. oktoober 2016 14:36
nad hoopis Alaskale jääkarudele viia
t
teadja./ 25. oktoober 2016 14:10
Euroopa paradiisiks on ilusad naised. Nåen ette, et varsti tekivad ka h6imuvendadel omavahel tylid, kuna neid voolab sisse ojadena, siis millegi arvelt peab EL nende toetusi koomale t6mbama. Veel hullem mis tulla v6ib, on see, kui iga t88lkåiv inimene peab vastavalt palgale maksma 0,1-2,5% bruto palgast pagulase ylalpidamiseks. Nåen ka seda ette, et sel aastal 6hatakse Eiffeli torn.
j
JUSS/ 25. oktoober 2016 13:20
Kuuekümnendad olid Aafria vabanemise aastad, kus mustad niinimetatud kolonisaatorid minema kihutasid ja ise võimu üle võtsid. Ning kogu vaimustunud maaim tõttas neid toetama. Senini oli rahvastiku arvukuse järsku tõusmist takistanud nälg, haiguse ning sõjad. Sõdade vastu muidugi ei saanud, see pigem hoogustus, kui odade asemele saadi kalašnikovid kätte. Aga nälja ning haigustega asus tsiviliseeritud maailm agaralt võitlema. Mustale mandrile saadeti tasuta tuhandeid tonne ravimeid ning vaktsiine. Ning head onud ning tädid rõõmustasid südamest, et oh kui head me ikka oleme! Kui enne suri Aafrika peres tosinast lapselt oma kolmveerand, siis nüüd jäävad vaata et kõik käharpäised poisid ning tüdrukud elama! Aga 15-20 aasta pärast asusid kõik need ellujäänud ise hoogsalt lapsi tegema, ikka traditsioonilise tosinakaupa. Ning paarikümne aasta pärast jällegi need omakorda. Kuid Aarrika pole kummist! Valgete poolt abi korra rajatavad tuulikutega puurkaevud, et intensiivistada poolkõrbetes ning savannides karjakasvatust viisid hoopiski Sahaara laienemisele lõuna pole, 10 km. iga aastaga. Troopikametsade maharaiumine, et põlde juurde saada viis pinnase erosioonini. Ja kuna rahvaarv muudkui aga kasvab, siis tuli igal aastal aina enam ning enam miljoneid tonne teravilja humanitaarabi korras Aafrikasse vedada. Nüüd on alanud uus etapp. Kuna enam piisavalt toitu ei saadeta, siis lähevad nad ise sellele järele, Euroopasse (ja kui ei anta, siis ilmslt võtavad selle edaspidi kas või jõuga)! Ainult et neil pole haridust, oskusi ega tahtmistki seal 8 tundi päevas tööd teha. Ikka vaid abirahadest elatuda ja elu nautida. Kuhu see küll välja viib? Samas Euroopa ei võta midagi ette enese kaitsmiseks. Tolerandid muudkui õhkavad vaimustusest ning Merkel kutsub lisa juurde. Ei ole vaja erilist fantaasialendu, et kujutleda, mis saab 10-20 aasta pärast. Kuid siis võib Euroopa jaoks juba lootusetult hilja olla.
l
25. oktoober 2016 14:01
Lääne-Euroopa jaoks on juba praegu hilja. Pehmode ja lödipükste põlvkond on peale kasvanud ja nad ei suuda piisavalt kiiresti muutuda.
Endisel idablokil on lootust säilida, kui teha õigeid asju õiges järjekorras.
e
ettepanek/ 25. oktoober 2016 17:04
kui sakslastel ei ole oma riigist kahju,siis võtame ise selle riigi.Siin oleks isegi mingi selgitustöö kohatu,lihtsalt need rotid tuleb 30 sm lühemaks teha!
j
just/ 25. oktoober 2016 17:05
modereeri,aga ära vibraatorit unusta,rämps!

ü
Ühelgi Vahemere ületajal ei tohi lubada Euroopasse jääda/ 25. oktoober 2016 12:55
Illegaalid ei sulandu, nad on ebameeldivad ja häirivad traditsioonilist elu, õigupoolest hävitavad selle, nende kohalolu tähendab reaalset ebaturvalisust. Kõik piiririkkujad tuleb tagasi saata, tuvastades nende tegeliku päritolupaiga DNA järgi. Euroopasse edasise sisenemise õiguseta elu lõpuni. Kõik Vahemere ületajad on kurjategijad. Üheski Aafrika põhjaranniku riigis ei ole sõda, niisiis pole ühelgi neisse riikidesse jõudnud aafriklasel Vahemerele "sõjapõgenikuna" asja.
m
mis DNA../ 26. oktoober 2016 07:52
kartsa palja vee peale, küll kodumaa meelde tuleb nädalaga
p
Pureva/ 25. oktoober 2016 12:52
No joppen-Puhhen. Jätke need põgenike paadikesed sinna paika ja ärge korjake neid sealt üles. Ei tule siis ka mingit lainet ! Haiged !
o
Olev/ 25. oktoober 2016 12:50
Õhtuleht on väga hea leht :):):)
s
see merekorje on lausidiootsus/ 25. oktoober 2016 12:45
see merekorje on lausidiootsus. satte on terve taevas täis, tuleb vaadata kust kohast konkreetne parv lahti lükati ja see rahvas sinna samasse punkti tagasi viia, parv konfiskeerida. see tähendab muidugi et need nö sõjalaevad peavad ennast natuke paremini kehtestama pehmelt öeldes, sest selge see et iga parvereisija eesmärk ongi saada kindlama laeva külge kümne küünega kinni ja mitte lahkuda.
i
iks/ 25. oktoober 2016 12:29
Kui nad kõik siiapoole teel on siis tekib varsti mõte kolida Aafrikasse. Aga seal hiinlased juba ees ja ressurssidele käpa peale pannud. Samuti lagastatakse Euroopa aafriklaste poolt kiiresti ära ja see neile jälle ei meeldi - tuleb jälle valgete järele minna, kes neid muidu üleval peab.
k
kui põlluramm hunnikust laiali pollule laotada, rikastub maa väartuslike mineraalainetega/ 25. oktoober 2016 12:20
t
Tolerast/ 25. oktoober 2016 12:18
Järgmised on kodumaalt niisama põgenevad aafriklased, kelledele luuakse kõiksugused eraldi toetused, et nad kohaneksid, õpiksid ja kaitse eriti tagakiusamise vastu. Siis imestatakse, et miks neid aafriklasi nii palju tuleb, nii õudne lugu ikka, peame nad kindlasti Euroopasse tooma, ära kodustama ja toetustega üle valama. Aga need kes sellele vastu on, saavad passi kolmanda nime RASSIST. Kõik need võõraste, just nende tumeda nahaga võõraste suured "sallijad" hakkavad omasi veel rohkem vihkama.
k
25. oktoober 2016 16:18
Kaitseliit hakkab kaitsma EL alluvuses.
s
Sinu kommentaar suunati modereerimisele/ 25. oktoober 2016 12:12
Sinu kommentaar suunati modereerimisele
s
25. oktoober 2016 13:47
see vastus saab olema selle lehe siin lõpp, kui nad nii jätkavad.

j
juhm/ 25. oktoober 2016 12:05
Iidsetest aegadest peale reguleerib loodus ennast ise. Haigused, loodusõnnetused jne.
Aafrikast on alguse saanud HIV, Ebola, Zika. Kes takistab loodusel oma tööd tegemast? Ikka inimene ise, eriti armastab seda teha europiidne rass. Ei ole vaja eksportida demokraatiat riikidesse, mis on sajandeid maas ühiskonnaarengult või kus on pidamata ususõjad.
Tulemuseks on see, et ühiskonnakorralduselt mahajäänud sõidavad oma massiga arenenumad lihtsalt üle.
p
Pole tööd?/ 25. oktoober 2016 11:58
pange needd miljardid Saharast vett yles kaevama ja kõrbeala vähendama. Euroopa võib labidatega varustada.
e
Ex-soomlane/ 25. oktoober 2016 11:46
Ja uudispildis jälle ainult noored mehed. Minu arvamusel meedia oleks vaja lõpeta enesepettus ; need pole mingi "pagulased", need on sotsiaalabi taotlejad. Otsige youtubest "Nick Ferrari and Kate Smurthwaite", siin on TV arutelu kus "tolerant" (Kate S.) näitäb kuidas "tolerantide" "loogika" töötab. Selgelt täiskasvanud mees ongi "laps" tema arvamusel.
p
Pole / 25. oktoober 2016 11:33
vaga raske aafrikla naisi lastetuks teha. Peale esimest sünnitust munajuha labi lõigata ja ei sunni enam igal aastal lapsi. Sama tuleks teha kõigil , kes Euroopasse suuri autosid ja ilusaid riided otsima tulevad.
j
J../ 25. oktoober 2016 11:33
Teavad häst! On see neil sakslastel mingi plaan või lihtsalt niisama teooriad?
s
Sinu kommentaar suunati modereerimisele./ 25. oktoober 2016 11:25
Sinu kommentaar suunati modereerimisele.
a
aga meie mädarõigas/ 25. oktoober 2016 11:23
just ju leelotas, et põgenikekriis on saadud kontrolli alla. pooletoobine.
e
evelyn/ 25. oktoober 2016 11:16
Neid tuleb veel, sajab alla,
neid tuleb veel, lausa miljoneid.
Ma jooksen läbi neist nii suure rõõmuga,
kõik neelan ühe sõõmuga.
Neid tuleb veel, lausa kallab,
neid tuleb veel, just see õige mees.
Pikk must maskuliin,
ootamas meid limusiin.

t
tõid vägisi omale maale,siis on nad sinu vastutada ja hoida/ 25. oktoober 2016 11:15
esmaspäeval tõi Itaalia sisse 4265 illegaali aafrika rannikult nagu alati ja siis vinguvad miks keegi euroopas neid endale ei taha?Piir Itaaliaga tuleb sulgeda kui nad seda aafrikale ei sulge,ma ei pea maksma makse,et aafrikale raha taevast loopida,vaid selleks et piirid oleksit kaitstud ning kinni... https://www.thelocal.it/20161024/thousands-of-migrants-arrive-at-italys-ports-as-ministers-urge-eu-t...
e
ei tea,kes neid piire sulgeb?/ 25. oktoober 2016 11:43
Tõenäoliselt on inimkaubandus sedavõrd kasumlik kellelegi,kes "juhib paraadi!"Kas me makse peame maksma?Ikka peame,sest doleräste on sedavõrd palju,mõni ütles lausa välja:"meil on neid vaja.",saamata aru,et tulijad ei hakka iialgi tööle ja kui nad ei tööta,siis järelikult EL riikidele on nad ainult köis kaelas.Samas ilma mingi rakenduseta on tulijatel igav ja kuna elu on nagu lill,siis vorbivad arutul hulgal lapsi,-JÄRGMISI ÜLALPEETAVAID.
Palgalised ekrefoobid(ei tea,kus nad täna on?)võitlevad kogu hingest,et negrusid ikka rohkem tuleks.Ekre jälle ei suuda oma väikse erakonnaga masside vastu võidelda.
r
REF SDE ja muude sindrinahad/ 25. oktoober 2016 11:10
Tulge meiega neegri poisid, valged saavad hakkama 93 euroga kuus teile neegritele tuleb anda 1420 eurot. siis saan teilt hääli ega midagi ma muud ei taha!
u
umbes 50 päeva tagasi/ 25. oktoober 2016 10:56
keegi tundmatu kersti kaljulaid rääkis kuku raadio saates ,,eurominutid'',kuidas eesti peab võimalikult palju aafrikast ja aasiast siia tulevaid inimesi vastu võtma ja neid siin aitama,nüüd on see tundmatu kersti imelikul teel saanud presidendiks ja hakkame siis seda musta massi siin vastu võtma.Tulevik on tume.
k
kohalik/ 25. oktoober 2016 11:15
ja me teeme seda rõõmuga, sest käsk kui niisugune on oluliselt vanem kui meie. Juba Vanas Kreekas oli vaesel inimesel valida , kas nälgib vabana või läheb orjaks ,kus toit laual ka peavari pea kohal.
7
7.päeva adventist/ 25. oktoober 2016 11:19
Loodame,et Looja,külmad talved ja rahva julgus ei lase kõigel sellel jubedusel juhtuda ja peab olema julgust kiruda presidenti ja valitsust kui nad seda väärivad,kui väärivad nad päriselt pukist minema kihutamist.
v
vast oli ikka rohkem kui 50 päeva tagasi/ 25. oktoober 2016 11:26
kuid sattusin ka kuulama, rääkis veel manitsevalt, et no kui nad ka hammustavad meie kätt, no las nad siis hammustavad. kui meie austame neid ja nende kultuurist lugu peale, siis varsti nad ei hammusta.
vastik mõeldagi, et meil on nii naiivne president. piinlik peaks olema sellist jama suust välja ajada.
7
7.päeva adventist/ 25. oktoober 2016 12:11
See pole naiivsus,vaid kuritahtlik poliitika,Merkeli poliitika elluviimine.
j
JUHAN/ 25. oktoober 2016 10:42
Hea elu saavutamiseks tuleb kahjuks tuleb tööd kah teha. Ning viljakas töö eeldab haridust. See vana eluviis, kus banaanipuu all põõnutades tuli vaid oodata, kuni banaan alla potsab, see on kahjuks juba minevik. Rahvast on liiaks palju saanud. Miu kooliajal, 60-ndate lõpul kirjutati geograafiaõpikus, et neid elab seal midagi veerand miljardist. Praegu on miljard täis. Sajandi keskpaigaks prognoositakse 2 miljardit ja sajandi lõpuks 4,3 miljardit. Loogika ütleb, et maailmal tuleks tegeleda pigem vaesuse põhjuse, ülerahvastumise ning iibega, mitte ainult tagajärgeda silumisega. Ega planeet pole kummist. Ressursid samuti mitte.
k
Kuule Juhan/ 25. oktoober 2016 11:29
Tee tööd siis ... hari ennast ja teeni nii palju, et me saaks neid toredaid külalisi vastu võtta ja neile hea elu tagada.
TÖÖD tuleb teha kuid mitte külalistel.
t
to 11:29/ 25. oktoober 2016 12:59
Muidugi, sest üks tatav frau lubas ju kõikidele ebaseauslikult piiri ületanud migrantidele hea rikkaliku elu. Peavarju, toidu ja taskuraha, seda ka ilma tööta. Ja kui kallid külalised oma maale kostile enam ei mahu, siis määrib neid naabritele kaela. Et nemadki neist professoritest, arstidest ning inseneidest ilma ei jääks.
v
vanainimene/ 25. oktoober 2016 12:10
Teadlased on välja käinud mõtte, et varsti hakkab sealt liikuma 300 miljonit inimest joogivee puuduse tõttu.
j
25. oktoober 2016 16:25
Ja mujale tekib joogivee üleküllus koos korterite ja sotsabiga?
h
Hakake lõpuks mõistma/ 25. oktoober 2016 10:37
Merkel on ainult suurettevõtjate käepikendus, marjonett. Tegelik surve on seega neilt, kes tegelikult sellest kasu saavad, pankurid ja ettevõtjad. Raha ei haise ja seda tuleb juurde iga miljoniga miljard. Kas Sakslane tahab iga aasta uut kodu, ei, autot, et mööblit, ei.aga miljonile tulnukale on kõike seda vaja. siin on asja tuum.
s
Samuti.../ 25. oktoober 2016 10:46
...on neile vaja rohkelt rumalaid valijaid, et jätkuvalt võimul püsida. Tahate näha - kiiresti korraldatakse tulijaile kodakondsus.
k
25. oktoober 2016 16:27
külmas püksi lasta on ka mõnus.
S
!/ 25. oktoober 2016 10:33
See on vaid vaikus enne tormi, mõõn enne uputust. Kas keegi tõesti kahtleb selles?
m
?/ 25. oktoober 2016 11:17
p
Pro Patria/ 25. oktoober 2016 11:31
Jah, juba ÜRO asutamisest saadik (1945) on kogu aeg lekkinud: st. et siis hakati vaikselt kolmandat maailma aitama, loodi abiprogramme toidu ja riiete jaotamiseks. Ja kogu see aitamine on aastatega vaid hoogu juurde saanud. Nüüd on neid abivajajaid nii palju saanud, et peame neid oma koju kostile võtma.
Vähe sellest, see sama ÜRO on väga jõuliselt sekkunud suveräänsete riikide poliitikasse ja nõudnud, et alaealised saaksid vanemate loata aborti teha. See sama ÜRO on kogu aeg peale pressinud ka naiste ja meeste võrdõiguslikkust ning nüüd kaasanud sellesse ka LGBT-teema. Just see LGBT-teema tuleb taas arutellu selleaastasel istungjärgul.
ÜRO toetab gender-ideoloogia viljelemist lasteaedades ja koolides, ikka humaansuse ja võrdõiguslikkuse sildi all.
ÜRO Peaassamblee uueks peasekretäriks nimetati sel aastal Portugali ekspeaminister Antonio Guterrese (punane sots).
Ühinenud Rahvaste Organisatsioon on loomulikult vaid üks hoob, mis meie kallal opereerib.
Euroopa on juba praegu kaitsevõimetu, mis puudutab sisejulgeolekut.
Rootsis toimub politseikaadri väljavahetus - noorteks kadettideks üritatakse värvata naisi ja immigrantide järeltulijaid. Praegused politseinikud on alamotiveeritud ja tahaksid parema meelega töölt lahkuda, sest tööl käimine on mõttetu ja ohtlik.
Sama olukord on ka Prantsusmaal, kus alarahastatud politsei (rolli mängivad ka piirangud relva kasutamisel) ei suuda ennastki kaitsta. Kahe politsei hiljutine ründamine päädis Pariisis 5-päevase meeleavaldusega:
https://www.youtube.com/watch?v=L_24goJGSXE
No-Go piirkondades ei käi nad niikuinii, sest sel ei ole mõtet.
Suure Väljavahetuse protsess on aeglane, et me seda ei märkaks. Ometi on kõik nii ilmselge.
/Fonde Une Famille!/
K
!!!/ 25. oktoober 2016 10:19
Kunagi ammu ma küsisin ühelt mind valgustana ning pöörama tulnud baptistide presbüterilt (vaimulikult), et miks on piiblis juttu mingitest taevastest sõjavägedest. Taevas on ju õnnis rahuriik. Seepeale vastas vaimulik mulle pikalt mõtlemata, et kui poleks taevaseid sõjavägesid, siis tungiksid põrgu väed varsti paradiisi sisse ning hõivaksid selle. Seepärast peabki taevast peale tungivate mustade jõudude eest kaitsma.
Kui nüüd järgi mõtlen, siis oli jutt vägagi õpetlik ja mldagi oleks sellest midagi asjalikku õppida.
v
Vastuseks/ 25. oktoober 2016 11:32
Me rahvastena olema hüljanud taeva ja nüüd saame seeläbi põrgut tundma.
Parandadge ennast ... ja valitsus saab minema löödud ... ning rahvas taevavägede kaitsva tiiva alla.
j
julius/ 25. oktoober 2016 10:13
Suurepärane näide sellest, kuidas eluvõõrad poliitikud kõik pekki keeravad. Merkel lootis, et tuleb tööjõud aga tulevad kirjaoskamatud lebotajad. Üks tavaline aafriklane ei suuda maksta inimkaubitsejale. Raha euroopa paradiisi jõudmiseks saadakse röövides ja tappes. Selline tore täiendus euroopale. Varsti on kõik euroopa riigid ühtlaselt vaesed. Jõuavad eestile järele.

i
Indrek2/ 25. oktoober 2016 10:02
Aafrika pindala on EU omast 8x suurem - kas nendel pruunlastel on liiga vähe ruumi või?!?
K
!/ 25. oktoober 2016 10:32
Kahjuks tuleb tööd kah teha. See vana eluviis, kus banaanipuu all peesitades tuleb vaid oodata, kuni banaan alla potsab, see on kahjuks juba minek. Rahvast on liiaks palju saanud. 60-ndate lõpul kirjutati midagi veerand miljardist. Praegu on miljard täis. Sajandi keskpaigaks prognoositakse 2 miljardit ja sajandi lõpuks 4,3 miljardit. Loogika ütleb, et maailmal tuleks tegeleda pigem sealse vaesuse põhjuse, piiramatu ja hoogsa iibega, mitte aga ainult selle tagajärgeda kosmeetilise silumisega. Ega planeet pole kummist ning Euroopa ammugi mitte. Nii jõuame lõpuks vaid nivelleerumisele ja mitte Euroopa vaid Aafrika tasemele. Kas Eurooplasel on ikka mõtet selle nimel õppida ja palju tööd rabada?
a
avatud sallijad ootavad/ 25. oktoober 2016 09:55
vikerraadios mingi veermäe oli nii õhinas.
k
kes?/ 25. oktoober 2016 11:29
veermäe? eesnimi ka oli? ega ometigi maksuameti asedirektor?
m
mister X/ 25. oktoober 2016 09:54
Euroopa INIMESED peaksid nõudma, et Euroopa piiri kaitstakse, sest need, kes sellega tegelema paksid, millegi pärast ei tee seda.
M
???/ 25. oktoober 2016 10:37
Miks ei tee? Ei vasta tõele. Tegelikult pingutavad nad kõigest väest. Kurseerivad pikki Liibüa rannikut, korjavad sealt suplejaid üles ning veavad neid kiiresti ning tasuta Euroopasse, Itaaliasse. põgenikelaagritesse. Kust nood omal käel juba põhja poole rändavad.
a
Ajalugu/ 25. oktoober 2016 09:48
Praegune olukord näitab, et need neegrid on just õnnelikud kelle esivanemad orjastati omal ajal.
e
Euroopa hukk terendab/ 25. oktoober 2016 09:47
Et elu on neil lust ja lillepidu, ilusad riided, elamine, suur auto siin Euroopas.Tänu sellele nad tulevadki. Saata tagasi laevadega ja kaasa panna igale foto põgenikelaagrist, kuidas nad siin elavad paljud ja pole tööd. Ega nad ei viitsigi tööd teha, kuna on maalitud selline elu siin, et saavad elada tööd tegemata ja saavad raha, elamise, ilusad riided ja suure auto. Ka mina arvan, et iga riik peaks kaitsma siin Euroopas relvaga oma piire. Varsti on Euroopalased vähemuses ja Euroopa on vallutanud musta mandri inimesed. Pole vaja ei sõda, kuna ilma selleta on Euroopa vallutatud. Aga üks suur aga jääb üles, kuna Euroopa vaesub, upub prügisse ja Euroopa naised, lapsed kannatavad nende julmuse all. Lõpuks sigineb siia niipalju lapsi, kes ei viitsi tööd teha, õppida ja nende esmane õpetus on see, et ilma selleta saab ka ära elada, naisi siin on ja kui uhke tunne, kui saad endale või kasutada valget naist. Lõpuks oleme meie Euroopas nende orjad, et tagada neile raha, ilusad riided, elamise ja suure auto. See on Euroopa hukk. Kahju, et sellest ei saa Euroopa poliitikud eesotsas Merkeliga.
m
mitteametlik prognoos on/ 25. oktoober 2016 09:44
et aastaks 2020 on eestis juba miljoni kanti sisserännanuid. Jube mõelda.
s
see on reaalne,/ 25. oktoober 2016 10:30
sest 6-7 aastat tagasi üks meie juhtidest teadis juba väita , et peagi saavat Eestis elama kohe mitu miljonit inimest.
Selle nimel on Iraagis, Liibüas ja ka Süürias ju tublisti vaeva nähtud.
t
taat/ 25. oktoober 2016 09:37
euroopa liidu piirivalve käib liibya rannikule päästma-mida asja neil sinna on,las uppuvad kui lollid
p
25. oktoober 2016 09:36
Põgenikele viitamine vabastab euroopa riigid kohustusest kaitsta oma piire vajadusel relva jõul.Hämmastav vastuolu mõtlemises.

m
Michelle/ 25. oktoober 2016 09:31
Poleks mingit põgenikekriisi KUI PIIRID OLEKS KINNI. Aru ma ei saa krt. Kui keeruline saab olla piirid sulgeda. Vene ajal said vähemalt piirid kaitstud aga nüüd jalutavad kõik kuhu tahavad.
s
soome keele oskajaile/ 25. oktoober 2016 09:30
lugu sellest, mis selgitab, miks aafrika ei ole võimeline arenema
http://magneettimedia.com/miksi-afrikka-ei-menesty/
a
25. oktoober 2016 09:37
Aafrika ei hakka kunagi arenema euroopalikul või muul tsiviliseeritud viisil.Neil on omad arengud,väga erinevad meie onast.
p
Pööriöölane/ 25. oktoober 2016 10:47
Keegi ei julge jällegi välja öelda, et neegrite puhul on tegemist puhastverd kromanjoonlastega ning neil puuduvad neandertali ja Heidelbergi inimese geenid, nagu eurooplastel. Seetõttu on nad juba geneetiliselt primitiivsemad, ehk haploidsed. Samas eurooplased on triploidsed. Samuti on nende IQ eurooplaste omast madalam ning mõnede uuringute järgi ei ulatu isegi kolmveerandi eurooplaste IQ tasemele. Seetõttu on äärmiselt ränk kuritegu risustada eurooplaste genofondi primitiivsete inimolendite geenidega. See on võrdväärne sellega, kui mõnda kõrge lüpsitoodanguga piimakarja viia mõni metsikut tõugu ja kehvade omadustega tõupull või siis porgandite seemnepõld rajada alale, kus kasvab palju metsikuid porgandeid.
h
Hullus tuleb lõpetada!/ 25. oktoober 2016 09:28
Viimane aeg on Euroopa päästa. Piirid kõvasti kinni ja päästetud mustad Aafrikasse tagasi. Kuilaseme Euroopa üle ujutada, sis pole maailmas enam ühtki turvalist kohta. Kuhu siis põgeneda?
ü
25. oktoober 2016 10:56
p
Pigem/ 25. oktoober 2016 12:01
k
Ka/ 25. oktoober 2016 12:16
Austraalia. Sinna on eksinud mõned paaditäied, aga Austraalia ei lase neil randuda, vaid nad viiakse lähedalolevatele saartele, sinna tuuakse neile toit ja riided järele, aga riiki ei lasta.
v
venemaal/ 27. oktoober 2016 19:12
on miljoneid moslemeid ja näo järgi põhjavenelast on ka vähe mingi kaukaasia tumeverd segu
k
Karutapja/ 25. oktoober 2016 09:27
Euroopa ja USA on aastaid saatnud Aafrikasse toiduabi, mille abil on loodud ebanormaalne ühiskond - kõik arvavad nüüd, et toit tuleb kuskilt ja põgenikelaagrites pere loomine ja laste vorpimine on OK! Ma arvan, et Euroopa peaks hoopis piirid kinni panama.
R
./ 25. oktoober 2016 09:09
Rikutakse elementaarseid loodusseaduseid, ja see saab tsiviliseeritud kristlikule maailmale ränk olema.
Isegi loomariigis on olemas kindlad reviirid, ja loomad kaitsevad oma territooriumit vajadusel oma elu hinnaga.
Muul kujul ei saaks liigid eksisteerida.
l
Lühinägelik/ 25. oktoober 2016 08:53
Tegelikult Euroopa VALLUTAMINE. Lühinähelik MERKEL hoogustas veel seda
u
Urrr/ 25. oktoober 2016 08:49
See pole põgenikekriis vaid organiseeritud inimkaubandus.

j
Juku/ 25. oktoober 2016 08:44
Nimetaks siis asja õige nimega, mitte põgenikud aga illegaalsed immigrandid.
Prussakad kes tulevad hordidena paremat saia otsima.
Nigeeria rahvaarv:
1950 - 35 miljonit
2015 - 185 milhonit
2040 - 400 miljonit
Ja see on ainult üks riik aafrikas.
k
Kas soovime/oskame kainelt mõelda?/ 25. oktoober 2016 08:32
Vanasõna ütleb - Mida külvad, seda lõikad. Aafrika puhul kehtib see täiel määral. Oleks pidanud laskma neil elada nii, nagu nad ise oskavad ja soovivad. Valge inimene ei suuda mõista, et see manner on hoopis midagi muud kui Euroopa. Euroopa eksisteerimise aluseks on töö, Aafrikas seevastu lopsakas loodus. Neeger ei hakka kunagi vabatahtlikult tööle. Maksimaalne tegevus on kauplemine loodusandidega. Euroopa peab enesele aru andma - kui igale eurooplasest tööl käivale inimesele lisandub peale enda ülalpeetavate (lapsed, pensionärid) veel kaks-kolm mittetöötavat neegrit, kellede ainuke tegevus on paljunemine - siis on senise elukorralduse lõpp väga lähedal. See, mis juhtub heaolu ühiskondadega, peaks muinaskultuuride hävimise näidete varal kõigil silme ees olema. Eriti see, kes peale nende kultuuride hävimist sealsete varemete peal elavad. Ikka paljaste pepudega neegrid. On mille üle mõelda.
o
oü Abipagulane/ 25. oktoober 2016 08:19
Hea uudis, see on raha meie kaukasse.
Mida enam kauneid afrikaane Euroopa vastu võtab, seda enam populistid-humanistid teenivad.
k
Kõik/ 25. oktoober 2016 08:16
need "päästetud" tuleb kohe tagasi suunata Liibüasse. Siis neil pole enam raha ja jalutavad koju tagasi.
Kuid lihtsaim lahend oleks kui Euroopa kuulutaks Aafrikale sõja. Iga üle piiriületanu saab kuuli. Üsna varsti kallaletung Euroopale lõpeb.
t
Teineteisele vaheldumisi vastukäivate pealkirjade ja teadete kirjutamine on osa psühholoogilisest manipulatsioonist/ 25. oktoober 2016 08:16
http://ohtuleht.ee/756276
Põgenikevool ei vähene
Toimetas Aadu Hiietamm, 31. august 2016, 04:00

http://ohtuleht.ee/763680
Põgenikevool kestab endise hooga
8. oktoober 2016, 04:00

http://ohtuleht.ee/764903
Põgenikevool Euroopasse ei vaibu
Toimetas Aadu Hiietamm, 15. oktoober 2016, 04:00

http://ohtuleht.ee/765252
Toimetas Helen Pentsa, 17. oktoober 2016, 15:21
Rõivas: rändekriis on saadud kontrolli alla, aga teha on veel palju

http://www.ohtuleht.ee/766176/pogenikevool-on-aeglustumas
Toimetas Aadu Hiietamm, 22. oktoober 2016, 04:00
Põgenikevool on aeglustumas
j
ja üllatus: täna kirjutab hr Hiietamm, et kriis alles tuleb. Vahepalaks olid teise tonaalsusega teated./ 25. oktoober 2016 08:20
Teineteisele vaheldumisi vastukäivate pealkirjade ja teadete kirjutamine on osa psühholoogilisest manipulatsioonist - selleks, et inimesed ei usuks enam mitte midagi. Mitte millessegi ja kellessegi uskumine ehk totaalne usaldamatus on eelduseks koostöövõime halvamiseks. Koostöövõime halvamine on eelduseks, et te muutuksite resigneerunuks ja kaitsetuks.
v
vaadake:/ 25. oktoober 2016 14:53
Kui valetatakse ja vassitakse siis tulevadki vastukäivad pealkirjad ja sisud. Tõtt kirjutades on asjad iseenesest paigas ja pealkirjad ning sisud ühte sammu.
a
ahh?/ 25. oktoober 2016 08:09
mis on põhjus et siiakirjutatud asi ei ilmu? Isegi teadet ei tule, et saadeti modereerimisele voi teadet et ei sobi, muuda sisu. Lihtsalt kaob.
p
Pöördumine/ 25. oktoober 2016 09:37
"Kõik minu sõbrad peavad Euroopat paradiisiks. Kohaks, kus kõik on lihtne. Me unistame sellest, et Euroopas on kõik parem. Seal saab korralikult süüa, ilusad riided selga ja suured autod istumise alla," selgitas Bilal Kamara.
KAS see FAKT ei pane meie dola raste ometi mõtlema et MILLE EEST nad TEGELIKULT siin agresiivselt VÕITLEVAD???
Kui ei pane siis on ajutine euro-euru magusam kui oma riik-rahvas-lapsed ja nende tulevik seega ....
Palun enam mitte sogada mingitest "sõja" põgenikest jne.
a
arutleja/ 25. oktoober 2016 07:52
Kui tulevad siis on euroopa varsti sama vaene kui aafrika
a
25. oktoober 2016 08:59
Ainult et siinses kliimas palja taguotsaga ja lageda taeva all aafrika vaesusega ei teki juurde elamispindu ega üldse elamise võimalusi, mida rohkem pagulastega vehitakse seda kindlamini rahvas hääletab tagasi NSVL astumise poolt Alati tuleb mitmest halvast parim valida. Praegunegi elamispindade lagunemine on kiirem kui asemele ehitatakse. Võõraste liikide sissevedu ainult kiirendab täielikku kriisi jõudmist.
a
Andres , ametnik ei vasta minu korduvale kirjale/ 25. oktoober 2016 07:44
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
p
Pööriöölane/ 25. oktoober 2016 10:56
Rindejoon on juba Belgias
Jama! Rindejoon jookseb juba keset Läänemerd! Rootsi on pea täielikult vallutatud, Soome veel kuidagi sipleb ja nagu püüaks mingit vastupanu osutada.
s
soome/ 25. oktoober 2016 12:05
on samuti läinud, iga päev voolab sinna lisa ja lisa, probleemid on kohutavad juba praegu. president ja valitsus aga jahuvad endiselt sellest, et peame vastu võtma veel miljoneid. ja võtavadki. lisaks kohe, kui paberid kätte antud, saavad tuua oma suguvõsad - statistika näitab, et iga kakikott toob juurde veel keskmiselt 21 inimest.
s
soome langes/ 27. oktoober 2016 19:33
h
heh/ 25. oktoober 2016 12:03
võid kindel olla, et ei vastagi kunagi.

j
25. oktoober 2016 07:39
u
uuri delfit/ 25. oktoober 2016 07:35
Aastal 2008 avaldas Delfi uudise pealkirjaga - Salaplaan tooks Euroopasse 50 mln aafriklast.
See info on seal praegugi olemas, kuid mode ei luba linki üle panna.
Lühidalt sisust - Briti ajalehe Daily Express andmetel kutsutakse kaugeleulatuva salajase migratsioonilepinguga Euroopasse 50 miljonit aafriklasest töölist.
Hiljuti Malis Euroopa Liidu maksumaksjate raha eest avatud „tööbüroo” on alles esimene samm edendamaks „inimeste vaba liikumist Aafrika ja Euroopa Liidu vahel”, kirjutab Daily Express.
Brüsseli majandustegelased väidavad, et Euroopa Liidu riigid vajavad 2050. aastaks 56 miljonit võõrtöölist, et tasa teha Euroopa rahvastiku kahanemist.
Eurostati raport hoiatab, et tööjõupuuduse leevendamiseks vajatakse juba kahe aasta jooksul suurt hulka sisserändajaid, kui Euroopa tahab säilitada lootust oma kasvava eaka elanikkonna pensioni-ja tervishoiuvajaduste rahastamiseks. Prantsuse Euroopa parlamendi liikme Françoise Castexi koostatud raport kutsub üles andma immigrantidele seaduslikud õigused ja sotsiaalse heaolu.
Raportis tehakse ettepanek juurutada Euroopas USA rohelise kaardi eeskujul „sinise kaardi” süsteem, mis annab kõik õigused töötamiseks ja sotsiaalteenusteks.
Sinise kaardi omanikel oleks õigus vabalt liikuda kogu Euroopa Liidu territooriumil ja luua kodu ükskõik millisesse liikmesriiki.
Osana mullu detsembris Portugalis sõlmitud Aafrika-Euroopa Liidu partnerlusleppest koostatud deklaratsioon hoiatab massilise immigratsiooni negatiivsete mõjude eest ja kutsub üles Aafrika migrante paremini integreerima. Samuti kutsutakse üles suhtuma kaastundlikult 8 miljonisse illegaalsesse immigranti, kes juba Euroopa Liidus elavad. Deklaratsioon kutsub Euroopa Liitu üles aitama Aafrika riikide valitsusi migratsiooni infokeskuste loomisel, et „hallata paremini tööjõu liikumist Aafrika ja Euroopa Liidu vahel”.
t
Taavi/ 25. oktoober 2016 11:02
Me ju kõik teame, et Aafrikast ei tule tavalisi töölisi. Mitte et nad töötada ei tahaks, aga neil lihtsalt ei kõlba nii madalatel töökohtadel töötamine, sest nad ju kõik teadlased-doktorid-insenerid.
a
Aga/ 25. oktoober 2016 19:52
Rootsis lastakse lahti massiliselt tööjõudu! Kvalifitseeritud tööjõudu..Ettevõtted lihtsalt püüavad sellega oma kasumeid veelgi suurendada ja direktorite palkasid ja langevarje veelgi kõrgemaks ajada. Et nad juba ükskord sellest lõhki ei plahvata!
p
pole/ 25. oktoober 2016 07:29
mingit voimalust pogenikekriisiga voitlemiseks nii kaua kui seal maades ei voeta vastu otsust sundivuse piiramiseks ja moneks ajaks isegi mitte lubada sunnitada,kui seda ei juhtu ,siis varsti on euroopas sama tulemus ,ega nad sunnitamist seeparast lopeta kui elavad euroopas ,lopuks tulemus sama ulerahvastatud ,toitu ei jatku ,tookohtadest raakimata ja rahulolematused ei jaa tulemata,see koik ennustab ,et tulevik tume.Ei oleks tohtinud sekkuda sealsetesse elamistesse ,aidata naljahadalisi ja likvideerida ohtlikke viirusi ,mis sealsetes piirkondades on ajast aega aidanud piirata rahvastikku.Ukski heategu ei jaa karistamata.Euroopal pole piire ,koik kes tahavad tulevad ,paris hirmutav.Silmakirjalikult raagitakse pidevast veneohust.Venemaal tuhja maad kaes kull ,aga ei lasta sinna loputut pagulaste voolu.Lopuks eurooplastel veel ainuke voimalus paluda venemaalt varjupaika.Naeru koht ,aga kunagi voib saada toeks.
a
AB/ 25. oktoober 2016 07:06
Ilmselt on üks probleemidest see et paljud aafrika riigid said nii öelda vabaks valgete käest aga ei oska selle vabadusega midagi tarka peale hakata.
p
25. oktoober 2016 09:04
Probleem on selles, et neil ei ole siin mingit kohustust ise ülal pidada vaid neid poputatakse siinsete elaniike arvelt. Oleks nad veel põgenikudki, aga enamus ei mahu kuidagi põgenike kategooriasse.
c
CD/ 25. oktoober 2016 10:38
aga miks oli vaja neid aafrika riike siis esmalt orjastada ja siis vabastada ?
a
aafrikas/ 25. oktoober 2016 12:41
oli orjanduslik kord kogu aeg, siianigi. orjad olid nende ekspordiartikkel, energiakandjad, nagu tänapäeval naftal töötavad mootorid - töö tegemiseks. ka enne elasid ikka väga paljud N kunnid nagu popsikassid, orjade müügi arvelt
e
25. oktoober 2016 17:40
Eesti on muidugi kõva aafriklaste orjastajate riik olnud ja vahendassime neid USA-sse ja Euroopasse lausa sajandeid.
t
Tiit/ 25. oktoober 2016 11:47
Valged võtsid ka kõik rikkused (maavarad) kaasa.
25. oktoober 2016 17:44
Võtsime kaasa jh, kahe taskuga kandsime ja kratid saatsime aafriklaste tagant varastama. Selle kollektiivse süü jutu võid sisse istu endale.
e
EL kokkulepe Aafrika riikidega aastal 2008/ 25. oktoober 2016 07:03
Kui palju maksab aastas ühe migrandi ülevalpidamine EL-s? 20000 eur või rohkem? Kui palju tema ülalpidamine tema kodumaal? Kindlasti palju vähem. Igal riigil peaks olema kohustus oma elanikkonna ees - see ongi ju riigi mõte - korraldada selle riigi elanike elu. Kuid Aafrika riigid tahavad oma "ülejäägid" Euroopasse sokutada - miks? Kas need ei ole õiged riigid? Või on põhjus selles, et EL on sõlminud Aafrika riikidega salakokkulepped 50 miljoni aafriklase ümberasustamiseks Euroopasse - loe http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/salaplaan-tooks-euroopasse-50-mln-aafriklast?id=20285... (Delfis aastal 2008).
e
EI / 25. oktoober 2016 06:57
tasu siis enam neid veest välja tuua.
m
Mhh / 25. oktoober 2016 10:51
Itaalia laevad nopivad Liibüa rannikult neegreid ja toovad need Euroopa paradiisi. See on maffia tellimuse täitmine, inimsmugeldamine on tulusam kui narkootikumide business.
m
mmm/ 25. oktoober 2016 06:50
Tulevik saab huvitav olema. Humaansuse ja suure liberalismi toel kukub kogu praegune lääne ühiskond kokku, kui oma suhtumist ei muudeta ja ei hakata probleemiga jõulisemalt tegelema.
Kui Aafrika riigid pole nõus probleemiga tegelema ja hakkavad küsima ulmesummasi, siis ehk oleks hoopis õigem teha sõjaline invasioon sinna loodava Euroopa armeega ja annekteerida kogu Aafrika põhjarannik Euroopa Liidule. Sinna loodaks EU ühine piiritsoon, mida kaitseb ja turvab siis loodav Euroopa armee.
t
to mmm/ 25. oktoober 2016 10:59
Kui sa nüüd veidike Aafrika kaarti uurid, siis saad ka ise aru, et peamine põgenikevool tuleb Sahaara tagant (Mustast Aafrikast). Põhjarannikul on probleemiks vaid Liibüa, kuhu koloneli tapmisega 'demokraatia' imporditi. Alzeerlased lähev otse Prantsusmaale endise koloonia 'täieõiguslike kodanikena' ja neid ei saa vist põgenikeks liigitada.
t
to to mmm/ 25. oktoober 2016 11:54
vaata seda Aafrika kaardi põhjaosa pisut hoolikamalt. Seal on lisaks Liibüale suureks probleemiks ka veel näiteks Maroko ja Tuneesia. Ja tuleta meelde, kust riigist oli pärit tüüp, kes Nizzas veoautot juhtis. Tahan öelda seda, et väga suur osa saastast pärineb ikka Põhja-Aafrikast ja nt. taharrushi tegid Kölnis peamiselt põhja-aafriklased. Lahendus oleks ikka selline, et Euroopa piirivalve "päästab" tulijad tagasi Aafrikasse, mitte ei too siia.

t
tänud autorile/ 25. oktoober 2016 05:58
Niigi teada faktide pidev ülekordamine on väsitav. Aitäh autorile selle eest. Vahetult ähvardav Vene okupatsioon ja järgnev Venemaa hävitamine tuumalöökidega ning teistelt kontinentidelt pärinev massiline immigratsioon tunduvad endiselt paljudele multifilmi teemadena.
V
.../ 25. oktoober 2016 06:17
Väike Volodja sai koolis kahed ja ei julge koju minna. Varastas riigi paljaks. Nüüd ei julge koju minna ja hakkas rongidepoos bensiinitsisterni otsas tikkudega mängima. Tagajärjed on ette teada.
n
Naerda kah midagi/ 21. veebruar 2017 21:40
Ahnusest tingitud lölljus on jube koomiline